Brule suspendován. Nehlásí se na farmě!

Josef Hlaváč | 31. 12. 2013 | komentáře: 0

Ač byl vedením Phoenixu odeslán na farmu do Portlandu, u oddílu Pirates působící v nižší zámořské soutěži American Hockey League se nehlásí. Útočník Gilbert Brule má problém. Arizonská organizace NHL Phoenix Coyotes na situaci zareagovala obratem a svého podřízeného suspendovala.


Informaci publikovala redaktorka Sarah McLellan z amerického internetového média Arizona Republic.

Proč šestadvacetiletý útočný univerzál do Portlandu dosud neodcestoval (degradován byl v neděli) a nepřipojil se k záložnímu týmu "Kojotů", není známo. Předem nedal vědět, co má v úmyslu. Jaký byl tedy důvod neuposlechnutí příkazu svého zaměstnavatele? To zatím není známo. Jistá je jedna věc - do vyřešení případu Brule nenastoupí k žádnému soutěžnímu zápasu.

Gilbert Brule to má v poslední době z kariérního hlediska v NHL hodně nahnuté. Od odchodu z Edmonton Oilers v lednu roku 2012 se tomuto šestému (!) hráči draftu z roku 2005 nedaří v kanadsko-americké nejprestižnější soutěži světa prosadit. Letos si v prvním týmu "Kojotů" připsal jen 3 starty bez bodového příspěvku. To na farmě v AHL, to je jiná - v 11 zápasech současného ročníku zaznamenal 7 gólů a celkem 12 bodů. NHL však jakoby byla pro Bruleho zakletá.

Frustrace ze strany Gilberta Bruleho dokonce nabyla před pár týdny takového rozměru, v rámci kterého tento rodák z Edmontonu uvažoval i nad variantou odchodu do Evropy do Kontinentální hokejové ligy. Nabídku měl od Magnitogorsku. Na poslední chvíli ale od této možnosti ustoupil a dohodl se na podmínkách spolupráce s týmem Portland Pirates. Posléze byla jeho smlouva navíc vylepšena o parametry umožňující Brulemu startovat i v NHL v dresu Phoenixu.

V Národní hokejové lize tento nováček roku nižší zámořské Western Hockey League (WHL) ze sezóny 2003/2004 či nejproduktivnější hráč Memorial Cupu z roku 2006 nastoupil k 299 utkáním s bilancí 95 bodů za 43 branek a 52 nahrávek.

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.