Trh otevřen: Smlouvu už má i Duclair!

Josef Hlaváč | 04. 09. 2017 | komentáře: 0

V sobotu 1. července se v 18:00 středoevropského času otevřel trh s volnými hráči NHL. Který hokejista z řad UFA (nechráněných borců) se stane "Kojotem"? Jaké výměny během léta provede generální manažer klubu John Chayka? Podepisování milionových smluv může začít!


V případě organizace Desert Dogs vypuklo "agresivní" posilování mužstva pro nadcházející sezonu 2017/2018 už pár dnů před otevřením trhu s volnými hráči. Antti Raanta pozvedne kvalitu v brankovišti (vypadá to, že bude dělat jedničku; jiného gólmana "Kojotů" Chada Johnsona - nyní UFA - prý Chayka nepodepíše), Derek Stepan přichází vyplnit post prvního centra a Niklas Hjalmarsson by měl operovat v elitním obranném páru spolu s kamarádem ze švédské reprezentace Oliverem Ekman-Larssonem (po odchodu Shanea Doana mimochodem top kandidátem na kapitána týmu).

Vzhledem k výše zmíněným příchodům těchto velmi kvalitních hokejistů z Rangers, respektive Blackhawks v doprovodu se stávajícími talentovanými borci na soupisce Coyotes se moc nečeká, že stavitel družstva "Pouštních psů" John Chayka bude na letošním trhu hýřit aktivitou. Hráče nemíní přeplácet! Za aktuální situace to prostě ani není potřeba... I z tohoto důvodu tak s největší pravděpodobností padá možné angažování třeba takového forvarda Alexandra Radulova nebo obránce Kevina Shattenkirka - nejlákavější zboží na UFA trhu! A to i přesto, že právě po pravém křídelníkovi a pravorukém zadákovi Chayka bude na trhu pokukovat nejvíce.

Co se týče oné pozice elitního pravého křídelníka (do prvních dvou lajn) - stále existuje možnost, že se s klubem dohodne na další spolupráci Radim Vrbata. Obě strany jsou ve spojení. Nicméně, vzhledem k tomu, jak se situace táhne, je dost možné, že John Chayka si už své vysněné křídlo vyhlédl na trhu s volnými hráči. Uvidíme. Ve hře je i varianta, že Chayka si nakonec vystačí s tím, co má teď "na skladě". Do nové sezony by tak Arizona šla s pravými křídly Tobiasem Riederem, Anthonym Duclairem (prodloužení spolupráce s tímto volným hráčem s omezením je prý jen otázkou času), Christianem Fischerem (předpokládá se, že udělá první tým) a s pozicí PK mají zkušenost i Clayton Keller, Jamie McGinn a Jordan Martinook (RFA).

Když už jsem zmínil některé chráněné volné hráče (RFA) Arizony - John Chayka v této souvislosti pro server arizonasports.com uvedl, že je blízko podepsání nových kontraktů jak s Duclairem, tak s Jordanem Martinookem, Nickem Cousinsem, Tylerem Gaudetem a Markem Langhamerem. Pro informaci - pokud se Coyotes nedohodnou na smlouvě s Martinookem a Cousinsem do 5. července, mají oba hráči možnost obrátit se na arbitráž. Do 6. července pak může hráče způsobilého k arbitráži poslat před soud samotný klub.

Už dříve Arizona nenabídla kvalifikační kontrakty těmto doposud volným hráčům s omezením - RFA: Alexovi Burmistrovovi, Joshu Joorisovi, Peteru Hollandovi, Brandenu Troockovi, Mitchellu Morozovi, Graysonu Downingovi a Jeremymu Morinovi. Všichni tito hokejisté se tak stali UFA. Web arizonasports.com nicméně uvádí, že John Chayka s některými z těchto hráčů zůstává v kontaktu a v případě, že se "věci změní", ozve se jim a...

