Arizona Coyotes: Měl válet, bodovat. Rieder ale stagnuje


Měl válet, bodovat. Rieder ale stagnuje

Měl válet, bodovat. Rieder ale stagnuje
28.12.2017 | Josef Hlaváč | Přečteno: 151x
Tobias Rieder hraje o novou smlouvu. Ta současná mu totiž vyprší po této sezoně, konkrétně 1. července 2018, kdy se může stát chráněným volným hráčem. Jak mu to jde? Moc dobře ne. Naopak. Je to špatné, hodně špatné.

Německý křídelník Tobias Rieder měl letos platit za ofenzivní hvězdu Coyotes, góly (a kanadské body) se od něj čekaly (vlastně tak nějak automaticky). Obzvlášť, když loni zaznamenal 34 zápisů (16+18) v 80 partiích a rok předtím 37 bodů (14+23) v 82 kláních. Realita? Růst/rozvoj stále teprve čtyřiadvacetiletého mladíka se jakoby zastavil, zabrzdil. Není to ono.

Tobi si v dosavadním průběhu ročníku připsal pouhých 11 bodů v 39 duelech. A to je málo. Sakra málo. Na to, že tento 114. hráč draftu NHL z roku 2011 opakovaně dostává příležitost v některé z prvních dvou útočných lajn a díky základnímu platu si přijde na velmi slušných 2,45 milionů dolarů... Jde o velké zklamání. Navíc bojuje o nový kontrakt (ten současný, dvouletý, má cap hit 2 225 000 USD)!

Tobias RiederNa ledě to tak ale zatím moc nevypadá. Doposud nejhorší období bodového sucha v této sezoně prožil rodák z Landshutu teď v prosinci - gól ani asistenci si nepřipsal v devíti zápasech za sebou (mezi 3. a 23. 12.). Sérii neúspěchů Rieder prolomil až ve středu 27. prosince, kdy se brankou (svou první od 20. listopadu!) podílel na vítězství kojotů v Coloradu v poměru 3:1.

Tobias Rieder se "samozřejmě veze" s výsledkovou mizérií celého týmu. Nevyčnívá. Bohužel. Řečí čísel, zabředl do podprůměru - v interním bodování AZ mu patří až 11. příčka (u statistiky účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech mu pak svítí cifra -11; na druhou stranu, v plusu není v mužstvu nikdo). O produktivitu Coyotes se tak nyní stará (musí starat?!) především Clayton Keller, paradoxně zelenáč na soupisce pouštních psů.

Riederovi teď prostě skoro nic nehraje do karet - pravidelně dostává slušný ice time (15 - 17 minut/zápas), ale neboduje a klubu se nedaří. Přitom právě ofenzivní čísla v letošním ročníku pro něho mají extrémně důležitou hodnotu. Rozhodnou o jeho další budoucnosti v NHL!

Až se totiž po sezoně stočí řeč na podmínky (potenciální) nové smlouvy mezi ním a Coyotes, co bude vedení AZ hlavně zajímat? Samozřejmě - Tobi je na ledě kvůli gólům, bodům... A těch má nyní tolik, že je spíš blíž konci v klubu (respektive výměny) než prodloužení spolupráce.

Začne Rieder ve druhé polovině ročníku 2017/18 bodovat?

zdroj foto 1 (Rieder): youtube.com (print screen); foto 2 (Rieder): Sergei Belski/USA TODAY Sports
Slapshot

28.12.2017 - UPOZORNĚNÍ: V posledních dnech/týdnech se pracuje na menším updateu webu, což potrvá ještě nějaký ten pátek. Do té doby budou na webu aktualizovány - v závislosti na času - jen články (a profil na FB).

02.10.2017 - V kempu skončil zadák DAKOTA MERMIS (bude působit v Tucsonu). V prvním týmu AZ je tak nyní 26 hráčů (na farmu však musí být dle regulí NHL před startem sezony odesláni ještě další 3 borci). Závěrečný (nedělní) tréninkový den kempu mimochodem už naplno absolvovali doposud zdravotně indisponovaní EKMAN-LARSSON a RAANTA.

