Trpký konec ikony: Doaner je nechtěný!

Josef Hlaváč | 20. 06. 2017 | komentáře: 0

Legenda odchází, nová éra Coyotes začíná. Shane Doan neobdrží od vedení "Pouštních psů" návrh na prodloužení smlouvy! Čtyřicetiletý kanadský útočník si tak během léta bude hledat nového zaměstnavatele. Tedy pokud se rozhodne pokračovat v kariéře...


Upřímně - nejde o tak velkou senzaci. "Doanerův" možný konec se propíral ihned po skončení poslední sezony (možná i před rokem). Překvapením je spíš forma, způsob, jakým k němu došlo. Dalo by se to sesumírovat slovy: Andrew Barroway předběhl Shanea Doana. Všichni totiž počítali s tím, že to bude právě sám kanadský pravý křídelník, který rozhodne o svém dalším hokejovém osudu.

Andrew Barroway už ale očividně nechtěl dál čekat. Když si navíc tento jediný vlastník, předseda a guvernér Desert Dogs ujasnil/utvrdil se v tom, že s Doanem už vlastně nemá žádné další plány, respektive s ním nepočítá (na ledě!), přispěchal s prohlášením, v rámci kterého učinil rozhodnutí za něj. Co v něm stojí?

Shane Doan"Po vážném zvážení jsme se rozhodli, že Shaneovi Doanovi nenabídneme pro nadcházející sezonu novou smlouvu. Nastal čas, abychom se zaměřili na naši mladou talentovanou skupinu hráčů a naši velmi zářivou budoucnost. Bylo to velmi těžké rozhodnutí - vzhledem k tomu, jakou práci pro Coyotes Shane odvedl a jaký bezkonkurenční význam pro tento klub měl. Tohle byl nutný krok k tomu, abychom se jako tým posunuli dál."

"Jménem celé organizace bych upřímně rád poděkoval Shaneovi za všechno, co pro Coyotes za posledních 21 let udělal - jak na ledě, tak mimo něj. Shane je ve Valley ikonou, měl neuvěřitelnou kariéru a byl jedním z nejlepších kapitánů, kteří kdy hráli v NHL."

"Shane si zaslouží obrovský kredit za to, že pomohl ve Valley udržet Coyotes při životě. Že tady v Arizoně vůbec mohlo povědomí o hokeji vyrůst. Je milován našimi fanoušky, partnery klubu a médii a ve zdejší komunitě platil za obrovského vůdce. Byl skvělým příkladem pro děti. Přejeme mu a jeho rodině do budoucna jen to nejlepší. Navždy zůstane naším členem."

Shane DoanShane Doan by se nakonec z Arizony stěhovat vlastně ani nemusel. Tedy pokud definitivně pověsí brusle na hřebík a obsadí nějakou pozici (která je mu prý nabízena) ve vedení Yotes (třeba aktuálně volný post prezidenta klubu). Podle zámořských zdrojů to ale spíš vypadá na jeho odchod a podpis kontraktu s některým z konkurenčních týmů. Jinak řečeno - "Doaner" má stále touhu hrát!

"Řekl bych, že mě to překvapilo. Neočekával jsem to. Chápu směr, kterým se (Coyotes) ubírají. Úplně nesouhlasím s mnoha rozhodnutími, které udělali, ale je třeba zdůraznit, že já jsem jen hokejista a mojí prací je hrát hokej," reagoval na svůj odchod pro server arizonasports.com Shane Doan. "Jsem 'Kojot'. Vždycky jím budu. To si velmi dobře uvědomuji. Jsem opravdu vděčný celé organizaci za příležitost, kterou mi tady dali. Moc si toho vážím."

Dvojnásobný mistr světa (2003 a 2007) a dvojnásobný účastník All-Star Game (2004 a 2009) strávil celou svoji kariéru v NHL v organizaci Coyotes. První rok po draftu v roce 1995 (vybrán byl na sedmé příčce) odehrál ještě ve Winnipegu. Následně zažil stěhování do Phoenixu. Dlouholetý kapitán mužstva (od roku 2003) vede historické pořadí hráčů klubu v počtu odehraných zápasů (1 540; 14. místo v historii ligy), střel (3 945), branek (402), asistencí (570), kanadských bodů (972), gólů z přesilovek (128) a vítězných zásahů (69).

Novým kapitánem "Kojotů" se s největší pravděpodobností stane Oliver Ekman-Larsson. Pětadvacetiletý švédský obránce dosud dělal Doanovi asistenta.

zdroj: coyotes.nhl.com; arizonasports.com; nationalpost.com

zdroj foto 1 (Shane Doan): si.com; foto 2 (Shane Doan): thirdstringgoalie.blogspot.cz; foto 3 (Shane Doan): nhl.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2019 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.