1. července

ODCHOD - CHAD JOHNSON: Brankář Chad Johnson skutečně na jihozápadě Spojených států chytat nebude. Jednatřicetiletý Kanaďan, jehož Arizona získala teprve nedávno - 16. června z Calgary v rámci výměny Mikea Smithe, podepsal z pozice nechráněného volného hráče smlouvu s Buffalo Sabres.

ODCHOD - JOSH JOORIS: V Arizoně podle předpokladů nebude pokračovat ani útočník Josh Jooris. Šestadvacetiletý forvard míří z UFA trhu do Carolina Hurricanes. Blízko odchodu je i Alex Burmistrov, o něhož jeví zájem Vancouver.

PŘÍCHOD - ADAM CLENDENING: John Chayka má, co chtěl. Podepsal pravorukého obránce (pravda, ne hvězdných parametrů)! K Desert Dogs totiž přichází Adam Clendening, který doposud působil u newyorských Rangers, od kterých však po poslední sezoně NHL nedostal kvalifikační kontrakt (a stal se z něj tudíž UFA). Čtyřiadvacetiletý americký bek, jenž si v ročníku NHL 2016/17 připsal v dresu "Jezdců" 11 bodů v 31 zápasech, podepsal s Arizonou jednoletou jednocestnou smlouvu za 650 000 USD. Draftem prošel v roce 2011 (36. příčka).

ODCHOD - PETER HOLLAND: Nového zaměstnavatele si našel i Peter Holland, s nímž už zástupci AZ také přestali po poslední sezoně NHL počítat. Šestadvacetiletý kanadský centr bude v nadcházejícím ročníku působit v Montrealu.

ODCHOD - JAMIE MCBAIN: V organizaci Coyotes končí i zkušený americký obránce Jamie McBain. Devětadvacetiletý nechráněný volný hráč, který drtivou většinu minulého ročníku strávil na farmě "Kojotů" v Tucsonu (AHL), se domluvil na spolupráci s představiteli Tampa Bay Lightning.

ODCHOD - ALEXANDER BURMISTROV: Je to definitivní. Alexander Burmistrov z Arizony odchází! Pětadvacetiletý ruský útočník se z pozice UFA dohodl na jednoletém kontraktu za 900 000 dolarů se zástupci Vancouver Canucks.

ODCHOD - RADIM VRBATA: Po letošním odchodu Martina Hanzala, Zbyňka Michálka, Mikea Smithe a Shanea Doana se s týmem Arizony loučí další zkušený hráč a dlouholetá stálice prvního týmu Desert Dogs - Radim Vrbata. Vrbič se nově upsal Floridě. John Chayka se z tohoto důvodu zřejmě ještě více zaměří na příchod nějakého jiného pravého křídelníka do prvních dvou lajn jakožto náhrady právě za odcházejícího šestatřicetiletého rodáka z Mladé Boleslavi a nejproduktivnějšího "Kojota" minulé sezony (55 bodů v 81 zápasech).

NOVÁ SMLOUVA - NICK COUSINS: Vedení Coyotes podepsalo dvouletou jednocestnou smlouvu s chráněným volným útočníkem Nickem Cousinsem. Třiadvacetiletého kanadského centra či levého křídelníka Arizona získala letos 17. června v rámci výměny s Philadelphií. A finanční stránka uzavřeného závazku? Rodák z Belleville si v příštím ročníku NHL přijde na základním platu na 1 000 000 dolarů, o rok později také na 1 000 000 USD.

ODCHOD - JARRED TINORDI: V nadcházející sezoně už nebude v organizaci Coyotes působit zadák Jarred Tinordi. Pětadvacetiletý americký obránce, jenž celý poslední ročník strávil v záložním oddílu "Pouštních psů" v Tucsonu (AHL), podepsal kontrakt s klubem Pittsburgh Penguins.

ODCHOD - CHRIS MUELLER: Na farmě "Kojotů" v Tucsonu (potažmo v prvním týmu Coyotes) si už nezahraje ani nejproduktivnější player Roadrunners minulé sezony Chris Mueller. Jednatřicetiletý centr se dohodl na spolupráci s Toronto Maple Leafs. Mueller v posledním ročníku AHL nasbíral velmi slušných 67 kanadských bodů v 68 zápasech.

