Doan přepsal historii. Má nejvíc bodů!

Josef Hlaváč | 13. 02. 2016 | komentáře: 0

Kapitán "Kojotů" Shane Doan se stal nejproduktivnějším hráčem v historii organizace Jets/Coyotes. K pokoření klubového milníku došlo během pátečního utkání Arizony proti Calgary Flames.


Na vítězství domácích Desert Dogs v poměru 4:1 se "Doaner" podílel hned třemi body (2+1) a po zásluze byl vyhlášen nejužitečnějším borcem večera. Nejzkušenější člen soupisky "Pouštních psů" dal v této sezoně už 20 fíků (zaznamenal tak 13. ročník v NHL s minimálně 20 brankami)! Doan se zároveň stal 35. hráčem v historii soutěže ve věku alespoň 39 let, který za jednu sezonu vsítil minimálně 20 tref.

Devětatřicetiletý Shane Doan si první bod v zápase připsal v čase 3:31 úvodního dějství, kdy otevřel skóre duelu. Tímto zápisem - jeho 929. v kariéře - vyrovnal v tabulce historického bodování Jets/Coyotes dosud vedoucího Dalea Hawerchuka (v klubu, který před stěhováním do AZ sídlil ve Winnipegu, řádil od roku 1981 do roku 1990).

Ze strany zkušeného kanadského křídelníka to ale v pátek proti "Plamenům" nebylo všechno. Další bodík zapsal ve druhé třetině, z konkrétního hlediska v čase 6:51. To asistoval u přesilovkového zásahu obránce Olivera Ekman-Larssona. Právě tímto zápisem se Doan osamostatnil na čele tabulky nejproduktivnějších playerů historie organizace z jihozápadu Spojených států.

Povedené domácí vystoupení s Flames Doan završil ve třetí dvacetiminutovce druhým gólem v utkání (v čase 17:32). Mimochodem, tímto počinem Shane pokořil další milník historie Jets/Coyotes - výše zmíněného Dalea Hawerchuka přeskočil i v počtu nej nastřílených branek v početních výhodách. První Doan jich teď má na kontě 123, druhý Hawerchuk 122.

Jen pro úplnost - 31. prosince Doan odsunul svým 380. gólem v kariéře v NHL Hawerchuka na druhé místo i v počtu top gólů v historii Jets/Coyotes.


HISTORICKÝ VEČER SHANEA DOANA:

zdroj: coyotes.nhl.com

zdroj foto: Christian Petersen/Getty Images

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.