Drsný Západ! Ještě bude sranda, ví Doan

Josef Hlaváč | 23. 11. 2013 | komentáře: 0

Ta konkurence... Phoenix v dosavadním průběhu letošní sezóny podledl jen ve čtyřech zápasech po základní hrací době z 22 partií. A přesto "Kojoti" disponují v tabulce Západní konference stejným počtem bodů (32) jako klub okupující poslední postupovou příčku do play off. Konkurence je určitě potřeba, ale v takové míře?


Jaký to paradox. Kdyby Coyotes patřili do konference Východní, hned by se z hlediska počtu bodů vyšvihli na první místo - o dva body před Boston a Pittsburgh. Náskok by před devátým týmem tabulky (NY Rangers) rázem činil plných 10 bodů. V současném herním rozpoložení si ale Phoenix nemůže dovolit ani vydechnout, pořád se musí ohlížet na dotírající soupeře v tabulce pod ním. Aktuální náskok před devátým Vancouverem jsou pouhé 4 body.

Na Východě by byli Yotes lídrem, na Západě tomu tak není. Phoenix prožívá druhý nejlepší start v historii organizace, v domácí aréně Jobing.com Arena má bilanci 9-0-2 (ještě ani jednou tak nepodledl v základní hrací době před vlastním publikem). V případě pomyslného dnešního startu bojů o Stanley Cup by však byli "Kojoti" v rámci Západní konference až šestým nasazeným celkem.

"Kdybyste měli vy takový začátek, jaký jsme měli my, pomysleli byste si, že si můžeme i trochu vydechnout. Ale my nemůžeme," řekl jasně kapitán Phoenixu Shane Doan pro zámořské médium AZcentral. "Protože když se podíváte na to, jak to nyní vypadá, tak si člověk řekne, že vlastně ani nijak nevynikáme." A dodal: "Všimněte si, každý vyhrává (na čele Západní konference). Je tam tak osm vyrovnaných týmů... Ještě bude sranda."

Doan ví, o čem mluví. Stačí pohled na tabulku Západní konference. Všech osm týmů, které se nyní nachází na postupových pozicích do vyřazovací části, dělí od sebe pouhé tři body! První Anaheim má 35 bodů, Los Angeles na poslední postupové příčce má bodů 32. Současný lídr Východu Boston by se v případě spekulativního zařazení na Západ do play off vůbec neprobojoval (má 30 bodů)!

"Ta skupina (prvních osm týmů na Západě) je ohromná. Chceme s nimi držet krok," pověděl sedmatřicetiletý Doan. "Drží vítěžné šňůry. Samozřejmě nechci opomenout ani Vancouver (28 bodů) a Dallas (24). Na Západě bude letos hodně těžké probojovat se do play off. Aby tam byla ta jistota, bude potřeba nasbírat tak 100 bodů."

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.