PŘÍCHOD - ZAC RINALDO: Záplavu odchodů začal John Chayka korigovat jednoletou dohodou dvoucestného charakteru za 700 000 dolarů s útočníkem Zacem Rinaldem. Sedmadvacetiletý kanadský útočný univerzál nastupoval v sezoně 2016/17 v dresu celku Providence Bruins (farmy Boston Bruins) a v 29 utkáních zaznamenal 7 bodů (5+2).

PŘÍCHOD - MIKE SISLO: Další posilou Desert Dogs (spíše však zálohy v Tucsonu v AHL; také jde o jednoletou dvoucestnou smlouvu za 650 000 USD) se stal Mike Sislo. Devětadvacetiletý pravý křídelník naposledy patřil organizaci Colorado Avalanche. A bilance v sezoně 2016/17? V San Antonio Rampage zapsal 21 bodů (6+15) v 54 duelech a v Toronto Marlies 16 bodů (8+8) v 18 zápasech.

PŘÍCHOD - JOEL HANLEY: Defenzivu naší farmy Tucson Roadrunners přichází z Montrealu vyztužit Joel Hanley. I v jeho případě jde o jednoletý dvoucestný pakt (za 725 000 USD). Šestadvacetiletý bek odehrál v minulém ročníku 7 utkání NHL (nebodoval) a 65 zápasů AHL (za St. John's IceCaps si připsal v 65 kláních 22 bodů za dva góly a 22 nahrávek).

PŘÍCHOD - ANDREW CAMPBELL: Dvouletou dvoucestnou spolupráci za 1 300 000 USD uzavřel se zástupci Arizony devětadvacetiletý obránce Andrew Campbell. 193 cm vysoký a 93 kg vážící pořízek dělal v minulém ročníku kapitána Toronto Marlies (farmy Toronto Maple Leafs) a v 75 duelech zaznamenal 22 bodů (6+16). Campbell už v AZ mimochodem působil - v sezoně 2014/15.

ODCHOD - GRAYSON DOWNING: Organizaci Coyotes opouští útočník Grayson Downing, který se domluvil na kontraktu s Edmonton Oilers. Pětadvacetiletý Kanaďan strávil loňskou sezonu v AHL - nejprve za Iowa Wild zaznamenal 22 bodů v 47 zápasech a poté za Tucson Roadrunners přidal další 4 body ve 12 utkáních.

3. července

NOVINKA - JORDAN MARTINOOK: V úvodní části tohoto článku zmíněný útočník Jordan Martinook zřejmě opravdu půjde k arbitráži, respektive se k ní minimálně přihlásí. V neděli o tom informoval hráčův agent Jeff Helperl. "Můj klient si hodlá podat žádost k arbitráži, aby nezávislý soudce určil výši jeho platu," uvádí web arizonasports.com.

Helperl a Martinook se k tomuto kroku chystají i přesto, že termín, dokdy mají obě strany (Arizona a Martinook) čas se dohodnout na podobě nového kontraktu (aniž by bylo nutné podat návrh k arbitráži), je středa 5. července. V této souvislosti je tak zarážející skutečnost, že John Chayka v sobotu konstatoval, že jednání jsou na dobré cestě... Čemuž Jeff Helperl nerozumí: "Nikam jsme se nepohli."

Jeff Helperl chce pro "Martymana" výrazné navýšení jeho dosavadní gáže. O jak velké? To agent nechce konkretizovat. V poslední sezoně si čtyřiadvacetiletý kanadský útočný univerzál (umí hrát na levém křídle, centru i pravém křídle) draftovaný Arizonou v roce 2012 z 58. pozice přišel na 625 000 dolarů a ze statistického hlediska zapsal v 77 duelech kariérní maximum v počtu gólů (11) a bodů (25). Martinook je mimochodem v tuto chvíli jediným hráčem Coyotes, který má možnost využít arbitráže.

