2.1. YOTES - JACKETS 0:2 [40. zápas]

Josef Hlaváč | 03. 01. 2014 | komentáře: 0

Coyotes ztratili důležité dva body v honbě za play off, v rámci čtvrtečního klání celkem překvapivě padli doma s Columbusem 0:2. Vítězství hostům zařídil útočník Nathan Horton, který se po dlouhém zranění vrátil do kolotoče zápasů NHL a v dresu Blue Jackets absolvoval premiéru. Za svůj výkon byl oceněn nejlepším hráčem večera.

Předvedl se i gólman "Modrokabátníků" Curtis McElhinney, bývalý to člen organizace "Kojotů" (v sezóně 2011/2012). Blýskl se 34 zákroky (z toho 21 jen ve třetí třetině), druhým čistým koncem současného ročníku a celkově čtvrtým v kariéře. Právem byl vyhlášen druhou hvězdou duelu. Phoenix tak jeho vinou nedokázal poprvé v této sezóně vstřelit v utkání alespoň jeden gól.

The Desert Dogs však vedle porážky ztratili i jednoho ze svých klíčových členů sestavy. Obránce Oliver Ekman-Larsson utrpěl v polovině první třetiny zranění v horní polovině těla, když byl Derekem McKenziem zezadu sražen na hrazení. Chvíli zůstal otřesen na ledě, pak se opatrně odebral na střídačku a následně i do kabiny. Do zápasu se už nevrátil.

Aktuálně je zdravotní patálie talentovaného švédského ofenzivního zadáka označena statutem day-to-day (ze dne na den). Nemělo by tak jít o nic vážného.

"Vypadal dobře (po utkání)," řekl hlavní trenér Phoenixu Dave Tippett. "Zatím je to day-to-day."

Oliver Ekman-Larsson patří z hlediska zdraví k "držákům". Absolvoval všech 39 zápasů aktuálního ročníku NHL, všech 48 duelů minulé zkrácené sezóny a nastoupil i k plné porci 82 startů ročníku 2011/2012. Předpokládá se, že by neměl chybět v nominaci Švédska pro únorové Olympijské hry v ruské Soči.

FAKTA 40. ZÁPASU:

PHOENIX COYOTES - COLUMBUS BLUE JACKETS 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 36. Horton (Wisniewski, Murray), 51. Umberger (Tjutin, Foligno). Střely na branku: 34:31. Diváci: 10.539. Hvězdy zápasu: 1. Horton (CBJ), 2. McElhinney (CBJ), 3. Umberger (CBJ)

Video (zdroj youtube.com): Sestřih duelu Coyotes - Jackets