Debut Burmistrova, Smith zpochybnil tým

Josef Hlaváč | 17. 01. 2017 | komentáře: 0

Konečně. Alex Burmistrov se dočkal! Ruský útočník si v pondělí na ledě Edmontonu připsal svůj vůbec první start v dresu Coyotes po přestupu z Winnipegu. A hned bodoval!


Alexe Burmistrova si vedení „Kojotů“ stáhlo z listiny volných hráčů 2. ledna. Na waivers ho na Nový rok umístili představitelé „Tryskáčů“, kteří s ním přestali počítat. Co se dělo pak? Ruský centr nejprve v Kanadě čekal na vyřízení víz, poté doháněl tréninkový deficit. Burmistrov totiž předchozí zápas odehrál 6. prosince (posledních deset duelů Winnipegu proseděl na tribuně)!

Pětadvacetiletý forvard se tak premiéry za Coyotes dočkal až po dvou týdnech. A nevedl si špatně. V Rogers Place si připsal asistenci u jediného gólu AZ z hole Radima Vrbaty! Porážce svého týmu v poměru 1:3 nicméně nezabránil. Co se týče dalších čísel - Burmistrov na ledě strávil celkem 17 minut a 58 sekund, absolvoval 21 střídání a třikrát hitoval. Na druhou stranu - vyhrál jen 31 % buly.

Zack Kassian x Martin Hanzal„Věděl jsem, že to pro mě nebude lehký zápas. Ale že to bude až tak těžké… To jsem teda nečekal,“ řekl po bitvě Burmistrov. „Nějakou dobu jsem nehrál… Bylo to náročné. Hlavně v první třetině, pak už to bylo lepší. Postupně jsem se do toho dostal. Moje nohy ale každopádně dostaly pěkně zabrat.“

Osmého hráče draftu NHL z roku 2010 pochválil i trenér Dave Tippett: „Začal dobře. Na to, že přes měsíc nehrál žádné utkání... Výkon ‚áčkové‘ úrovně to ale ještě nebyl.“ Celkově se však šéfovi střídačky "Pouštních psů" přístup hráčů vůbec nezamlouval: „Pokud do toho (utkání) nedáváte emoce, chybí tomu zápal… Pak nemáte šanci uspět! Od hráčů tam nebyla žádná chuť, motivace. Je potom těžké něco konkrétně kritizovat.“

Jordan Eberle x zákrok Mikea SmitheBrankář Mike Smith (24 zákroků) souhlasil: "Bylo to bez života. Tohle se nesmí v NHL stávat, takhle to dál nejde. Pro každého z nás musí být privilegium hrát v této lize a oblékat dres Coyotes. Nevím, nedokážu si náš výkon vysvětlit. Za sebe mohu říct, že v každém utkání, do kterého mám šanci nastoupit, chci ze sebe vydat to nejlepší. Nechci nikomu sahat do svědomí, ale mám pocit, že ne každý z naší kabiny tomu dává maximum."

No, alespoň, že Desert Dogs protrhli střeleckou nemohoucnost, když soupeřovic gólmana propálili poprvé po dlouhých 143 minutách 11 sekundách... A vlastně ještě jedna dobrá zpráva - do sestavy Yotes se po třech vynechaných duelech v důsledku zranění v horní polovině těla vrátil útočník Jordan Martinook.

Dave Tippett a Mike Smith kritizují výkon Coyotes proti Oilers

zdroj: arizonasports.com; coyotes.nhl.com

zdroj foto 1 (Alex Burmistrov): nhl.com; foto 2 (Zack Kassian x Martin Hanzal): Jason Franson/The Canadian Press; foto 3 (Jordan Eberle x zákrok Mikea Smithe): Jason Franson/The Canadian Press

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.