4. července

PŘÍCHOD - MICHAEL LATTA: John Chayka se po menší odmlce připomněl podpisem smlouvy s dalším hokejistou - z trhu s volnými nechráněnými hráči přivedl útočníka Michaela Lattu, se kterým uzavřel jednoletý kontrakt za 650 000 USD dvoucestného charakteru (nastupovat by tak měl spíše na farmě v Tucsonu v AHL). Šestadvacetiletý kanadský centr nebo pravý křídelník naposledy působil v organizaci Chicago Blackhawks, od níž po sezoně NHL 2016/17 (v té zapsal za Ontario Reign 6 bodů v 29 duelech a za Rockford IceHogs 16 bodů v 32 kláních) neobdržel kvalifikační kontrakt a 1. července nabyl statutu UFA.

5. července

PŘÍCHOD - EMERSON ETEM: Další posila (především) pro záložní tým v Tucsonu - John Chayka podepsal jednoletou dvoucestnou smlouvu s nechráněným volným hráčem Emersonem Etemem. Pětadvacetiletý americký levý nebo pravý křídelník naposledy působil v Anaheim Ducks a za celou sezonu odehrál pouze čtyři zápasy (tři v prvním mužstvu Ducks a jeden za San Diego Gulls v AHL). Etem byl draftován v roce 2010 v 1. kole z 29. pozice.

6. července

NOVINKA - JORDAN MARTINOOK: Protože se vedení Arizony nedomluvilo do stanoveného termínu (5. července) s útočníkem Jordanem Martinookem na podobě nové spolupráce, využil "Martyman" svého práva a přihlásil se k arbitráži. Ta proběhne v období od 20. 7. do 4. 8.

10. července

NOVINKA - HLEDÁNÍ PRAVÉHO KŘÍDLA: Chtěl top brankáře, získal ho (Antti Raanta). Chtěl top obránce, získal ho (Niklas Hjalmarsson). Chtěl top centra, získal ho (Derek Stepan). A nakonec - chtěl top pravé křídlo... Nezískal ho (zatím?!). GM John Chayka si ze seznamu postů, které plánoval před novou sezonou NHL posílit, odškrtl tři položky. Nad tou čtvrtou (poslední) stále svítí otazník... Nebo ne?

Na trhu s nechráněnými volnými hráči i nadále zůstává několik zajímavých pravých křídelníků. Mohl by některý z nich přijít do Arizony? Web fiveforhowling.com uvádí jako možnost příchod některého z těchto zkušených playerů - Jaromíra Jágra (naposledy Florida), Jaromeho Iginly (Los Angeles), Brianta Gionty (Buffalo), Drewa Stafforda (Boston) nebo P. A. Parenteaua (Nashville).

Bez smlouvy je ale třeba také šestadvacetiletý pořízek (193 cm, 94 kg) Alex Chiasson (Calgary mu po minulém ročníku nenabídlo kvalifikační kontrakt). 38. hráč draftu 2009 si v sezoně NHL 2016/17 připsal 24 bodů (12+12) v 81 zápasech a na základní mzdě si přišel na 800 000 USD. Server fiveforhowling.com pak ještě zmiňuje Scotta Kosmachuka - s třiadvacetiletým Kanaďanem, který v posledním ročníku nastupoval v AHL za Manitobu (28 bodů v 58 duelech), zase přestal počítat Winnipeg. Základní plat měl přitom (pro NHL) 725 000 dolarů.

Jenže, upřímně řečeno - dokázal by některý z výše uvedených borců převzít "štafetu" po dlouholetém lídrovi a stabilnímu článku na pravém křídle Shaneu Doanovi? Nebo má snad někdo z nich střelecký potenciál, um, jaký měl (má) spolehlivý snajpr Radim Vrbata?

