20.11. DALLAS - AZ 3:1 [20. zápas]

Josef Hlaváč | 21. 11. 2014 | komentáře: 0

Zpackaná třetí třetina stála "Kojoty" body, v rámci prvního dílu třízápasového tripu Arizona padla svému pacifickému konkurentovi z Dallasu v poměru 1:3.

O jediný zásah The Desert Dogs se postaral finský útočník Lauri Korpikoski z přesilové hry necelých šest minut před koncem úvodní dvacetiminutovky (asistoval mu Sam Gagner, pro kterého to byla přihrávka číslo 200 v kariéře v Národní hokejové lize).

Těsný jednogólový rozdíl svítil na ukazateli skóre až do startu dějství třetího. A tam to přišlo. Dvě branky Stars v rozmezí pouhých 33 sekund bylo pro hosty takové břímě, ze kterého se už prostě nevzpamatovali - nejprve v čase 40:19 zaúřadoval John Klingberg (v NHL se trefil vůbec poprvé), o pár chvil nato ho následoval Cody Eakin (40:52). Definitivní podobu výsledku pak stvrdil Jason Spezza.

Podruhé v řadě (a celkově popáté v této sezóně) chyběl v sestavě Yotes český centr Martin Hanzal pro blíže nespecifikované zranění v dolní polovině těla. Mimochodem - v duelech, v nichž Hanzal absentoval respektive nemohl svým parťákům na ledě pomoci, má Arizona negativní bilanci 1-2-2.

Další fakta:

- Dallas doma zvítězil teprve podruhé v dosavadním průběhu současného ročníku NHL a poprvé po 30 dnech (naposledy se před vlastními diváky radoval z dvoubodového zisku 21. října)

- "Kojoti" prohráli na ledě "Hvězd" z Texasu popáté za sebou

- Arizona zahájila trip po kluzištích soupeřů: po Dallasu ji v sobotu čeká souboj v San Jose, o den později se představí v Anaheimu

FAKTA 20. ZÁPASU (20.11.2014):

DALLAS STARS - ARIZONA COYOTES 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)
Branky: 40:19 Klingberg (1) [Hemský (3)], 40:52 Eakin (4) [Daley (6), Jamie Benn (10)], 55:42 Spezza (4) [Roussel (6), Hemský (4)] - 14:21 Korpikoski (2) [Gagner (6), Schlemko (2)] PPG

Diváci: 16 078. Hvězdy zápasu: 1. Klingberg (DAL), 2. Lehtonen (DAL), 3. Eakin (DAL)

Střely na branku: 27:27 (9/9/9:9/10/8); Přesilové hry: 0/2:1/2; Hity: 21:18; Vyhraná vhazování: 29:37; Zblokované střely: 16:11; Trestné minuty: 4:4

Brankáři: Kari Lehtonen (26 zákroků, úspěšnost zásahů 96,3 %, čas na ledě 60:00) - Mike Smith (24, 88,9 %, 58:10)

Zdraví náhradníci: Dallas: Jordie Benn, Ryan Garbutt, Curtis McKenzie -  Arizona: Martin Hanzal, Lucas Lessio, Chris Summers

Trenéři: Dallas: Lindy Ruff -  Arizona: Dave Tippett
Rozhodčí:
 Tom Kowal, Steve Kozari - Darren Gibbs, Bryan Pancich

SESTAVA ARIZONY PROTI DALLASU:

ÚTOK: Lauri Korpikoski - Antoine Vermette - Mikkel Boedker / Rob Klinkhammer - Kyle Chipchura - Martin Erat / Tobias Rieder - Sam Gagner - Shane Doan / Brandon McMillan - Joe Vitale - B.J. Crombeen

OBRANA: Oliver Ekman-Larsson – Zbyněk Michálek / Keith Yandle – Connor Murphy / David Schlemko – Michael Stone

BRANKOVIŠTĚ: Mike Smith / Devan Dubnyk