Fischer povolán, Duclair degradován!

Josef Hlaváč | 20. 01. 2017 | komentáře: 0

Zástupcům Arizony došla trpělivost s útočníkem Anthonym Duclairem. Trápící se křídelník byl kvůli mizerné produktivitě poslán na farmu do Tucsonu v American Hockey League. Opačný kurs naopak nabral Christian Fischer!


Vrcholem trýznivé letošní sezony Anthonyho Duclaira byl středeční výkon proti Winnipegu. Jednadvacetiletý Kanaďan "samozřejmě" zase nebodoval a při porážce "Kojotů" 3:6 si za účast na ledě při vstřelených a obdržených brankách připsal vysoce negativní numero -3. Navíc odehrál jen 10 minut a 21 sekund, což byl jeho nejkratší ice time za předchozích 15 zápasů.

Do následujícího utkání o den později v Minnesotě proti tamní "Divočině" už "Duke" nezasáhl. Namísto toho byl ve čtvrtek degradován do záložního oddílu "Pouštních psů" Tucson Roadrunners. "Jde o dobrého mladého hráče," řekl generální manažer Yotes John Chayka. "Bohužel, v tomto ročníku se mu nedaří. Myslíme si, že je vhodná doba poslat ho na farmu. Musí na sobě pracovat, zlepšit koncovku. Věříme, že se k nám brzy opět připojí."

Christian FischerAnthony Duclair zaznamenal v 41 zápasech aktuální sezony NHL pouhých devět kanadských bodů za tři fíky a šest nahrávek. Plus/mínus statistiku má -8. Ještě loni zapsal tento 80. player draftu z roku 2013 v top lize světa 44 bodů (20+24) v 81 startech.

Zatímco "Duke" má smůlu a bude muset představitele AZ přesvědčovat o svých kvalitách v následujících týdnech/měsících v AHL, Christian Fischer slaví. Devatenáctiletý americký útočník se totiž v pátek dočkal svého premiérového povolávacího rozkazu do hlavního týmu Desert Dogs! Debutu v NHL by se mohl dočkat v sobotu proti Tampě Bay.

Pravého křídelníka nebo centra Arizona draftovala v roce 2015 z 32. příčky. V dosavadním průběhu ročníku AHL si Fischer připsal v dresu Roadrunners parádních 32 bodů (16+16) v 31 zápasech. Nedávno byl navíc vyhlášen nejlepším hráčem "farmářské ligy" za minulý týden (tedy za období od 9. do 15. ledna).

zdroj: arizonasports.com; coyotes.nhl.com

zdroj foto 1 (Christian Fischer v přípravném utkání Coyotes): tucsonroadrunners.com; foto 2 (Christian Fischer): Mike Ehrmann/Getty Images

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.