John Chayka se samozřejmě nemusí dívat jen na UFA trh, může upéct i nějakou výměnu... A nebo sáhnout do vlastních zdrojů. A tady pozor - tato varianta není vůbec žádná fantasmagorie! Má se totiž za to, že na NHL je připraven, respektive dozrál Christian Fischer. Pokud prý Chayka během léta nezíská elitního playera na PK, dostane tento dvacetiletý Američan v nadcházejícím roce v prvním mužstvu pořádnou šanci se ukázat, jestli už na úroveň NHL opravdu má. V minulé sezoně si Fischer (32. hráč draftu 2012) vyzkoušel top ligu světa v sedmi zápasech (3+0), jinak hrál na farmě v AHL v Tucsonu, kde zaznamenal velmi pěkná čísla > 47 bodů (20+27) v 57 kláních.

Nadešel tak Fischerův čas? V případě Christianova "nasazení" do NHL by Arizona mohla mít k dispozici tato pravá křídla: Riedera, Fischera, Duclaira (ten zatím nemá smlouvu), McGinna, Richardsona (ten ale bude spíš na centru). Alternativním řešením na post pravého křídla by mohli být i Keller nebo Martinook (zkušenosti na postu PK sbíral tento levý křídelník či centr v posledním ročníku NHL; také ale zatím nemá smlouvu).

11. července

NOVINKA - JORDAN MARTINOOK: Datum arbitrážního řízení mezi klubem Coyotes a útočníkem Jordanem Martinookem bylo stanoveno na 26. července.

15. července

NOVINKA - ANTHONY DUCLAIR: Jednání o podobě nového kontraktu pro chráněného volného hráče Anthonyho Duclaira jsou v plném proudu. S jakým záměrem v těchto diskuzích vystupuje vedení Coyotes? "Mělo by jít o jednoletou, maximálně dvouletou smlouvu," cituje generálního manažera Johna Chayku server azcentral.com. "Takhle smýšlíme, takový je náš plán. Mluvíme spolu (s Duclairem a jeho agentem), vyměňujeme si názory a postoje."

Anthony Duclair si v každém případě nemůže moc vyskakovat - prožil špatnou sezonu. V důsledku chabé produktivity (v prvním týmu přitom dostával moře šancí v elitních dvou lajnách) byl navíc degradován na farmu do Tucsonu. Nakonec si tento jednadvacetiletý křídelník připsal v ročníku 2016/17 v 58 zápasech NHL pouhých 15 bodů (5+10). V dresu Roadrunners v AHL zapsal dalších 8 bodů (1+7) v 16 utkáních.

"'Dukea' mám rád jako hráče i jako člověka. Má za sebou těžký rok... Podle mě je to ale jen o tom dostat ho zpátky na koně, nakopnout ho. Pro obě strany je podpis krátkodobé spolupráce nejlepším možným řešením," dodal Chayka.

1. července Duclair nabyl statutu chráněného volného playera (RFA) - vypršel mu totiž nováčkovský kontrakt. V poslední sezoně měl přitom při působení v NHL nasmlouváno 832 500 dolarů, pro AHL pak 70 000 USD. Že ho ale Arizona ještě neodepsala, respektive s ním i nadále počítá, to dokládají dvě skutečnosti z nedávné doby - a) dostal kvalifikační kontrakt (aby se nestal UFA - nechráněným volným hráčem), b) "Kojoti" si ho ochránili v rámci rozšiřovacího draftu NHL.

Když už jsem zmínil kvalifikační kontrakt, tak ten vedle Anthonyho Duclaira obdrželi ještě tito chránění volní hráči (RFA) Coyotes: Jordan Martinook (jako jediný měl možnost přihlásit se k arbitráži, čehož také využil; slyšení je na programu 26. července), Marek Langhamer a Tyler Gaudet.

Každý takový kvalifikační kontrakt má však svou platnost a ta vyprší v sobotu 15. července. Pokud do zmíněného data chránění volní hráči (tedy Martinook, Duclair, Langhamer a Gaudet) navržený kvalifikační kontrakt ze strany AZ nepřijmou, nic velkého se nestane - hráči i nadále budou "vedeni" jako RFA (a s klubem mohou dál jednat). Jen s tím rozdílem, že pokud měli v rámci kvalifikačního návrhu jisté alespoň minimální (ze strany klubu povinné) navýšení platu oproti předchozí sezoně (konkrétně 0 - 10 %; to závisí na výši mzdy z předchozí sezony), tak po 15. 7. (po vypršení kvalifikačních návrhů) jim Arizona klidně může nabídnout i horší podmínky - tedy nižší plat než v ročníku minulém.

