Cousins sejmul Hawks, dostihy pokračují

Josef Hlaváč | 28. 03. 2019 | komentáře: 0

Uff. Tak to bylo peklo. Takové nervy! Arizona v úterý porazila Chicago 1:0, ukončila sérii porážek, která se táhla pět duelů, ale hlavně... díky nejtěsnější možné výhře nad Blackhawks i nadále dýcháme, respektive stále živíme naději na účast v play off, první od roku 2012! V tuto chvíli ztrácíme v Západní konferenci na osmé Colorado dva body.


Dramatickou bitvu proti jestřábům, kteří také nutně potřebovali uspět, aby se jim šance na postup do vyřazovací části nerozbily (téměř) na padrť, rozčísl Nick Cousins (v čase 45:40 v přesilovce). Tedy muž, jenž čekal na branku 19 zápasů a v rámci předchozího utkání Coyotes na ledě NY Islanders plnil roli zdravého náhradníka.

"Nelíbilo se mi to," řekl útočník o pozici "healthy scratch". "Nikdy se nechcete dívat na své mužstvo z press boxu. Ale je fakt, že posledních zhruba 15 utkání jsem nehrál dobře, nebyl jsem sám se sebou spokojený," uznal centr/křídelník, který byl vyhlášen druhým nejlepším borcem války s Hawks. Ta sedla i Darcymu Kuemperovi, autorovi 31 zákroků, svého čtvrtého shutoutu v sezoně a celkově 15. v kariéře.

"Byl to play off zápas, oba kluby do toho daly všechno. A Nick dal velký gól. Byl připraven, nohy mu šlapaly. Názorně ukázal, že i když třeba nehrajete (nedostanete se do sestavy), můžete se v dalším utkání stát klidně hrdinou. Nebyl mrzutý. Prostě naskočil a hrál," řekl na adresu 25letého Kanaďana hlavní trenér Rick Tocchet, jenž si v úterý po epickém triumfu určitě musel, stejně jako celý tým, pořádně oddechnout. Kór po nedávném, krutě nepovedeném tripu po východním pobřeží.

Copyright © 2013-2019 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.