9.10. AZ - WINNIPEG 2:6 [1. zápas]

Josef Hlaváč | 10. 10. 2014 | komentáře: 0

Tak tohle se nepovedlo. Ale vůbec ne. "Kojoti" zahájili sezónu tragicky, debakl 2:6 s Winnipegem před domácí vyprodanou arénou Gila River Arena není na začátek optimistickou vizitkou. Pouštní psy sestřelil dvěma góly Blake Wheeler a Bryan Little, na straně Yotes prožila hodně špatný večer jednička mezi třemi tyčemi Mike Smith.

Start nového ročníku NHL byl v Arizoně očekávanou skutečností. Plný stadion (17 125 diváků), nový název organizace a haly. V doprovodu s tím i touha svěřenců kouče Davea Tippetta odčinit nedávné nezdary v podobě nepostupu The Desert Dogs do play off v posledních dvou letech. Výsledek? Hrubě nevydařená premiéra, hotový knock-out. "Kojoti" byli vyřízení během prvních 15 minut.

Osud duelu načrtli v úvodním dějství pánové Little, dvakrát Wheeler a Mark Stuart. Mezi ně se vměstnal jediný úspěch domácích díky Mikkelu Boedkerovi. 1:4 za 20 minut. V dalším průběhu už šlo jen o kosmetické vyšperkování pohodového vítězství Jets.

Smithovi v brance Arizony nic nevycházelo, spoluhráči mu navíc moc nepomáhali. "Potřebujeme v brankovišti větší kvalitu, to je jasné. 'Smitty' by vám řekl to samé," řekl trenér Tippett. "Vznikalo před ním (Smithem) hodně problémů. Ztráceli jsme puky, byli jsme nedisciplinovaní."

Jediným světlým momentem na straně "Kojotů" byl z českého pohledu příspěvek Martina Hanzala (1+0), Martina Erata (0+1) a Zbyňka Michálka (0+1). Kapitán Shane Doan pak byl i přes prohru zvolen nejužitečnějším borcem klání (0+1).

Pátrání v historických statistikách ukazuje, že porážka Coyotes vlastně až tak překvapivá není. Winnipeg totiž vyhrál všechna tři vzájemná utkání během minulého ročníku NHL. Ba co víc - "Kojoti" na "Tryskáče" nenašli recept v posledních pěti zápasech. Na druhou stranu - pouštní psi se před včerejškem pyšnili notně kladnou domácí bilancí 7-1-0 z prvních střetnutí základních částí sezón NHL od roku 1996, kdy se organizace přestěhovala z Winnipegu.

FAKTA 1. ZÁPASU (9.10.2014):

ARIZONA COYOTES - WINNIPEG JETS 2:6 (1:4, 0:1, 1:1)
Branky: 7:38 Boedker (1) [Doan (1), Ekman-Larsson (1)], 48:25 Hanzal (1) [Michálek (1), Erat (1)] - 7:00 Little (1) [Ladd (1)], 8:33 Wheeler (1) [Enström (1), Bogosian (1)], 8:48 Wheeler (2) [Bogosian (2), Enström (2)], 14:11 Stuart (1) [Scheifele (1), Perreault (1)], 32:31 Byfuglien (1) [Wheeler (1)], 45:07 Little (2) [Pardy (1)] GO

Diváci: 17 125. Hvězdy zápasu: 1. Doan (ARI), 2. Little (WPG), 3. Wheeler (WPG)

Střely na branku: 28:27 (8/9/11:16/8/3); Přesilové hry: 0/3:0/5; Hity: 23:13; Vyhraná vhazování: 33:22; Zblokované střely: 8:16; Trestné minuty: 21:17

Brankáři: Mike Smith (21 zákroků, úspěšnost zásahů 77,8 %) - Ondřej Pavelec (26, 92,9 %)

Zdraví náhradníci: Arizona: Kyle Chipchura, David Schlemko, Justin Hodgman - Winnipeg: Grant Clitsome, Anthony Peluso, Matt Halischuk

Trenéři: Arizona: Dave Tippett -  Winnipeg: Paul Maurice