Návrat po zranění: Vítej zpět v NHL, Dvo

Josef Hlaváč | 27. 02. 2019 | komentáře: 0

Christian Dvorak dělá pokroky, blíží se jeho návrat do zápasového kolotoče NHL. 23letý americký centr kvůli zdravotním patáliím neodehrál v letošní sezoně ještě ani jedno klání, ani jednu minutu. Nyní už je však stav rodáka z Illinois natolik dobrý, že mu nic nebrání v tom, aby polykal plné tréninkové dávky. Kdy ho opět uvidíme v top lize světa?


Christian DvorakDefinitivní potvrzení 100% zdravotního stavu Christiana Dvoraka přišlo v neděli, kdy vedení Coyotes vydalo prohlášení, že se Dvo půjde po několikaměsíční nucené absenci (kvůli které nezasáhl ani do žádného zářijového předsezonního zápasu) rozehrát na farmu do Tucsonu.

Podle pravidel Kolektivní smlouvy CBA mezi NHL a hráčskou asociací NHLPA přitom může hráč z důvodu "nabrání kondice" (conditioning loans) zůstat o patro níže (v AHL) maximálně dva týdny.

Zajímavostí je bezesporu skutečnost, že Dvorak má s AHL ve své kariéře zatím jen dvouzápasovou zkušenost (v sezoně 2014/15 za Portland Pirates; bilance 1+1). Nyní tak svoji pidisbírku rozšíří. Nejbližší příležitost k tomu bude mít ve středu, kdy Tucson hraje na ledě San Diego Gulls (ve ČT od 4:00 SEČ).

Otázka zní: Zůstane jen u jednoho utkání? Nebo jich bude víc? Uvidí se po středečním střetu. Christian Dvorak - centr defenzivního rázu - se v každém případě potřebuje dostat do tempa, "aklimatice" v ostrých bitvách po tak dlouhé době, co byl mimo, si vyžádá nějaký čas. Vždyť cca teprve před týdnem odhodil bezkontaktní dres. Mimochodem - nejbližším duelem kojotů po onom středečním-farmářském San Diego vs. Tucson je čtvrteční souboj ve Vancouveru.

K poslednímu soutěžnímu střetnutí Christian Dvorak nastoupil 29. března 2018, a to proti Los Angeles. Pak se tento 58. hráč draftu 2014 zranil (v dolní polovině těla) a zbývající čtyři utkání ročníku vynechal (v sezoně 2017/18 nakonec odehrál 78 zápasů, ve kterých zaznamenal bilanci 15+22).

Od zmíněného 29. března 2018 je tak Dvo na marodce. A když už to vypadalo, že dlouhodobá rekonvalescence proběhne podle plánu (na novou sezonu měl být ready), v říjnu se při bruslení v rámci finálního rehabilitačního procesu zranil opět (něco s prsním svalem)... a to natolik, že 19. 10. musel pod skalpel.

Nezbývá nám tedy než doufat, že Dvorak, jenž s Arizonou podepsal 9. srpna 2018 novou smlouvu až do roku 2025 (s cap hitem 4 450 000 USD), si svůj kopec smůly už vybral.

DOPLNĚNÍ (21. 2.):

Christian Dvorak si ve středu 20. února skutečně připsal svůj první soutěžní zápas od konce března 2018. V duelu AHL mezi San Diegem a Tucsonem (5:2) dvakrát vystřelil na bránu a statistiku účasti na ledě měl +1. "Měl jsem z toho dobrý pocit, konečně jsem si zahrál hokej. Byla to dlouhá doba, cesta... Samozřejmě jsem si přál, abychom dosáhli lepšího výsledku, ale bylo super do toho zase naskočit," řekl Dvo. V sobotu 23. února pak absolvoval svůj druhý zápas v AHL. I v tomto případě však nebodoval, měl tři střely na bránu a účast na ledě -1.

DOPLNĚNÍ (27. 2.):

V pondělí 25. 2. přišel pro Dvoraka a fanoušky kojotů onen velký a tuze dlouho vyhlížený obrázek - povolání do A týmu a sezonní debut (v úterý 26. února) v NHL! Z konkrétního hlediska se tak stalo v utkání s Floridou (zvítězili jsme 4:3 po nájezdech). A Dvorakův individuální příspěvek? Upřímně, nic extra to nebylo - čas na ledě 13:18 (z toho 1:30 v přesilovkách), nula kanadských bodů, dvě střely, dva hity, úspěšnost na vhazování jen 45 % a účast na ledě při vstřelených a obdržených gólech hrozivých -3. Nastoupil přitom ve 4. lajně s křídly Garlandem a Pánikem.

Co říci na závěr? Nezbývá než doufat, že se Dvo co nejdříve rozehraje... :)

zdroj: cbssports.com, lastwordonhockey.com, coyotes.nhl.com

zdroj fota (Dvorak): hawaiinewsnow.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2019 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.