Trejd: Smith do Calgary, Johnson do AZ!

Josef Hlaváč | 17. 06. 2017 | komentáře: 0

Dlouhá léta panovala mezi třemi tyčemi Coyotes jedna jistota - jedničkou je Mike Smith. Nyní by se to mohlo změnit. Kanadský muž v masce by mohl být v brzké době vyměněn. Důvod? Je v hledáčku konkurenčních klubů...


Mezi vedením Arizony a ostatními týmy ligy panuje v poslední době podle Nicka Kypreose ze zámořského serveru sportsnet.ca velmi čilý ruch. Telefonní linky jsou prý celkem žhavé. Proč? Konkurence se vyptává (především) na dostupnost Mikea Smithe.

Jinak řečeno - mužstva prý mají o tohoto zkušeného Kanaďana nemalý zájem. Jenže za jakou cenu, respektive za koho by byl generální manažer "Kojotů" John Chayka svolný svoji stálici v brankovišti pustit? Zástupci Desert Dogs by v případě Smithova "uvolnění" navíc podle všeho museli hledat náhradu (pokud by nepřišla v rámci protihodnoty). Louis Domingue ani na farmě v Tucsonu působící Adin Hill s Markem Langhamerem (ten je navíc nyní bez smlouvy) totiž do role gólmanské jedničky prvního týmu zatím nedorostli (při vší úctě k jejich výkonům).

"Jestli mám mluvit za sebe, není to (situace kolem odchodu Smithe) tak žhavé," cituje Chayku jiný server arizonasports.com. "Každý rok probíráme různé možnosti, voláme si (s ostatními GM). Vždyť kolik se toho loni namluvilo kolem potenciálního trejdu Olivera Ekman-Larssona... A co se stalo. Mike má pro náš tým ohromnou hodnotu, byl na All-Star Game. Ale je to byznys. Pokud někdo přijde s nějakou extrémní nabídkou..."

Mike SmithPětatřicetiletý "Smitty" má s "Pouštními psy" smlouvu ještě na další dva roky s průměrným ročním výdělkem (cap hitem) 5,667 milionů amerických dolarů. S tím, že v kontraktu má zahrnutou modifikovanou klauzuli o nevyměnitelnosti, na základě které si může určit maximálně osm týmů, kam by si nepřál být vyměněn.

Když už byla zmíněna Smithova gáže - to by mohl být (nebo vlastně je) problém. Mnoho klubů by totiž mělo co dělat, aby vůbec našlo prostor v rozpočtu pro Mikeův plat. Výše cap hitu brankářova kontraktu tak v konečném důsledku může značnou část zájemců odradit (v tuto chvíli by se Smith stal 13. nejlépe placeným gólmanem v sezoně 2017/2018).

Jiný zámořský web - thefourthperiod.com, jenž se zabývá spekulacemi na poli NHL - už minulý týden přišel s informací, že vedení Coyotes se myšlenkou Smithova odchodu vážně zaobírá. K týmům, které pro nadcházející sezonu ještě nemají podepsaného gólmana aspirujícího na post č. 1 a které by tak mohly po Smithovi "pokukovat", patří třeba Vegas Golden Knights, Calgary Flames, Buffalo Sabres, Philadelphia Flyers a Winnipeg Jets.

Mike Smith odchytal v Arizoně šest sezon, play off si s "Kojoty" naposledy zahrál v roce 2012. V nedávno skončeném ročníku absolvoval 55 utkání, v nichž zapsal bilanci 19-26-9, průměr obdržených branek na zápas 2,92, procentuální úspěšnost zákroků 91,4 % a tři čistá konta. Arizonu však na lepší než 28. příčku v lize nevytáhl.

Doplnění článku 8. 6.:

Trejd Mikea Smithe se možná blíží. Podle reportéra kanadské televizní stanice TSN Pierra LeBruna brankář skutečně předložil Johnu Chaykovi výše zmíněný seznam osmi konkrétních mužstev, kam by nechtěl být vyměněn.

Je tedy "Smittyho" odchod otázkou dnů?

Doplnění článku 17. 6.:

Chad JohnsonJe to tady. Mike Smith v Arizoně opravdu končí! Dosavadní brankářská jednička Coyotes byla podle zámořských zdrojů vyměněna do Calgary.

Opačný směr naopak nabírá jiný gólman Chad Johnson (ano, ten Johnson, který u Desert Dogs již působil - konkrétně v sezoně 2012/13, kdy odchytal čtyři duely), obránce Brandon Hickey (64. hráč draftu 2014) a výběr ve 3. kole dražby talentů 2018 (který se změní ve volbu ve 2. kole, pokud se Flames v ročníku 2017/18 probojují do play off).

Podle Craiga Morgana z arizonasports.com navíc Arizona bude platit 25 % Smithovy gáže ze zbývající délky jeho kontraktu (ten vyprší za dva roky).

Jednadvacetiletý prospekt zadních řad Brandon Hickey nastupoval v poslední sezoně za Bostonskou univerzitu v NCAA (dokonce byl jejím kapitánem) a v 35 zápasech zaznamenal 15 kanadských bodů za 4 góly a 11 asistencí. O deset let starší strážce svatyně Chad Johnson pak za stejné období absolvoval v dresu Calgary 36 utkání s bilancí 18-15-1, průměrem 2,59 obdržených branek na zápas a úspěšností zákroků 91 %.

zdroj: sportsnet.ca; arizonasports.com; NBCSports.com; thefourthperiod.com; azcentral.com

zdroj foto 1 (Chad Johnson): realsport101.com; foto 2 (Mike Smith): Norm Hall/Getty Images; foto 3 (Chad Johnson): gettyimages.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2019 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.