Novým trenérem AZ je Rick Tocchet!

Josef Hlaváč | 11. 07. 2017 | komentáře: 0

Hledání nového hlavního kouče "Pouštních psů" pokračuje, pohovory s trenérskými personami jsou v plném proudu. Koho by generální manažer klubu John Chayka mohl na Davem Tippettem uvolněný post dosadit? Koho s největší pravděpodobností angažuje?


Působení dlouholetého kormidelníka Desert Dogs Davea Tippetta (v AZ trénoval posledních osm let) bylo ukončeno 22. června. Od té doby zámořské servery spekulují nad jeho možným nástupcem a servírují veřejnosti top kandidáty na v tuto chvíli volné prestižní místo na střídačce Coyotes.

Tak třeba reportér Craig Morgan z arizonasports.com. Ten před časem přišel s informací, že John Chayka sonduje situaci kolem Todda Nelsona, Dallase Eakinse a Sheldona Keefeho. Všichni tito tři trenéři v současné době vykonávají svoji profesi v American Hockey League (AHL).

Ve hře je ale více kandidátů. Před několika hodinami se v souvislosti s potenciálním novým trenérem Arizony objevila další jména. Která? Podle Darrena Dregera z kanadské sportovní stanice TSN patří k nynějším nej aspirantům starý známý Rick Tocchet, od roku 2014 asistent hlavního kouče Pittsburghu.

Třiapadesátiletý Rick Tocchet není pro fanoušky Desert Dogs neznámá osoba. Za "Kojoty" hrál (mezi lety 1997 - 2000), vstřelil za ně 64 branek ve 213 zápasech a týmu pomohl ke třem postupům do play off v řadě. Navíc už ví, jaké to je na střídačce Coyotes stát - vyzkoušel si to coby pobočník Waynea Gretzkyho v sezoně 2005/2006. Během vynucené pětizápasové Gretzkyho absence dokonce zastával post hlavního kouče (bilance 2-3).

Svého favorita pak nabízí i Frank Servalli (také z TSN). Ten si myslí, že Arizona by se mohla domluvit s "hokejovo-fotbalovým manažerem" Ralphem Kruegerem. Sedmapadesátiletý rodák z kanadského Winnipegu naposledy v NHL trénoval Edmonton Oilers (v ročníku 2012/2013). Následně - v roce 2014 - přesedlal z hokejového odvětví na to fotbalové a stal se členem managementu klubu anglické Premier League FC Southampton (byl zvolen předsedou klubu).

Doplnění článku 11. 7.:

Novým hlavním trenérem "Pouštních psů" se stal Rick Tocchet. Informují o tom oficiální stránky klubu Desert Dogs. Generální manažer Arizony John Chayka se s tímto rodákem z kanadského Scarborough domluvil na čtyřleté spolupráci. Z historického hlediska se Tocchet stává celkově 18. šéfem střídačky Coyotes.

"Je to excelentní trenér, osvědčený vítěz. Jsme nadšeni, že ho můžeme jmenovat naším novým hlavním koučem," mne si ruce Chayka. "S Pittsburghem vyhrál Stanley Cup jako hráč (1992) a dvakrát jako asistent trenéra (2016 a 2017). Je to zkušený lídr, výborný komunikátor. Jsme rádi, že se k nám opět připojí."

V pozici asistenta hlavního trenéra Penguins strávil Rick Tocchet poslední tři roky. K organizaci Pittsburghu se připojil 25. června 2014. "Jsem šťastný, že se vracím k Coyotes. Arizona byla vždycky mým domovem," řekl bývalý křídelní útočník, který v NHL odehrál 18 sezon, během kterých absolvoval 1144 zápasů s bilancí 952 bodů (440+512) a plných 2972 trestných minut. "Máme skvělou skupinu mladých hráčů s obrovskou dávkou talentu. Bude super je vést. Děkuji Johnu Chaykovi, že mi dal tuto ohromnou příležitost. Nemůžu se dočkat, až to všechno vypukne."

zdroj: tsn.ca; arizonasports.com; coyotes.nhl.com

zdroj foto (Rick Tocchet): Gregory Shamus/Getty Images

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2019 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.