Arizona Coyotes | česká stránka pro fanoušky klubu hokejové NHL
Farma

TUCSON ROADRUNNERS

Tucson Roadrunners

Farmářským týmem celku zámořské NHL Arizona Coyotes je od sezony 2016/2017 klub Tucson Roadrunners. Jak si naše záloha v tomto premiérovém ročníku vedla? Základní cíl - postup do vyřazovací fáze - splněn nebyl. Předsezonní plán navíc velmi negativně narušila jedna hrůzostrašná událost. O tom ale později.

Tucson zapsal v rámci své premiéry v AHL bilanci 29 výher (o 16 z nich se postaral Adin Hill, o 8 Marek Langhamer), 31 porážek, 8 proher po prodloužení a 0 porážek po nájezdech. V 68 zápasech tak nasbíral 66 bodů, což stačilo na 6. místo v Pacifické divizi. Do play off se tým neprobojoval.

Marek LanghamerVstup do sezony však měl Tucson znamenitý. Doslova válel! Byl jedním z nejlepších celků soutěže... Pak se ale něco pokazilo. Mužstvo začalo kupit jednu porážku za druhou, propadalo se tabulkou a vyřazovací část se pro Roadrunners rázem stala pouhým snem.

Kritickým milníkem celého ročníku se pro všechny zainteresované s mužstvem Tucsonu stal 19. listopad 2016. Těsně před domácím utkáním proti Manitobě zkolaboval Craig Cunningham... Šok, který utrpěli fanoušci, hráči, trenéři a další zaměstnanci klubu výkony týmu bezesporu musel zásadně ovlivnit. Nešlo to jen tak hodit za hlavu. Kapitán Roadrunners navíc v důsledku infekce přišel o část nohy. Po této děsivě vyhlížející události se neoficiálním šéfem kabiny stal Chris Mueller (pro doplnění - po vynuceném předčasném konci kariéry teď Cunningham bude vykonávat práci skauta pro organizaci Coyotes).

Craig CunninghamJeště po Novém roce se nicméně Tucson držel na špici ligy. V té době (18. ledna) mimo jiné zaznamenal sérii pěti triumfů za sebou (nejdelší vítězná šňůra historie Roadrunners). Pak ale přišel výše zmíněný volný pád... Konkrétně řečeno - Tucson výsledkově nezvládl 22 z následujících 26 zápasů!

Z logistického hlediska byl však přesun farmy ze Springfieldu (východ USA) do Tucsonu v Arizoně velice rozumným krokem vedení Coyotes. Hráči mohli být povoláváni z hodiny na hodinu, cesta autem z Tucsonu do Glendale totiž trvá zhruba dvě hodinky. "Tohle nám poskytlo ohromnou výhodu," řekl trenér Desert Dogs Dave Tippett. "Hodně hráčů, které jsme si vytáhli do prvního týmu, u nás pak zůstalo. Možná i tato skutečnost se mohla na výkonech Roadrunners ve druhé polovině sezony podepsat."

Hráči TucsonuDres Roadrunners i Coyotes obléklo během ročníku 2016/2017 těchto 12 borců: Kevin Connauton, Laurent Dauphin, Anthony DeAngelo, Anthony Duclair, Christian Fischer, Tyler Gaudet, Adin Hill, Marek Langhamer, Jamie McBain, Zbyněk Michálek, Brendan Perlini a Justin Peters.

Co se týče individuálních výkonů hráčů Tucsonu, uznání se dostalo obránci Kyleu Woodovi (nováček měsíce října v AHL) nebo forvardovi Brendanu Perlinimu (nováček měsíce listopadu v AHL). Jiný útočník Christian Fischer byl pak na konci ledna jmenován jedním z top hráčů týdne AHL. Všichni tito tři hokejisté (tedy Wood, Perlini a Fischer) zároveň dostali pozvánku na víkendové setkání hvězd AHL All-Star Classic (Perlini se ho však nakonec nezúčastnil).

maskot DustyTop střelcem Tucsonu poslední sezony se stal Christian Fischer s 20 brankami (v 57 zápasech). Jeho 47 kanadských bodů byl osmý nejlepší počin mezi všemi nováčky v AHL. Interní produktivitu ovládl zkušený útočník Chris Mueller s 67 zápisy (třetí nej výkon ze všech hráčů v lize). Mueller byl navíc jedním z pouhých třech hráčů sestavy Roadrunners (spolu s Ryanem MacInnisem a Kylem Woodem), který absolvoval všech 68 duelů základní fáze.

Na závěr jedno ocenění: Craig Cunningham obdržel 7. dubna trofej Freda T. Hunta za sportovního ducha, odhodlání a oddanost hokeji.

zdroj: tucsonroadrunners.com; azdesertswarm.com

zdroj foto 1 (Marek Langhamer): tucsonroadrunners.com; foto 2 (Craig Cunningham): tucsonroadrunners.com; foto 3 (hráči Tucsonu): A. E. Araiza/Arizona Daily Star; foto 4 (maskot Dusty): Mike Christy/Arizona Daily Star
Slapshot

28.12.2017 - UPOZORNĚNÍ: V posledních dnech/týdnech se pracuje na menším updateu webu, což potrvá ještě nějaký ten pátek. Do té doby budou na webu aktualizovány - v závislosti na času - jen články (a profil na FB).

