Bruleho suspendace? Chce skončit!

Josef Hlaváč | 01. 01. 2014 | komentáře: 0

Prorokovala se mu zářná budoucnost v NHL, nyní je ale všechno jinak. Jak jsme vás včera informovali, útočník Phoenix Coyotes Gilbert Brule neposlechl vedení arizonské organizace a nepřipojil se k farmářskému týmu v Portlandu, kam byl v neděli degradován. Pravý důvod chování rodáka z Edmontonu nyní alespoň trochu poodkryl čelní zástupce The Desert Dogs Don Maloney.


"Je to celkem jasné," pověděl generální manažer Phoenixu Maloney. "Řekl mi, že už nechce dál neustále cestovat (doslova: ´balit kufry´), trávit čas po hotelech (na tripech). Chystá se s hokejem skončit a přemýšlí, že by se stal hasičem. Dle stanov jsme ho suspendovali a pokud si všechno v brzké, opravdu brzké době nerozmyslí, zahájíme proceduru k ukončení jeho smlouvy."

Gilbert Brule podepsal s Coyotes jednoletý kontrakt dvoucestného charakteru v listopadu. Ještě před uzavřením zmíněné spolupráce se v září na zkoušku zúčastnil kempu "Kojotů", tam ale (napoprvé) nepřesvědčil. Záhy pak podepsal "alespoň" kontrakt s farmářským klubem The Desert Dogs Portland Pirates. Svými povedenými výkony v American Hockey League si ale posléze nakonec smlouvu s Phoenixem vybojoval. Mezitím i koketoval s možností zámořskou scénu zcela opustit, když byl blízko podpisu s Magnitogorskem (KHL).

Don Maloney zároveň pro médium Arizona Republic přiznal, že náznaky ze strany Gilberta Bruleho opustit ledovou plochu a vydat se na dráhu jiného zaměstnání byly už dříve: "Tohle je potřetí, co takhle Gilbert uvažuje respektive se tak chová. V kempu jsme mu dali trochu času na rozmyšlenou, podobně se pak stalo i na začátku této sezóny. Samozřejmě, ve svém životě má mnoho jiných zálib. Fajn, dobře. To je to, co dělá tenhle svět krásným."

Gilbert Brule byl pokládán za talentovaný produkt. Draftován byl Columbusem v roce 2005 v prvním kole na šesté pozici. Dnes sedmadvacetiletý forvard má v NHL na svém kontě 299 bodů, ve kterých si připsal 43 branek a 95 kanadských bodů. V rámci současného ročníku NHL nastoupil v prvním týmu Yotes ke třem zápasům bez bodového příspěvku. U toho už tak s největší pravděpodobností i zůstane.

"Stejně si myslím, že je to překvapení," řekl Maloney. "Jde ještě o poměrně mladého hráče, ale, poslyšte, i když je tak mladý, hraje hokej na profesionální úrovni dost dlouho. Podle mne je jen ze všeho unavený. Na druhou stranu, teď už se může konečně dostat do svého skutečného života, k tomu, co ho bude opravdu naplňovat. Doufám, že svůj život prožije tak, jak chce jen a jen on sám."

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.