Domi nominován na Bill Masterton Trophy

Josef Hlaváč | 30. 03. 2016 | komentáře: 0

Nováček Národní hokejové ligy Max Domi může získat Bill Masterton Memorial Trophy. Útočník Arizony se totiž stal jedním ze 30 hráčů, které na zmíněné ocenění nominovala Asociace profesionálních hokejových novinářů (Professional Hockey Writers Association).


Trofej Billa Mastertona se každoročně uděluje hráči, který spojuje své mistrovství s příkladnou oddaností a věrností hokeji. Nejprve se přitom vybírají kandidáti z každého týmu NHL a z nich pak vzejdou tři finalisté.

"Je to pro mě obrovská čest," řekl jeden z nejlepších zelenáčů letošní sezony NHL Max Domi. "Na tohle jsem opravdu hrdý. Je to vážně super... Extrémně povzbuzující pocit!"

"Domes", kterému byla diagnostikována cukrovka prvního typu, si vysloužil ohromný respekt a uznání. Nejen za své výkony na ledě, ale i vytrvalost, respektive vůli spojenou s každodenním bojem se zmíněnou nemocí. Mimochodem - Maxovým vzorem byl legendární kapitán Philadelphie Bobby Clarke (který byl rovněž diabetik), na jehož počest nosí tento jednadvacetiletý rodák z Winnipegu dres s číslem 16.

"Když se podíváte na to, čím vším si ten kluk během svého života prošel... To je něco neskutečného," vyjádřil se k nominaci Maxe Domiho hlavní trenér "Kojotů" Dave Tippett. "A kolik inspiroval, ovlivnil svým příběhem dětí... Je hodně speciální a zároveň zajímavé vidět extrémní dopad jeho kariéry na řadu velmi mladých kluků a děvčat."

Max Domi si v dosavadním průběhu aktuálního ročníku NHL připsal v 75 zápasech 48 kanadských bodů za 18 gólů a 30 asistencí. Je třetím nejproduktivnějším zelenáčem v lize. V pondělí se navíc stal třetím hráčem-nováčkem v historii Coyotes od přestěhování organizace do Arizony (v roce 1996), který v jedné sezoně zaznamenal minimálně 30 asistencí.

zdroj: coyotes.nhl.com

zdroj foto: David Kadlubowski/azcentral sports

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.