Zbyněk Michálek žije! Co dělá?

Josef Hlaváč | 28. 08. 2018 | komentáře: 0

V Arizoně začíná přituhovat. Obrazně řečeno. V posledních dnech/týdnech se totiž několik hráčů Coyotes pilně připravuje na novou sezonu, a to pospolu v aréně Ice Den ve Scottsdale. Jde o dobrovolné bruslení, jedná se o tréninky neformálního charakteru. Účastní se ti, kteří mají zájem, nic povinného. To hlavní, respektive ta nejdůležitější fáze předsezonní přípravy, vypukne až v září v rámci tradičního oficiálního kempu. Ten odstartuje 14. 9. (ještě před ním, od 7. 9., proběhne kemp nováčků).


Z kádru Yotes jsou na "hokejovém ploužáku" přítomni Derek Stepan, Michael Grabner, Christian Fischer, Jordan Oesterle, Kevin Connauton, Brad Richardson nebo Josh Archibald.

Vedle těchto již celkem zkušených borců dorazili i Jordan Oesterle s Iljou Ljubuškinem a prospekti Kyle Capobianco, Dakota Mermis, Pierre-Olivier Joseph, Cam Dineen a Brayden Burke. Další hráči se budou postupně připojovat. V Ice Den se mimo jiné objevil i Eddie Läck, jenž si ve Scottsdale nedávno koupil barák.

Švédský brankář New Jersey Devils však není jediným zajímavým jménem, které je možné na stadionu rozprostírajícího se zhruba půl hodinky na severovýchod od centra Phoenixu v těchto dnech potkat. Tím dalším je Zbyněk Michálek, bývalý dlouholetý zadák pouštních psů (612 duelů za AZ v letech 2005 - 2017), jenž ve Valley (oblast Phoenixu a přilehlé sídelní aglomerace) žije a pomáhá tam hlavnímu trenérovi týmu, v němž hraje jeho syn Andreas.

K hráčům mužstva Coyotes se "Z" připojil především z toho důvodu, že se v Ice Den prozatím nesešlo dostatek zadáků (pro nácviky, zkoušení atd.). A také proto, že se chce i nadále udržovat v kondici, kdyby náhodou... přišla nějaká nabídka.

"Trénuju kvůli návratu do NHL," mrkl na zámořského reportéra stále teprve pětatřicetiletý rodák z Jindřichova Hradce, který zatím brusle na hřebík definitivně nepověsil. "Ne, to žertuju...Ale třeba si ještě někde zahraju, možná si zase na rok odskočím někam mimo Ameriku. Anebo prostě s hokejem seknu a skončím. V tuto chvíli si každopádně užívám děti, rodinu a trochu volného času. Uvidím, co přinese čas."

V uplynulé sezoně (konkrétně od listopadu 2017) hrál Zbyněk Michálek českou Tipsport extraligu a v dresu pražské Sparty si v 30 zápasech základní části připsal 18 bodů (5+13). V předkole play off proti Liberci pak přidal další 3 starty. "Byla to docela dobrá zkušenost, doma jsem vlastně nikdy nepůsobil. Už v 17 letech jsem začal hrát kanadskou juniorku (za Shawinigan Cataractes v Quebec Major Junior Hockey League). Jediné negativum bylo odloučení od rodiny. Moje děti chodily do školy tady v Arizoně, takže jsem byl bez nich čtyři, pět měsíců."

A co teď? Jaká bude Michálkova nejbližší budoucnost?

zdroj: arizonasports.com

zdroj foto (Zbyněk Michálek): Jerome Miron/USA TODAY Sports

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2019 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.