02.10.2017 - V kempu skončil zadák DAKOTA MERMIS (bude působit v Tucsonu). V prvním týmu AZ je tak nyní 26 hráčů (na farmu však musí být dle regulí NHL před startem sezony odesláni ještě další 3 borci). Závěrečný (nedělní) tréninkový den kempu mimochodem už naplno absolvovali doposud zdravotně indisponovaní EKMAN-LARSSON a RAANTA.

01.10.2017 - Vítězství na konec. "Kojoti" v závěrečné přípravě rozstříleli San Jose 4:0! Dva góly dal DEREK STEPAN, stejně tak jako BRENDAN PERLINI. Čisté konto vychytal LOUIS DOMINGUE (31 zákroků). > VÍCE TADY

29.09.2017 - V kempu Coyotes pokračuje v tuto chvíli 27 hráčů. Na farmu do Tucsonu totiž byli posláni brankář HUNTER MISKA a útočník EMERSON ETEM. Dle regulí NHL musí být soupiska každého týmu soutěže zúžena do 3. října na 23 jmen.

29.09.2017 - V předposlední (čtvrteční) přípravě před novou sezonou NHL "Kojoti" utrpěli porážku 1:4 na ledě Los Angeles. Jedinou branku Arizony vstřelil CLAYTON KELLER. > VÍCE TADY

28.09.2017 - Redukce kádru: Na farmě v Tucsonu (AHL) odstartují následující sezonu RYAN MACINNIS, NICK MERKLEY, ANDREW CAMPBELL, KYLE WOOD a KEVIN EKMAN-LARSSON. V kempu Coyotes se v tuto chvíli drží ještě 29 hráčů.

27.09.2017 - Zranění kolena obránce OLIVERA EKMAN-LARSSONA není vážné. Jeho zdravotní patálie, kterou utrpěl v rámci sobotní přípravy proti San Jose, je označena statutem "ze dne na den".

26.09.2017 - "Kojoti" v rámci čtvrté přípravy před sezonou neuspěli, když v pondělí doma nestačili na Anaheim (4:6). Góly AZ vsítili BRENDAN PERLINI, KYLE WOOD, DYLAN STROME a MARIO KEMPE. > VÍCE TADY

24.09.2017 - V neděli proběhla redukce kádru. V kempu skončili: CAPOBIANCO, MAYO, SMERECK, HANLEY, PEDERSON, SISLO, LÖÖKE, GARLAND, BUNTING (všichni míří do Tucsonu v AHL), JOSEPH (bude nastupovat za Charlottetown v QMJHL) a STRACHAN (neuspěl na zkoušce). V kempu "Kojotů" je tak v tuto chvíli 37 hráčů.

24.09.2017 - Ve třetím přípravném klání Arizona padla se San Jose těsně 4:5 po samostatných nájezdech (MAREK LANGHAMER ve 3. třetině a prodloužení z 12 střel neinkasoval). Co je ale horší - zranil se OLIVER EKMAN-LARSSON. Závažnost zranění švédského beka zatím není známa. > VÍCE TADY

23.09.2017 - Druhý přípravný duel Arizona výsledkově nezvládla - na ledě Calgary padla 2:4. Branky Coyotes zaznamenali útočník MARIO KEMPE a obránce DYSIN MAYO. > VÍCE TADY

22.09.2017 - Led v Gila River Areně, kvůli jehož nekvalitnímu stavu se 18. září neodehrálo přípravné utkání "Kojotů" proti Los Angeles, je už v pořádku. Příští domácí zápas (v sobotu 23. 9. se San Jose) tak proběhne podle plánu. Mimochodem - led v aréně AZ poničil koncert konaný minulou sobotu.

21.09.2017 - První přípravné utkání Arizona zmákla. Ve středu zvítězila na ledě Anaheimu 5:1! Dvě branky "Kojotů" vstřelili CHRISTIAN FISCHER a CLAYTON KELLER, o další se postaral MAX DOMI. > VÍCE TADY

20.09.2017 - BRAD RICHARDSON (v minulé sezoně kvůli zlomené holenní a lýtkové kosti na pravé noze odehrál jen 16 zápasů) a TOBIAS RIEDER (kvůli zraněnému kolenu nedohrál poslední mistrovství světa) jsou na 100 % v pořádku a normálně trénují s týmem. Mimochodem - centr/levé křídlo CLAYTON KELLER bude v některých přípravných duelech zkoušen na pozici pravého křídelníka.

20.09.2017 - Z původně pozvaných 55 hráčů jich v kempu zůstává 48. Do nižších lig byli odesláni MACKENZIE ENTWISTLE, NATE SCHNARR, TYLER STEENBERGEN, CAM DINEEN, NOEL HOEFENMAYER, MICHAEL HOUSER a SCOTT ALLEN.