Prodá Barroway 49% podíl v klubu?

Josef Hlaváč | 11. 07. 2018 | komentáře: 0

Andrew Barroway už netouží být jediným majitelem Coyotes. Po 13 měsících, co se stal jejich 100% vlastníkem... Tvrdí to Mike Ozanian z magazínu Forbes. Z dosud drženého 100% podílu v organizaci pouštních psů by si Andy rád ponechal jen 51 %, zbylých 49 % nabízí k prodeji (při ocenění celého klubu ve výši 500 milionů USD!). Najde kupce?


Andrew BarrowayBarrowayovo zmíněné ocenění organizace Desert Dogs na 500 milionů dolarů je podle ohlasů zámořských médií vskutku závratné. To může potenciální zájemce odradit. Časopis Forbes loni v listopadu ocenil hodnotu mužstva z jihozápadu Spojených států na 300 milionů USD.

Pro srovnání - Vegas Golden Knights zaplatili za vstup do NHL poplatek 500 milionů dolarů, nový klub ze Seattleu zřejmě bude muset vysolit 650 mega a tým Carolina Hurricanes nedávno (v lednu) koupil americký miliardář Tom Dundon za 420 milionů dolarů.

Andrew Barroway se 100% držitelem akcií arizonského mužstva stal v červnu roku 2017 (kdy ostatní minoritní partnery vyplatil částkou 240 milionů USD). Majoritním vlastníkem se přitom stal již v roce 2014.

Skutečnost, že pro svůj klub Barroway hledá finanční injekci/pomoc, není překvapující. Coyotes totiž dluží. A ne málo. K dnešnímu dni 250 milionů USD - od NHL mají úvěr 100 milionů a od společnosti MGG Investment Group rovnou dva za 150 mega (jeden ve výši 100 milionů s 10% úrokem a druhý za 50 milionů - ten však při splacení za šest let reálně vzroste na 100 milionů USD).

Tato fakta se odráží i v onom vysokém 500milionovém ocenění kojotů - jsou v něm zahrnuty i dluhy. Tedy provozní kapitál na pokrytí dosavadních ztrát a další kapitálové požadavky (pro investory, kteří v nadcházejících letech pokryjí další provozní ztráty).

Suma sumárum - Forbes a spol. jsou, co se nalezení Barrowayova minoritního partnera - skeptičtí. 500 míčů je moc. 500 milionů prostě není skutečná prodejní cena Coyotes ve smyslu hodnoty organizace.

Půjde do toho za tuto cenu klubu někdo a odkoupí 49% podíl?

zdroj: forbes.com, sportingnews.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.