Doan podepsal jednoletou smlouvu

Josef Hlaváč | 12. 07. 2016 | komentáře: 0

Tak jsme se dočkali. Shane Doan bude i nadále náčelníkem "Pouštních psů"! Podle serveru arizonasports.com se tento devětatřicetiletý útočník domluvil s vedením AZ na podmínkách nové jednoleté spolupráce!


K dojednání kontraktu mezi oběma stranami došlo v pondělí 11. července.

Shane Doan si díky tomuto uzavřenému závazku přijde na základním platu na na 3 876 134 dolarů (z toho 1 376 134 činí podpisový bonus). Může si však vydělat víc. Mnohem víc. Ve hře jsou totiž ještě výkonnostní bonusy! Jeho plat za sezonu 2016/2017 se nakonec může v důsledku všech těchto finančních "nadstaveb" vyšplhat až na cifru 5 milionů USD.

Dosavadní (čtyřletá) smlouva za 21,2 milionů dolarů Doanovi vypršela 1. července. Nabyl tak statutu UFA (nechráněný volný hráč). Velezkušený pravý křídelník tudíž mohl podepsat kontrakt s jakýmkoliv mužstvem NHL. Po povedené poslední sezoně (47 bodů v 72 zápasech; nejvíc branek z týmu - 28; druhý hattrick v kariéře) neměl o nabídky nouze. Kapitán Desert Dogs se ale v konečném účtování konkurencí zlanařit nenechal. Zůstal věrný, loajální.

"Doaner", který oslaví 10. října 40 let, absolvuje v rámci nadcházejícího ročníku už svůj 21. rok v nejprestižnější lize světa. Za jedinou organizaci (Jets/Coyotes)! Za zmíněnou dobu nastřádal celkem 1466 klání a 945 kanadských bodů (396+549). V play off pak zapsal v 55 duelech 28 bodů (15+13).

Shane Doan aktuálně tráví čas s rodinou v Britské Kolumbii.

Aktualizace (12. července):

Potvrzeno! Zdroje serveru arizonasports.com platí - informaci o podpisu nového kontraktu se Shanem Doanem posvětil oficiální web "Kojotů" coyotes.nhl.com.

"Jsme nadšeni, že s námi bude (Doan) i další rok. Nikdo pro tuto organizaci neudělal víc než on. Je to jeden z nejlepších lídrů v NHL," prohlásil generální manažer Coyotes John Chayka. Sám Doan k tomu dodal: "Jsem rád, že jsem smlouvu podepsal. Mám dobrý pocit z toho, jací hráči náš klub během tohoto léta posílili a jakými mladíky v organizaci disponujeme. Na novou sezonu se fakt těším."

zdroj: arizonasports.com; coyotes.nhl.com

zdroj foto (Doan): nhl.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.