01.10.2017 - Vítězství na konec. "Kojoti" v závěrečné přípravě rozstříleli San Jose 4:0! Dva góly dal DEREK STEPAN, stejně tak jako BRENDAN PERLINI. Čisté konto vychytal LOUIS DOMINGUE (31 zákroků). > VÍCE TADY

29.09.2017 - V kempu Coyotes pokračuje v tuto chvíli 27 hráčů. Na farmu do Tucsonu totiž byli posláni brankář HUNTER MISKA a útočník EMERSON ETEM. Dle regulí NHL musí být soupiska každého týmu soutěže zúžena do 3. října na 23 jmen.

29.09.2017 - V předposlední (čtvrteční) přípravě před novou sezonou NHL "Kojoti" utrpěli porážku 1:4 na ledě Los Angeles. Jedinou branku Arizony vstřelil CLAYTON KELLER. > VÍCE TADY

28.09.2017 - Redukce kádru: Na farmě v Tucsonu (AHL) odstartují následující sezonu RYAN MACINNIS, NICK MERKLEY, ANDREW CAMPBELL, KYLE WOOD a KEVIN EKMAN-LARSSON. V kempu Coyotes se v tuto chvíli drží ještě 29 hráčů.

27.09.2017 - Zranění kolena obránce OLIVERA EKMAN-LARSSONA není vážné. Jeho zdravotní patálie, kterou utrpěl v rámci sobotní přípravy proti San Jose, je označena statutem "ze dne na den".

26.09.2017 - "Kojoti" v rámci čtvrté přípravy před sezonou neuspěli, když v pondělí doma nestačili na Anaheim (4:6). Góly AZ vsítili BRENDAN PERLINI, KYLE WOOD, DYLAN STROME a MARIO KEMPE. > VÍCE TADY

24.09.2017 - V neděli proběhla redukce kádru. V kempu skončili: CAPOBIANCO, MAYO, SMERECK, HANLEY, PEDERSON, SISLO, LÖÖKE, GARLAND, BUNTING (všichni míří do Tucsonu v AHL), JOSEPH (bude nastupovat za Charlottetown v QMJHL) a STRACHAN (neuspěl na zkoušce). V kempu "Kojotů" je tak v tuto chvíli 37 hráčů.

24.09.2017 - Ve třetím přípravném klání Arizona padla se San Jose těsně 4:5 po samostatných nájezdech (MAREK LANGHAMER ve 3. třetině a prodloužení z 12 střel neinkasoval). Co je ale horší - zranil se OLIVER EKMAN-LARSSON. Závažnost zranění švédského beka zatím není známa. > VÍCE TADY

23.09.2017 - Druhý přípravný duel Arizona výsledkově nezvládla - na ledě Calgary padla 2:4. Branky Coyotes zaznamenali útočník MARIO KEMPE a obránce DYSIN MAYO. > VÍCE TADY

22.09.2017 - Led v Gila River Areně, kvůli jehož nekvalitnímu stavu se 18. září neodehrálo přípravné utkání "Kojotů" proti Los Angeles, je už v pořádku. Příští domácí zápas (v sobotu 23. 9. se San Jose) tak proběhne podle plánu. Mimochodem - led v aréně AZ poničil koncert konaný minulou sobotu.

21.09.2017 - První přípravné utkání Arizona zmákla. Ve středu zvítězila na ledě Anaheimu 5:1! Dvě branky "Kojotů" vstřelili CHRISTIAN FISCHER a CLAYTON KELLER, o další se postaral MAX DOMI. > VÍCE TADY

20.09.2017 - BRAD RICHARDSON (v minulé sezoně kvůli zlomené holenní a lýtkové kosti na pravé noze odehrál jen 16 zápasů) a TOBIAS RIEDER (kvůli zraněnému kolenu nedohrál poslední mistrovství světa) jsou na 100 % v pořádku a normálně trénují s týmem. Mimochodem - centr/levé křídlo CLAYTON KELLER bude v některých přípravných duelech zkoušen na pozici pravého křídelníka.

20.09.2017 - Z původně pozvaných 55 hráčů jich v kempu zůstává 48. Do nižších lig byli odesláni MACKENZIE ENTWISTLE, NATE SCHNARR, TYLER STEENBERGEN, CAM DINEEN, NOEL HOEFENMAYER, MICHAEL HOUSER a SCOTT ALLEN.