Pro informaci - aby mohl hráč v dané sezoně hrát NHL, musí smlouvu podepsat nanejvýš do 1. prosince...

18. července

NOVINKA - PRAVDĚPODOBNÁ SESTAVA: Zatímco letní přestávka je v plném proudu, respektive dochází k posilování/ladění týmu Coyotes před vypuknutím nového ročníku, oficiální web NHL publikoval aktuální optimální sestavu Arizony pro nadcházející sezonu. V jakém složení by tedy „Kojoti“ mohli vyjet k úvodnímu duelu 2017/18?

ÚTOČNÉ PÁRY: Max Domi - Derek Stepan - Anthony Duclair / Brendan Perlini - Christian Dvorak - Clayton Keller / Tobias Rieder - Dylan Strome - Christian Fischer / Jordan Martinook - Brad Richardson - Jamie McGinn

OBRANNÉ PÁRY: Oliver Ekman-Larsson - Niklas Hjalmarsson / Alex Goligoski - Luke Schenn / Jakob Chychrun - Adam Clendening

BRANKÁŘI: Antti Raanta / Louis Domingue

21. července

NOVÁ SMLOUVA - TYLER GAUDET: Vedení Arizony se dohodlo na prodloužení kontraktu s útočníkem Tylerem Gaudetem. Čtyřiadvacetiletý kanadský centr podepsal s Coyotes jednoletou smlouvu dvoucestného charakteru za 650 000 dolarů v případě působení hráče v NHL (na farmě v AHL bude pobírat 85 000 USD). Gaudet si v ročníku 2016/17 připsal v top lize světa pouze čtyři starty (0+1), drtivou většinu sezony tedy odehrál na farmě "Pouštních psů" v Tucsonu (bilance 22 bodů za 6 gólů a 16 nahrávek v 62 utkáních).

22. července

NOVINKA - JORDAN MARTINOOK A ANTHONY DUCLAIR: "Martyman" s "Dukem" stále zůstávají posledními dvěma chráněnými volnými hráči prvního mužstva Arizony (ze zálohy jím zůstává akorát Marek Langhamer), kteří ještě nemají pro nadcházející sezonu podepsanou smlouvu. Co se týče Martinooka - podle aktuálních (čtvrtečních) informací se obě strany blíží dohodě, nemuselo by tak dojít k arbitrážnímu řízení (26. července), kam se Jordan přihlásil. Agent hráče Jeff Helperl se ale stejně přeze všechno domnívá, že to jsou právě Coyotes, kteří upřednostňují arbitráž...

GM John Chayka vedle Martinooka s Duclairem nyní řeší i otázku nových asistentů trenéra Ricka Toccheta... a také příchod jedné blíže nespecifikované posily. "Snažím se ještě o jednu věc," tajemně uvedl pro server arizonasports.com stavitel družstva Desert Dogs. "Uvidíme."

Na základě indicií v tomto článku a vývoje příchodů/odchodů hráčů do/z klubu během tohoto léta je nasnadě, že tím playerem, po kterém Chayka tak moc touží, obzvlášť po ukončení spolupráce se Shanem Doanem a Radimem Vrbatou, je elitní pravý křídelník (nejlépe takový, který drží hokejku napravo).

22. července

NOVÁ SMLOUVA - JORDAN MARTINOOK: Dobrá věc se podařila, útočník Jordan Martinook podepsal s Coyotes novou smlouvu. Celá záležitost s prodloužením spolupráce s tímto čtyřiadvacetiletým Kanaďanem (v úterý mu bude 25 let) se tak nemusí řešit před arbitráží (k té mělo dojít 26. 7.). Martinook nakonec souhlasil s dvouletým kontraktem za 3,6 milionů dolarů (cap hit je tedy 1,8 milionu) - s tím, že v sezoně 2017/18 má na základním platu jistých 1 750 000 USD, o rok později 1 850 000 USD.

