Strach nemám, věří si posila Ljubuškin

Josef Hlaváč | 29. 05. 2018 | komentáře: 2

Generální manažer kojotů John Chayka 23. května definitivně dotáhl jeden zajímavý transfer, v rámci kterého přivedl do klubu celkem neznámého ruského obránce Ilju Ljubuškina z Kontinentální hokejové ligy. Tento čtyřiadvacetiletý defenzivní pravoruký bek dosud oblékal jen a pouze dres Jaroslavle. Server sport-express.ru nyní udělal s tímto rodákem z Moskvy, jenž s Desert Dogs podepsal jednoletou dvoucestnou smlouvu za 925 000 USD, následující rozhovor.


Jak došlo k tvému odchodu do Arizony?

Coyotes o mě stáli hodně dlouhou dobu. Co mám informace, tak zhruba dva roky. V úzkém kontaktu s vedením Arizony jsem byl po celou poslední sezonu, s jeho skauty jsem mluvil hodně často. Konkrétní návrh podmínek naší vzájemné spolupráce jsem ale obdržel teprve nedávno.

Ilja LjubuškinDostal jsi nějaké informace o tom, jaké místo v sestavě bys měl zaujmout, respektive kam s tebou zástupci kojotů počítají?

Předpoklad je takový, že bysem měl být součástí prvního týmu. Realita ale samozřejmě může být jiná, mohou nastat různé situace. Záleží na mně. Musím dokázat, že na to mám.

V ročníku NHL 2017/18 se obráncům, kteří předtím přišli z Ruska, moc nedařilo. Andrej Mironov se vrátil do vlasti, stejně jako Alexej Bereglazov a Jaroslav Dyblenko. Ani Viktor Antipin neměl vydařený rok. Nemáš strach, že tě může potkat něco podobného?

Každý má osud ve svých rukách. Chci hrát v nejlepší lize světa, takže ne, takové věci mě v žádném případě nevyvedou z míry. Strach nemám.

Udělat NHL není lehká záležitost, nemusí se ti to povést hned. Jsi si toho vědom?

Jasně, jsem připraven na všechno. Na druhou stranu - náročné situace, ke kterým může dojít, by mě rozhodně neměly v dosažení mého cíle zastavit.

Co zápasy Arizony, sledoval jsi je v posledním ročníku?

Na to nebylo moc času, sestřihy z utkání jsem ale stíhal. V nich mě nejvíc zaujal Oliver Ekman-Larsson. Jsem zvědavý, jak to v jeho případě dopadne, zda podepíše novou smlouvu...

Kdy jsi měl vlastně jasno v tom, že z Jaroslavle po sezoně odejdeš?

No, už je to nějaká doba... Konečné rozhodnutí padlo, myslím, zhruba v lednu. To jsem šel za vedením Jaroslavle a upřímně jsem mu vysvětlil, jak se věci mají. Představitelé klubu mi sice nabídli prodloužení smlouvy, chtěli, abych zůstal... ale pak pochopili moji situaci. Do budoucna mi popřáli hodně štěstí.

Máš za sebou celkem náročný rok. Těsně před únorovými olympijskými hrami ses zranil, na turnaji jsi tak startovat nemohl. Nic moc pocit, co říkáš?

První den, kdy se mi to (zranění) stalo, byl opravdu těžký. Na celý tento nepříjemný zážitek jsem ale přistoupil z filozofického úhlu: Ne vše v tomto životě ovlivníte. Možná to bylo něco, čím jsem si prostě musel projít.

Kdy sis uvědomil, že tvé zranění (nohy) je vážné?

De facto ihned. Nemohl jsem vstát z ledu. Myslel jsem, že mi upadne noha... Bylo to poprvé, co jsem ve své kariéře utrpěl tak závažné zranění. A doufám, že i naposled.

Proč jsi nehrál na nedávném mistrovství světa?

Klubovou sezonu jsem dokončil ne zcela zdravotně v pořádku. V play off KHL se mi ozvala ta noha... Potřeboval jsem si odpočinout, národnímu týmu jsem tak nemohl pomoct. Všechny zápasy sborné na olympiádě a mistrovství světa jsem ale pochopitelně sledoval. Jsem za náš národ rád, že jsme na OH získali zlato. I na světovém šampionátu kluci hráli dobře. Tým byl velmi mladý, (čtvrtfinálové) utkání proti Kanadě jsme si zasloužili vyhrát.

Co tvůj kamarád Vladislav Gavrikov, nebude tě (do NHL) také brzy následovat?

Tak to se musíte zeptat jeho. Možná, že až mu vyprší smlouva s Petrohradem (příští rok v dubnu), nad tím popřemýšlí.

Studoval jsi způsob, jakým obránci v NHL hrají?

Vím, že na ledě budu muset mnohem rychleji reagovat. Nakonec, rozměry kluziště jsou přece jen o něco menší. V každém případě potřebuji zlepšit všechny aspekty mé hry. Chci prostě v zámoří vydržet co nejdéle.

zdroj: sport-express.ru

zdroj foto (Ljubuškin): photo.khl.ru

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Josef Hlaváč (30.05.2018 21:50): Jak je uvedeno v článku, rozhovor je převzat ze serveru sport-express.ru. ;)

Olo (29.05.2018 21:10): To ako vy ste s ním urobili rozhovor naživo? :D

Copyright © 2013-2019 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.