11.11. AZ - DALLAS 3:4 [15. zápas]

Josef Hlaváč | 12. 11. 2014 | komentáře: 0

Tak tohle je neskutečné. "Kojoti" utrpěli druhý kolaps za sebou, zase jim nevyšel závěr zápasu. Smůla?! V sobotu svěřenci kouče Davea Tippetta těžko vydýchávali rozhodující trefu z hole Franse Nielsena dvě a půl minuty před závěrečnou sirénou duelu s Islanders (0:1), včera pouštní psi de facto stejným způsobem popravil Dallas (3:4).

Stars do souboje vstupovali s vědomím, že sedm posledních startů nezvládli s výsledkem v podobě dvoubodového přídělu do tabulky Západní konference (bilance 0-5-2). Soužili se. Podobně jako Arizona, i když ta, přeze všechny nezdary z minula, na tom byla - v porovnání s texaským oddílem - přece jen o něco lépe. O to krutější se tak může úterní porážka "Kojotů" s divizním rivalem zdát.

Bylo to ale ještě horší - Dallas si své první vítězství po zmíněných sedmi nezdarech řádně vychutnal, o klíčovou trefu klání se totiž postaral Ryan Garbutt pouhých 76 sekund před koncem při... raději se posaďte, teď to přijde... přesilovce Coyotes! Prásk, šok. Naděje na jakýkoliv bodový zisk pro domácí? Hotová věc, v tomhle případě jsme mohli konstatovat smrt.

Martin Hanzal vs. Jamie Benn"Od té doby, co jste začali (novináři) psát o tom, jak jsou naše přesilové hry perfektní, to šlo z kopce," řekl po zápase zdrcený trenér Tippett, jenž poukázal na fakt, že Arizoně se poslední dobou nedaří ani v té jediné věci, kde jí to dosud celkem šlo - v power play. Proti Dallasu Yotes nevyužili ani jednu ze šesti početních výhod (z dlouhodobějšího hlediska - posledních čtyř startů - "Kojoti" nedokázali vytěžit ani jednu z celkových 18 možností!). "Musíme se podívat na pár personálních obsazení v našem mužstvu. Musíme něco změnit, něco udělat."

Arizona přitom první polovinu střetnutí proti Dallasu zvládla, po úvodní bitce mezi Martinem Hanzalem a Jamiem Bennem nabyla (v doprovodu s další pěstní výměnou mezi Kylem Chipchurou a Brendenem Dillonem) průběžného vedení 2:0 zásluhou druhé trefy v sezóně v podání obránce Connora Murphyho a premiérového zásahu z hole Joe Vitaleho (skóroval poprvé od 30. listopadu 2013).

Pak se ale něco pokazilo (vlastně všechno) - v závěru druhého dějství nejprve Tyler Seguin dvěma slepenými góly v rozmezí 57 sekund (!) srovnal krok a necelých pět minut před koncem utkání dokonce poslal hosty do vedení Erik Cole. Mikkel Boedker sice nato všechny upozornil, že góly dávat nezapomněl, jenže... poslední slovo si vzal kat Ryan Garbutt, který ve vlastním oslabení obraně domácích nepochopitelně pláchl a tragikomedii v podání The Desert Dogs dokonal.

Connor Murphy"Pokud chcete v téhle lize vyhrávat, nemůžete si v takovém čase (na konci utkání, navíc při přesilovce) dovolit udělat žádnou zásadní chybu," poznamenal Tippett. "Do konce zápasu schází dvě minuty, máte možnost hrát přesilovou hru a na ledě máte své nejlepší hráče. Máte šanci rozhodnout... Je to pro mne velké zklamání."

FAKTA 15. ZÁPASU (11.11.2014):

ARIZONA COYOTES - DALLAS STARS 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Branky: 01:42 Murphy (2), 31:06 Vitale (1) [Chipchura (2), Murphy (1)], 56:17 Boedker (6) [Stone (3), Korpikoski (3)] - 37:59 Seguin (11) [Eaves (3), Jordie Benn (4)], 38:56 Seguin (12) [Spezza (12), Roussel (5)] PPG, 55:19 Cole (4) [Sceviour (3), Horcoff (4)], 58:44 Garbutt (2) GO

Diváci: 11 866. Hvězdy zápasu: 1. Garbutt (DAL), 2. Smith (AZ), 3. Seguin (DAL)

Střely na branku: 37:32 (17/8/12:6/17/9); Přesilové hry: 0/6:1/4; Hity: 21:24; Vyhraná vhazování: 35:37; Zblokované střely: 17:25; Trestné minuty: 18:22

Brankáři: Mike Smith (28 zákroků, úspěšnost zásahů 87,5 %, čas na ledě 58:50) - Kari Lehtonen (34, 91,9 %, 60:00)

Zdraví náhradníci: Arizona: Rob Klinkhammer, David Schlemko, Chris Summers - Dallas: Kevin Connauton, Cody Eakin, Travis Moen

Trenéři: Arizona: Dave Tippett -  Dallas: Lindy Ruff
Rozhodčí:
 Graham Skilliter, Kevin Pollock - Jay Sharrers, Andy McElman

SESTŘIH ZÁPASU ARIZONA - DALLAS  (zdroj youtube.com):

zdroj: nhl.com; espn.go.com

foto 1 (Garbutt gól x Ekman-Larsson): Christian Petersen/Getty Images; foto 2 (Hanzal vs. Benn) a foto 3 (Murphy gól): Norm Hall/Getty Images