Arizona Coyotes | česká stránka pro fanoušky klubu hokejové NHL
Farma

TUCSON ROADRUNNERS

Tucson Roadrunners

Farmářským týmem celku zámořské NHL Arizona Coyotes je od sezony 2016/2017 klub Tucson Roadrunners. Jak si naše záloha v tomto premiérovém ročníku vedla? Základní cíl - postup do vyřazovací fáze - splněn nebyl. Předsezonní plán navíc velmi negativně narušila jedna hrůzostrašná událost. O tom ale později.

Tucson zapsal v rámci své premiéry v AHL bilanci 29 výher (o 16 z nich se postaral Adin Hill, o 8 Marek Langhamer), 31 porážek, 8 proher po prodloužení a 0 porážek po nájezdech. V 68 zápasech tak nasbíral 66 bodů, což stačilo na 6. místo v Pacifické divizi. Do play off se tým neprobojoval.

Marek LanghamerVstup do sezony však měl Tucson znamenitý. Doslova válel! Byl jedním z nejlepších celků soutěže... Pak se ale něco pokazilo. Mužstvo začalo kupit jednu porážku za druhou, propadalo se tabulkou a vyřazovací část se pro Roadrunners rázem stala pouhým snem.

Kritickým milníkem celého ročníku se pro všechny zainteresované s mužstvem Tucsonu stal 19. listopad 2016. Těsně před domácím utkáním proti Manitobě zkolaboval Craig Cunningham... Šok, který utrpěli fanoušci, hráči, trenéři a další zaměstnanci klubu výkony týmu bezesporu musel zásadně ovlivnit. Nešlo to jen tak hodit za hlavu. Kapitán Roadrunners navíc v důsledku infekce přišel o část nohy. Po této děsivě vyhlížející události se neoficiálním šéfem kabiny stal Chris Mueller (pro doplnění - po vynuceném předčasném konci kariéry teď Cunningham bude vykonávat práci skauta pro organizaci Coyotes).

Craig CunninghamJeště po Novém roce se nicméně Tucson držel na špici ligy. V té době (18. ledna) mimo jiné zaznamenal sérii pěti triumfů za sebou (nejdelší vítězná šňůra historie Roadrunners). Pak ale přišel výše zmíněný volný pád... Konkrétně řečeno - Tucson výsledkově nezvládl 22 z následujících 26 zápasů!

Z logistického hlediska byl však přesun farmy ze Springfieldu (východ USA) do Tucsonu v Arizoně velice rozumným krokem vedení Coyotes. Hráči mohli být povoláváni z hodiny na hodinu, cesta autem z Tucsonu do Glendale totiž trvá zhruba dvě hodinky. "Tohle nám poskytlo ohromnou výhodu," řekl trenér Desert Dogs Dave Tippett. "Hodně hráčů, které jsme si vytáhli do prvního týmu, u nás pak zůstalo. Možná i tato skutečnost se mohla na výkonech Roadrunners ve druhé polovině sezony podepsat."

Hráči TucsonuDres Roadrunners i Coyotes obléklo během ročníku 2016/2017 těchto 12 borců: Kevin Connauton, Laurent Dauphin, Anthony DeAngelo, Anthony Duclair, Christian Fischer, Tyler Gaudet, Adin Hill, Marek Langhamer, Jamie McBain, Zbyněk Michálek, Brendan Perlini a Justin Peters.

Co se týče individuálních výkonů hráčů Tucsonu, uznání se dostalo obránci Kyleu Woodovi (nováček měsíce října v AHL) nebo forvardovi Brendanu Perlinimu (nováček měsíce listopadu v AHL). Jiný útočník Christian Fischer byl pak na konci ledna jmenován jedním z top hráčů týdne AHL. Všichni tito tři hokejisté (tedy Wood, Perlini a Fischer) zároveň dostali pozvánku na víkendové setkání hvězd AHL All-Star Classic (Perlini se ho však nakonec nezúčastnil).

maskot DustyTop střelcem Tucsonu poslední sezony se stal Christian Fischer s 20 brankami (v 57 zápasech). Jeho 47 kanadských bodů byl osmý nejlepší počin mezi všemi nováčky v AHL. Interní produktivitu ovládl zkušený útočník Chris Mueller s 67 zápisy (třetí nej výkon ze všech hráčů v lize). Mueller byl navíc jedním z pouhých třech hráčů sestavy Roadrunners (spolu s Ryanem MacInnisem a Kylem Woodem), který absolvoval všech 68 duelů základní fáze.

