Trejd! Máme Chuckyho, odnesl to Domi

Josef Hlaváč | 16. 06. 2018 | komentáře: 1

Týden před draftem se generální manažer Arizony John Chayka postaral o pořádný rozruch - v pátek večer 15. června se vzdal služeb Maxe Domiho. Tedy hráče, který byl mnohými považován za budoucí tvář Coyotes... ale jemuž zároveň 1. července vyprší stávající nováčkovská smlouva. Stane se tak chráněným volným borcem (a je otázka, jak dlouho by se s ním následně kojoti handrkovali o podmínkách kontraktu novém). Domi bude nově oblékat dres Montrealu. A jméno protihodnoty? Více než slušné - americký střelec Alex Galchenyuk!


"Alex je produktivní útočník, který ví, jaké to je vstřelit během jedné sezony v NHL 30 gólů (2015/2016). Jsme rádi, že se nám povedlo získat elitního mladého hráče," mne si nad novou akvizicí ruce John Chayka, jenž pochopitelně nezapomněl poděkovat třiadvacetiletému Maxi Domimu (v posledním ročníku zapsal 45 bodů; úspěšnost střelby měl ale jen 6 %) za jeho odvedenou práci: "Má talent, je to dobrý člověk. Přejeme mu do budoucna jen to nejlepší. Bylo to těžké rozhodnutí, ale nyní máme pocit, že je náš tým lepší. A přesně to je mým úkolem - zlepšit naše mužstvo."

Alex GalchenyukČtyřiadvacetiletý Alex Galchenyuk zaznamenal v minulé sezoně top ligy světa v 82 zápasech 51 kanadských bodů za 19 branek a 32 asistencí. V každé z posledních čtyř sezon si tento vítěz MS do 20 let z roku 2013 s přezdívkou Chucky připsal minimálně 44 bodů (nejvíc v ročníku 2015/2016 - 56). Dražbou talentů pak tento rodák z Milwaukee (vlastní ale i ruský pas) prošel v roce 2012, kdy ho Canadiens učinili trojkou draftu. Od té doby odehrál v NHL už 418 utkání (255 bodů).

Chucky = centr č. 2?

K hlavním důvodům, proč byl Max Domi vyměněn, bezpochyby patří jeho smlouva, která, jak bylo zmíněno výše, vyprší 1. července (stane se RFA). Chayka na základě předběžných oťukávacích schůzek s Domiho agentem zřejmě vytušil, že dohodnout se s kanadským forvardem na nové spolupráci za rozumných podmínek (samozřejmě především finančních) by nemusela být vůbec snadná záležitost. S jeho odchodem všechny podobné hrozící strasti odpadají. Chayka bude mít v tomto ohledu klid. Alex Galchenyuk má kontrakt ještě na příští dva roky s gáží 4 900 000 dolarů/sezonu (1. 7. 2020 se může stát nechráněným volným hráčem - UFA).

Co se týče Chuckyho pozice na ledě, tak tam existuje několik alternativ. Alex je totiž ofenzivní univerzál. Může nastupovat nalevo, napravo, na centru. Jeho nejpřirozenějším postem je ten ve středu útoku, kde by měl konkurenci v podobě Dereka Stepana (v poslední sezoně centr č. 1), Christiana Dvoraka (2), Dylana Stromea (3) a Marcuse Krügera (v týmu loni nebyl; nyní se s ním počítá do 4. lajny). "Hledali jsme hráče, který nám pomůže zvýšit gólovou produkci. Někoho, kdo je všestranný, má zkušenosti s postem centra a zejména potenciál tuto pozici dlouhodobě zastávat. Alex splňoval všechny podmínky. A upřímně řečeno, v jeho věku takových kluků v lize moc není," řekl John Chayka, který tímto vyjádřením dal jasně najevo, na jaké pozici si Galchenyuka představuje. Rozhodnutí je ale samozřejmě v moci trenéra Ricka Toccheta.

DOPLNĚNÍ (16. 6. 21:15): Max Domi podepsal s Montrealem dvouletou smlouvu za 6,3 milionů dolarů.

zdroj: nhl.com, arizonasports.com

zdroj foto (Alex Galchenyuk): nhl.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Komeťák (26.12.2018 10:47): No a zrovna jsem dostal předevčírem pod stromeček tričko s číslem 16 .... MAX DOMI .... a navíc nás Canadiens porazili ..... to mě fakt málem omejvali ...

Copyright © 2013-2019 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.