Domi: Arizona? Super parta a počasí!

Josef Hlaváč | 02. 11. 2015 | komentáře: 0

Talent Max Domi je v laufu, na začátku své premiérové sezony v NHL patří k nejproduktivnějším nováčkům v lize. Ba co víc - 12. hráč draftu z roku 2013 vede po 11 zápasech s bilancí 5+6 produktivitu "Kojotů"! Jak syn slavného bitkaře Tie Domiho prožívá snový start do top hokejové soutěže světa? "Domes" se exkluzivně vyjádřil pro COYOTES.CZ!


Maxi, do NHL jsi vletěl jako kometa. Záříš! Jak si to všechno užíváš?

Pro mě i pro celou moji rodinu je to velmi vzrušující období. Být součástí tak výborné organizace a skvělého týmu... všechno se tím ještě násobí. Jsme nadšeni z mužstva, kterým tady letos disponujeme. Víme, že můžeme dokázat něco velkého.

Kanadské body sbíráš po hrstech. Věřil si, že se ti bude tak dařit? V tomto ohledu asi musíš být spokojený.

Max DomiMám štěstí, že nastupuju s úžasnými spoluhráči - ať už při rovnovážném počtu playerů na ledě nebo v přesilovkách. Všichni tvrdě makáme, hrajeme podle určeného systému. Pokud si své úkoly budeme plnit, úspěchy se dostaví.

První gól v NHL jsi vstřelil hned ve svém prvním zápase (proti Los Angeles). Jaký to byl pocit? Kde máš schovaný puk?

Můj sen se stal skutečností. Je to něco, co si budu pamatovat celý svůj život. Puk má ještě někdo z našeho klubu, ale až ho dostanu, vystavím si ho u sebe doma v pokoji.

Rozebíráš své výkony s někým? Třeba s rodinou, kamarády... Radí ti, co třeba udělat v příštím utkání jinak nebo tě spíš chválí?

Po každém zápase dostávám zpětnou vazbu od svého otce. Je vždy nesmírně upřímný a říká mi, co mám udělat, abych se zlepšoval. Je fajn, že má tolik zkušeností.

Nastupuješ v první nebo druhé lajně. Jak se ti spolupracuje s takovými borci jako Mikkel Boedker nebo Antoine Vermette?

Máme velmi vyrovnaný tým, můžu hrát s kýmkoliv. Všechno je to o tom, že musíte naplno makat každé střídání. Max DomiNaši centři jsou výborní na vhazování, prezentují se "full 200 foot game" (stručně řečeno, jsou stejně skvělí na obou koncích kluziště - pozn. red.) a nám ostatním tak hodně ulehčují hru.

Jak sis zvykl na kabinu Coyotes? Pomáhají ti zkušenější hráči začlenit se snáz do kolektivu?

Parta, která tady v Arizoně je, je neuvěřitelná. Zkušení hráči jsou ochotní, mladším klukům pomáhají a všichni jsou velmi přívětiví a přátelští. Coby mladší člen týmu vše pozorně sleduju a hodně se ptám.

Kdo je v mužstvu největší vtipálek?

Pravděpodobně John Scott a Kyle Chipchura.

V Arizoně hraješ spolu s kamarádem Anthonym Duclairem. Vedete spolu diskuze o tom, jak se vám osobně a celému týmu daří? Hodnotíte se navzájem?

Jsme velmi dobří kámoši, takže například každý den spolu jezdíme na zimák. Nebo jen tak prostě přemýšlíme o životě. Nádhera.

Max Domi a Tie DomiSkok z juniorů přímo do NHL není jednoduchý. Ty to zvládáš! Překvapilo tě v dosavadním průběhu ročníku v NHL něco? Ať už na ledě nebo mimo led (z pozitivního či negativního hlediska).

Mluvíme o NHL, takže všechno je samozřejmě rychlejší. Největší změna je asi skutečnost, že se tu klade důraz na každý detail.

Jak se ti v Arizoně líbí? Jakým způsobem trávíš volný čas?

S ostatními hokejovými destinacemi, kde jsem dosud působil, se počasí, které panuje tady v Arizoně, nedá srovnávat. Nikde jinde není tak hezky. A lidé? Ti jsou tu super. Máme zde taky hodně obchodů... Celkově vzato si to tady užívám.

Stanovil sis pro tuto sezonu nějaký osobní cíl, kterého bys chtěl dosáhnout?

Chci pomáhat týmu vítězit... A být součástí něčeho speciálního!

zdroj: rozhovor proběhl ve spolupráci s Lenkou Hanzalovou

zdroj fotek: Instagram

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.