Na závěr jedno ocenění: Craig Cunningham obdržel 7. dubna trofej Freda T. Hunta za sportovního ducha, odhodlání a oddanost hokeji.

zdroj: tucsonroadrunners.com; azdesertswarm.com

zdroj foto 1 (Marek Langhamer): tucsonroadrunners.com; foto 2 (Craig Cunningham): tucsonroadrunners.com; foto 3 (hráči Tucsonu): A. E. Araiza/Arizona Daily Star; foto 4 (maskot Dusty): Mike Christy/Arizona Daily Star
Slapshot

19.09.2017 - Upřesnění: Cap hit smlouvy JASONA DEMERSE je 4,5 milionů dolarů. Nicméně - Florida se s Arizonou domluvila na tom, že část cap hitu (562 500 USD) bude i nadále po celou dobu hráčova kontraktu (do konce sezony 2020/21) zatěžovat rozpočet Panthers. Cap hit Yotes tak ve finále bude ročně zatížen částkou 3 937 500 USD. > VÍCE TADY

17.09.2017 - GM Johnu Chaykovi se povedl geniální tah. Podařilo se mu vyměnit Jamieho McGinna! Loni velmi nevýrazný útočník putuje na Floridu, naopak od Panthers k Coyotes míří tolik potřebný pravoruký obránce - JASON DEMERS. Ten se bude hodit, absence zraněného JAKOBA CHYCHRUNA se totiž odhaduje na dlouhé měsíce... Suma sumárum - tenhle trejd dává smysl! > VÍCE TADY

16.09.2017 - Útočníci BRENDAN PERLINI, CLAYTON KELLER a TYLER GAUDET budou mít od nové sezony nová čísla na dresech. Perlini namísto dosavadní 29 > 11, Keller 14 > 9 a Gaudet 32 > 45.

15.09.2017 - Ve čtvrtek 14. září vypukl předsezonní kemp AZ. Srazu se zúčastnil i JAKOB CHYCHRUN, který nedávno podstoupil operaci kolena a start sezony rozhodně nestihne. "Dokud nezačne bruslit, nelze dobu jeho návratu upřesnit," řekl GM JOHN CHAYKA, jenž věří, že zranění Chychruna nevyřadí na celý ročník. > VÍCE TADY

10.09.2017 - Obránce Tyson Strachan byl pozván na předsezonní kemp Arizony. Pokud zaujme, může si vybojovat smlouvu. V minulé sezoně působil tento dvaatřicetiletý Kanaďan v Rochesteru (AHL) a v 61 zápasech zapsal 12 bodů.

07.09.2017 - NHL.COM/CS: OLIVER EKMAN-LARSSON se těší na švédské spojení. > ČTĚTE TADY

05.09.2017 - NHL.CZ: MAX DOMI bojuje s cukrovkou. "Lidi musí držet při sobě," zdůrazňuje. > ČTĚTE TADY

05.09.2017 - NHL.CZ: "Chci dokázat, že patřím do NHL," hlásí ANTHONY DUCLAIR. S Arizonou podepsal roční kontrakt. > ČTĚTE TADY

04.09.2017 - No konečně... Poslední volný (chráněný) hráč Coyotes je pod smlouvou. Útočník ANTHONY DUCLAIR se s vedením AZ domluvil na podmínkách jednoleté spolupráce za 1,2 milionu dolarů. > VÍCE TADY

01.09.2017 - NHL.CZ: "Pro Coyotes chci být přínosem," míní CLAYTON KELLER, který si zahrál golf s Austonem Matthewsem. > ČTĚTE TADY

01.09.2017 - NHL.CZ: Sbohem kanadského kovboje, Shane Doan se na led NHL nevrátí. > ČTĚTE TADY

28.08.2017 - Server NHL.com sestavil žebříček TOP 20 ligových obránců a Švéd OLIVER EKMAN-LARSSON se umístil na 11. pozici. Nej bekem soutěže byl zvolen Erik Karlsson z Ottawy.

19.08.2017 - Útočník TOBIAS RIEDER má podle Roba Vollmana z NHL.com potenciál zažít v nadcházející sezoně průlomový rok v kariéře NHL. Po odchodu Vrbaty by totiž Tobi měl dostat víc ofenzivních příležitostí na postu pravého křídla (po boku top spoluhráčů - třeba takového centra STEPANA), ale i v přesilovkách.

18.08.2017 - Sportovní stanice ESPN vydala žebříček TOP 100 prospektů pro sezonu NHL 2017/2018. A první místo obsadil... Ano, tušíte správně - CLAYTON KELLER! > VÍCE TADY

17.08.2017 - NHL.CZ: "Být kapitánem Arizony by byla velká pocta, jsem připraven," hlásí OLIVER EKMAN-LARSSON. > ČTĚTE TADY