Měl válet, bodovat. Rieder ale stagnuje

Josef Hlaváč | 28. 12. 2017 | komentáře: 0

Tobias Rieder hraje o novou smlouvu. Ta současná mu totiž vyprší po této sezoně, konkrétně 1. července 2018, kdy se může stát chráněným volným hráčem. Jak mu to jde? Moc dobře ne. Naopak. Je to špatné, hodně špatné.


Německý křídelník Tobias Rieder měl letos platit za ofenzivní hvězdu Coyotes, góly (a kanadské body) se od něj čekaly (vlastně tak nějak automaticky). Obzvlášť, když loni zaznamenal 34 zápisů (16+18) v 80 partiích a rok předtím 37 bodů (14+23) v 82 kláních. Realita? Růst/rozvoj stále teprve čtyřiadvacetiletého mladíka se jakoby zastavil, zabrzdil. Není to ono.

Tobi si v dosavadním průběhu ročníku připsal pouhých 11 bodů v 39 duelech. A to je málo. Sakra málo. Na to, že tento 114. hráč draftu NHL z roku 2011 opakovaně dostává příležitost v některé z prvních dvou útočných lajn a díky základnímu platu si přijde na velmi slušných 2,45 milionů dolarů... Jde o velké zklamání. Navíc bojuje o nový kontrakt (ten současný, dvouletý, má cap hit 2 225 000 USD)!

Tobias RiederNa ledě to tak ale zatím moc nevypadá. Doposud nejhorší období bodového sucha v této sezoně prožil rodák z Landshutu teď v prosinci - gól ani asistenci si nepřipsal v devíti zápasech za sebou (mezi 3. a 23. 12.). Sérii neúspěchů Rieder prolomil až ve středu 27. prosince, kdy se brankou (svou první od 20. listopadu!) podílel na vítězství kojotů v Coloradu v poměru 3:1.

Tobias Rieder se "samozřejmě veze" s výsledkovou mizérií celého týmu. Nevyčnívá. Bohužel. Řečí čísel, zabředl do podprůměru - v interním bodování AZ mu patří až 11. příčka (u statistiky účasti na ledě při vstřelených a obdržených gólech mu pak svítí cifra -11; na druhou stranu, v plusu není v mužstvu nikdo). O produktivitu Coyotes se tak nyní stará (musí starat?!) především Clayton Keller, paradoxně zelenáč na soupisce pouštních psů.

Riederovi teď prostě skoro nic nehraje do karet - pravidelně dostává slušný ice time (15 - 17 minut/zápas), ale neboduje a klubu se nedaří. Přitom právě ofenzivní čísla v letošním ročníku pro něho mají extrémně důležitou hodnotu. Rozhodnou o jeho další budoucnosti v NHL!

Až se totiž po sezoně stočí řeč na podmínky (potenciální) nové smlouvy mezi ním a Coyotes, co bude vedení AZ hlavně zajímat? Samozřejmě - Tobi je na ledě kvůli gólům, bodům... A těch má nyní tolik, že je spíš blíž konci v klubu (respektive výměny) než prodloužení spolupráce.

Začne Rieder ve druhé polovině ročníku 2017/18 bodovat?

zdroj foto 1 (Rieder): youtube.com (print screen); foto 2 (Rieder): Sergei Belski/USA TODAY Sports

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2019 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.