Posledními dvěma nepodepsanými chráněnými volnými hráči (RFA) Arizony zůstávají Anthony Duclair a Marek Langhamer.

24. července

NOVÁ SMLOUVA - MAREK LANGHAMER: Nového kontraktu se dočkal i brankář Marek Langhamer, jediný český hráč v organizaci Coyotes. Třiadvacetiletý rodák z Moravské Třebové podepsal z pozice chráněného volného playera (RFA) jednoletou dvoucestnou smlouvu za 660 000 dolarů (při působení na farmě bude pobírat gáži 67 500 USD). 184. hráč draftu z roku 2012 si v poslední sezoně připsal svůj premiérový start v NHL, jinak však působil v AHL v Tucson Roadrunners (25 utkání) a také v ECHL v Rapid City Rush (7).

29. července

PŘÍCHODY - HOUSER, CULKIN, ALLEN a CHEEK: Vedení farmy "Pouštních psů" Tucson Roadrunners v čele s generálním manažerem Stevem Sullivanem oznámilo podpisy smluv se čtyřmi hráči - gólmanem Michaelem Houserem (profil), jenž podepsal kontrakt jen pro AHL, obráncem Ryanem Culkinem (profil) a levými křídelníky Scottem Allenem (profil) a Trevorem Cheekem (profil) (Culkin, Allen a Cheek podepsali dvoucestné smlouvy - tedy jak pro AHL, tak ECHL).

Čtyřiadvacetiletý strážce svatyně Houser strávil sezonu 2016/17 v týmech Cleveland Monsters v AHL (zde odchytal 1 utkání) a Cincinnati Cyclones v ECHL (41 duelů, průměr branek na zápas 2,58 a procentuální úspěšnost zákroků 91,9 %). Třiadvacetiletý zadák Culkin naposledy patřil organizaci Calgary Flames (19 klání za Stockton Heat v AHL a 16 zápasů za Adirondack Thunder v ECHL), sedmadvacetiletý útočník Allen byl zase pod smlouvou v Bakersfield Condors (AHL; 57 zápasů a 19 bodů) a čtyřiadvacetiletý forvard Cheek loni oblékal dres Fort Wayne Komets (ECHL; 35 duelů a 34 bodů) a Tucson Roadrunners (AHL; 23 startů a 4 body).

4. září

NOVÁ SMLOUVA - ANTHONY DUCLAIR: Čekal dlouho… Ale dočkal se! Křídelní forvard Anthony Duclair podepsal se zástupci Desert Dogs nový kontrakt. Parametry? Dvaadvacetiletý útočník se v neděli domluvil s "Pouštními psy" na jednoleté spolupráci za 1 200 000 USD.

Arizona tak má v tuto chvíli pod smlouvou už všechny své doposud chráněné volné hráče.

Jednání s Duclairem se na každý pád celkem překvapivě táhla. Generální manažer „Kojotů“ John Chayka prozradil, že druhé straně nabízel tři návrhy nové smlouvy o různé délce a finanční výši. „Duke“ se nakonec spolu se svým agentem Kentem Hughesem rozhodli přijmout jednoletý pakt za 1,2 milionu.

„Můj poslední ročník byl docela drsný (pouze 15 bodů v 58 zápasech NHL). To moc dobře vím,“ hlásí 80. hráč draftu 2013. „Na druhou stranu - byla to i poučná zkušenost. Uzavřením jednoletého kontraktu chci všem, včetně mě, dokázat, že jsem schopen hrát na té nejvyšší úrovni. Stejně jako se mi to dařilo v mojí nováčkovské sezoně (2015/16; dal 20 gólů)... Věřím, že příští léto si pak vysloužím lepší smlouvu,“ dodal Duclair, který se v současné době stále zdržuje v rodném Montrealu. Do Arizony by se měl vydat v pátek.

zdroj: eliteprospects.com; arizonasports.com; fiveforhowling.com; azcentral.com; tucsonroadrunners.com

zdroj foto: tucsonroadrunners.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2019 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.