Strome k nepoznání. A Keller? Sebejistý!

Josef Hlaváč | 29. 06. 2017 | komentáře: 0

Jednou z nejznámějších tváří aktuálně probíhajícího Prospect Development Campu „Pouštních psů“ je Dylan Strome. Už si vyzkoušel NHL, nedávno válel na Memorial Cupu a nyní se připravuje na definitivní vstup do profesionálního hokeje. Zvládne to?


"Vypadá větší a silnější," řekl Steve Sullivan, asistent generálního manažera Johna Chayky, který sleduje vývoj Dylana Stromeho od roku 2015, kdy byl „Kojoty“ draftován ze třetí pozice. "Na ledě je výbušnější, posun v jeho zrychlení je očividný. Zdá se vyzrálejší, působí odhodlaně. Patří tu (na kempu nováčků) k lídrům. Přesně takový přístup od kluka, který je na svém posledním rozvojovém kempu mladíků před vstupem do světa profíků, kvitujeme. Věříme, že ostatní se právě od hráčů jako ‚Stromer‘ mohou ledasčemu přiučit. Už jen to, že je budou sledovat, jim dá hodně.“

Dylan StromePro pořádek - Dylan Strome k profesionálnímu hokeji už trošičku přičichnul. Stalo se tak na začátku minulého ročníku, kdy v dresu Coyotes odehrál sedm zápasů. Pro nevýrazné výkony se ale poté musel přesunout zpátky k juniorům – do týmu Erie Otters v Ontario Hockey League. Tam se stal kapitánem a... válel!

„Vydry“ i díky skvostnému příspěvku rodáka z ontarijské Mississaugy (75 bodů v 35 zápasech základní části a 34 bodů v 22 duelech play off) ligu OHL opanovaly a na následném prestižním turnaji Memorial Cup se probojovaly do finále. „Stromer“ byl nato za své výkony oceněn titulem MVP Memorial Cupu (neboli nejužitečnějším hráčem). Kanadský centr se mimochodem zúčastnil i MS do 20 let (stříbrná medaile).

„Cítím se dobře,“ řekl Dylan Strome po prvních tréninkových dávkách na kempu zelenáčů Desert Dogs. „Poslední sezona byla tou nejdelší, jakou jsem kdy zažil. Bylo to docela bláznivé vyzkoušet si tolik soutěží, respektive tolik hokejových úrovní během jediného roku.“

Clayton KellerTo nejdůležitější ale má Dylan Strome teprve před sebou - uspět na předsezonním zářijovém kempu a udělat první tým Coyotes. Natrvalo! „Loni to byla taková menší ochutnávka NHL. Z mé strany to však nebylo ono… Teď musím být lepší, musím zaujmout a dokázat, že na NHL mám. Půjdu do (zářijového) kempu ‚nastaven‘ tak, že nadcházející ročník odehraju komplet v NHL,“ hlásí dvacetiletý útočník, jenž moc dobře ví, že na začátku sezony NHL 2016/2017 dostal cennou životní lekci. „V NHL musíte tvrdě makat každý den - na ledě, v posilovně - protože nikdy nevíte, který den pro vás bude (v NHL) ten poslední. Je to práce na 24 hodin denně."

Z talentů Yotes, kteří se účastní letošního Prospect Development Campu, má vedle Dylana Stromeho největší šanci vybojovat si letos stálé místo v NHL Clayton Keller, sedmička draftu 2016. “Myslím na to každý den,” řekl teprve osmnáctiletý americký centr nebo levý křídelník (v kempu nováčků operuje na pozici křídla) o šanci zrealizovat si svůj sen. “To je cíl, na který se teď soustředím. Pokud do toho dám všechno, nepřipouštím si, že bych v sestavě (prvního týmu Coyotes na startu nadcházející sezony) chyběl. Klub chce dávat šanci mladým hráčům, to pro mě může být menší výhoda. Do nové sezony tak mohu jít s větším sebevědomím.”

Připomeňme, že Clayton Keller - stejně jako “Stromer” - okusil top ligu světa už v minulém ročníku (ve třech zápasech v závěru sezony s bilancí 0+2). “Na soupisce hlavního mužstva bysme je (Kellera a Stromeho) určitě mít chtěli. Ale rozhodne to, jak budou v září připraveni. Pokud ano, nic jim v cestě hrát NHL bránit nebude,” uzavírá Steve Sullivan.

zdroj: coyotes.nhl.com; arizonasports.com; azcentral.com

zdroj foto 1 (Dylan Strome x Clayton Keller): nhl.com; foto 2 (Dylan Strome): gettyimages.com; foto 3 (Clayton Keller): gettyimages.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2019 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.