GM: Bratrství? Za to nejsme placeni!

Josef Hlaváč | 04. 03. 2015 | komentáře: 0

Antoine Vermette, Zbyněk Michálek a Keith Yandle. Jádro "Kojotů" posledních let je pryč. Přestupová uzávěrka NHL 2015 se výrazně zapsala do dějin organizace The Desert Dogs. Přestavba budiž započata.


"Všichni tři (výše zmínění) hráči jsou mimořádnými osobnostmi. Byli s námi v dobrých i zlých časech," ocenil příspěvek zkušených borců v dresu pouštních psů generální manažer Don Maloney. "Ale nežijeme v bratrství. Jsme tu od toho, abychom vyhrávali. Za to jsme placeni. Když výsledky nejsou, musí nastat změny. Play off nám v posledních letech uniklo a letos se zdá, že to bude o pořádnou kupu bodů. To je nepřijatelné. Musíme změnit náš přístup, zhluboka se nadechnout, podívat se na týmy, kterým se daří a zjistit, co je k vítězství zapotřebí. V neposlední řadě potřebujeme do našeho mužstva zapracovat více mladých hráčů."

"Výměna Keitha Yandlea by se nikdy nepodařila zrealizovat (v té podobě, v jaké k ní došlo) bez silné vlastnické struktury," okomentoval Maloney odchod amerického obránce. Narážel tak na skutečnost, že 50 % finančního břemene zbývající délky aktuálního kontraktu (tedy do konce ročníku 2015/2016) bude "Yandsovi" vyplaceno ze strany majitelů dosavadního zaměstnavatele - Arizona Coyotes. Ostatně, to samé se dá říci i o výměně Zbyňka Michálka do St. Louis. Také v tomto případě se "Kojoti" budou z 50 % podílet na zajištění mzdy rodáka z Jindřichova Hradce během posledních měsíců jeho stávající smlouvy (ta mu končí letos 1. července). "Bez podpory našich vlastníků bych s generálním manažerem Rangers (Glenem Satherem) mluvil ani ne pět minut. Náš telefonní hovor by vypadal asi takto: 'Chcete po nás, abychom převzali část hráčova platu? OK (Glene), rád jsem tě slyšel'."

Maxim LetunovGM Yotes Don Maloney zároveň vysvětlil, kdy se v rámci výměny Michálek (St. Louis) - Letunov (Arizona) uplatní potenciální volba v draftu 2015, kterou mají Blues od "Kojotů" 'přislíbenou': "Bluesmani" tento výběr v každoroční dražbě talentů získají od Coyotes tehdy, když Zbyněk Michálek nebude moci zasáhnout do zbývajícího průběhu letošního ročníku NHL (před dvěma týdny totiž utrpěl otřes mozku a dosud se z toho nevyhrabal). Když nastoupí respektive se dá zdravotně do pořádku, volba v draftu zůstane Arizoně.

"Těším se na příští sezonu. Bude zábava nás sledovat," větří optimistické zítřky Don Maloney. "Náš tým bude mladší, ale zakomponujeme do něj i zkušenost. Věříme, že výsledky mužstva budou lepší. Možná to ale vezme nějaký čas, obzvlášť s naším mladým jádrem. Máme Anthony Duclaira, který je připraven na profesionální hokej. Máme Maxe Domiho, který je připraven plnit v útoku důležitou roli. Máme spoustu draftových voleb, kterými můžeme získat vysoce talentované hráče. A také disponujeme playery, kteří nabývají statutu stěžejních a nepostradatelných členů naší sestavy - v tomto případě mluvím o Mikkelu Boedkerovi, Martinu Hanzalovi či Oliveru Ekman-Larssonovi. Tohle jsou dny, kdy cítím obrovskou naději a příležitost pro tento klub. Do tří čtyř let budeme vítěznou organizací."

Jedna poznámka ke zmíněnému Anthonymu Duclairovi - tento devatenáctiletý útočník se o výměně z NY Rangers do Arizony (za Keitha Yandlea) dozvěděl během nedělního utkání svého Quebeku s Chicoutimi (5:1). Hlavní kouč Remparts ho o transakci informoval během druhé přestávky. "Byl jsem v naprostém šoku. Nevěděl jsem, co si mám myslet," okomentoval Duclair své první pocity. Po duelu si kanadský křídelník všechno srovnával v hlavě, začal přemýšlet nad svojí budoucností. "O Arizoně toho moc nevím, ale je mi známá skutečnost, že mají dost dobrých mladých hráčů. Míří správným směrem. V předsezonním (zářijovém) přípravném kempu chci zanechat dobrý dojem."

zdroj: coyotes.nhl.com

zdroj foto 1 (Anthony Duclair): Bill Wippert/NHLI x foto 2 (Maxim Letunov): Jeff Zelevansky/Getty Images

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.