Hvězda srdcaře Cohena stoupá vzhůru

Josef Hlaváč | 06. 07. 2018 | komentáře: 0

K interesantním změnám nedochází jen v hráčském kádru, ale i v managementu. Novým prezidentem a generálním ředitelem Coyotes byl zvolen Ahron Cohen, který v klubu doposud vykonával post generálního poradce a výkonného ředitele. Cohen ve funkci nahrazuje Stevea Pattersona (ten ji zastával od 12. července 2017), jenž bude pro pouštní psy nově vykonávat už jen pouze poradenskou/konzultantskou činnost. Hlavně se totiž míní věnovat svým podnikatelským aktivitám.


Ahron Cohen„Ahron je stoupající hvězdou v National Hockey League a lídrem v místní komunitě (Phoenixu),“ zdůvodnil změnu majitel Desert Dogs Andrew Barroway. „Je to neúnavný pracovník, přináší skutečnou vizi. S Johnem Chaykou coby šéfem hokejových operací (a generálním manažerem) a Ahronem jakožto vedoucím byznysové/ekonomické sekce, jsou kojoti v dobrých rukách. Nevyměnil bych budoucnost našeho klubu s žádným jiným týmem v NHL.“

Ahron Cohen nastoupil do klubu v roce 2015 jako poradce. Loni povýšil na generálního poradce a výkonného ředitele – měl na starost všechny obchodní a organizační operace, právní otázky nebo vztahy na úrovni občanské a vládní/politické.

„Děkuju Andrewovi za tuhle příležitost. Miluju tento klub, práce pro Coyotes je moje vášeň, oženil jsem se s ní. Jsem rád, že jsem dostal šanci vytvořit tady v Arizoně něco speciálního," pověděl Cohen. "Myslím, že už nyní jsme dosáhli změny ve vnímání okolí k našemu klubu. Budu se dál snažit nás v tomhle ohledu posouvat dopředu a dělat pozitivní kroky každičký den. S Johnem a Andym máme stejnou vizi, kdo (jako klub) jsme a kým chceme být. Naší společnou představou je dál podporovat hokej a zájem o něj tady v Arizoně, budovat konkurenceschopné mužstvo a vytvářet směrem k místní komunitě pozitivní obraz. Se Stevem (Pattersonem) jsme se dohodli (na jeho konci ve funkci), šlo o společné rozhodnutí. Je dost zaneprázdněn, věnuje se mnoha jiným činnostem (podnikatelským).“ Patterson mimochodem znovu usedne do křesla pro prezidenta společnosti Pro Sports Consulting.

„Andy Barroway mě požádal (loni v létě), abych v přechodné době Coyotes (od doby převzetí týmu Barrowayem) provedl v klubu nějaké strukturální změny, které kojoty měly stabilizovat. To se povedlo,“ řekl Patterson. „Zvýšil se prodej vstupenek, zaznamenali jsme progres v oblasti brandingu (lepší reklamní smlouvy) a John Chayka odvedl opravdu skvělou práci při stavbě mužstva. Plán na dosažení úspěchu byl předložen, je čas jít.“

Snad nejpalčivější otázkou, na kterou se dosud nepovedlo odpovědět, je výstavba nového stadionu. Kdy se kojoti odstěhují z Gila River Areny? „Až budeme mít nějakou novinku, vydáme prohlášení. Vytváříme dlouhodobý plán, řešení. Dokud ale nebude nic definitivního, jasného... Pracujeme na tom. Zavázali jsme se zajistit dlouhodobou stabilitu klubu tady v Arizoně. Milujeme tento trh, tohle je náš domov a chceme tady být po hodně dlouhou dobu,“ snaží se uklidnit nervózní fanoušky kojotů Ahron Cohen, jenž bydlí s manželkou Danou a synem Carsonem přímo v Phoenixu.

zdroj: arizonasports.com, coyotes.nhl.com

zdroj foto (Ahron Cohen): nhl.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2019 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.