Boedker podepsal na rok za 3,75 milionů!

Josef Hlaváč | 08. 07. 2015 | komentáře: 0

Útočník pouštních psů Mikkel Boedker se v úterý domluvil s vedením Arizony na podmínkách nového kontraktu! O parametrech smlouvy pro dánského křídelníka tak nebude muset rozhodovat nezávislé arbitrážní řízení, na které se hráč po konzultaci s agentem před dvěma dny přihlásil.


"Jsme potěšeni skutečností, že jsme Mikkela podepsali," konstatoval generální manažer Coyotes Don Maloney. "Je pro nás důležitým hráčem a těšíme se, že s námi stráví i příští sezonu."

Pětadvacetiletý rodák z Bröndby absolvoval v rámci minulého ročníku NHL pouhých 45 zápasů v důsledku prasklé (a posléze operované) sleziny. Ve zmíněné porci klání zaznamenal 28 kanadských bodů za 14 gólů a stejný počet asistencí.

Za sezonu 2014/2015 si dánský reprezentant přišel na základním platu na 2,8 milionu amerických dolarů. 1. července mu smlouva vypršela, nabyl tak statutu chráněného volného playera s omezením (RFA). Protože se však obě strany - "Yotes" a "Boeds" - nedokázali do stanoveného termínu (5. července) domluvit na nové spolupráci, zapsal se hráč k arbitráži (bude probíhat mezi 20. červencem a 4. srpnem).

Nyní je ale všechno jinak, Mikkel Boedker se hrozícímu nepříjemnému soudnímu řízení vyhl - světlo světa spatřil závazek, díky kterému si tento osmý hráč draftu z roku 2008 přijde v nadcházejícím ročníku kanadsko-americké soutěže na 3,75 milionů USD.

A proč zrovna smlouva na pouhý jeden rok? Proč ne na víc? Podepsat jen na rok byl totiž požadavek/záměr hráčovy strany. Důvod? Boedker se může právě za rok - 1. července 2016 - stát nechráněným volným playerem. Což je představa tuze lákavá.

Jinak řečeno - v doprovodu s aktuální nejistou budoucností The Desert Dogs pánové Jarrett Bousquet (agent) a Mikkel Boedker usoudili, že nejlepším řešením je v tuto chvíli podepsat jen na rok. A časem se uvidí, jak se situace vyvine. Možnost dohodnout se na víceletém kontraktu tak není zavržena, jen je (v tom lepším případě) odsunuta na později. "Organizace Coyotes prošla v posledním období mnoha změnami, v klubu je celkem rušno. Se zástupci týmu jsme vedli rozhovory po dlouhou dobu s cílem dohodnout se za současné hektické situace na jednoleté smlouvě," řekl "Boedsův" agent Bousquet.

Mikkel Boedker nastoupil v dresu "Kojotů" k úhrnným 383 zápasům, ve kterých se prezentoval bilancí 67 branek, 107 asistencí a 76 trestných minut.

zdroj: azcentral.com; coyotes.nhl.com

zdroj foto: Rob Schumacher/azcentral sports

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.