GM: Domiho chceme v NHL. Už letos!

Josef Hlaváč | 29. 01. 2015 | komentáře: 0

Ofenzivní prospekt Arizony Max Domi prožívá sezonu snů. V Ontario Hockey League boduje jak na běžícím pásu, na nedávném juniorském mistrovství světa bral s Kanadou zlato a navíc byl ocejchován statutem pro nejlepšího útočníka MS "20". Co bude dál? Ve hře je debut v NHL už v tomto ročníku!


"Z Domiho jsme opravdu nadšeni," řekl generální manažer Coyotes Don Maloney. "Může se stát, že na jaře dostane šanci (v prvním týmu Yotes). Závisí to na tom, zda se svým týmem z Londonu postoupí do play off. A pokud ano, jak dlouho se v něm udrží. Ta možnost, že bychom si pak Maxe pozvali k nám do Arizony, existuje."

Devatenáctiletý Max Domi byl "Kojoty" draftován v roce 2013 ze 12. pozice. Předpokládalo se, že si místečko v hlavním týmu The Desert Dogs vybojuje loňské září v rámci předsezonního přípravného kempu. To se ale nestalo. GM Maloney nechtěl nic uspěchat a Domiho poslal zpátky do klubu London Knights. Výsledek? Syn slavného bitkaře NHL Tie Domiho výkonnostně přímo explodoval! V 35 doposud odehraných zápasech základní části aktuálního ročníku OHL zaznamenal 66 kanadských bodů za 20 branek a 46 asistencí.

Že to s Domim myslí vedení pouštních psů vážně, o tom vypovídá následující Maloneyho prohlášení: "Domi není hráčem do třetí nebo čtvrté pětky, pro tuto roli máme určené jiné typy playerů. My ho potřebujeme do prvních dvou útoků. Tam je náš dlouhodobý problém, tam je Maxova budoucnost."

Výše zmíněným verdiktem dal konstruktér arizonského družstva jasně najevo, že Max je speciálním typem hráče, který v nejprestižnější lize světa neprojde zprvu zkušebním procesem v podobě vyfasovaných pár minutek na ledě ve spodních lajnách a teprve po čase by byl nasazen do "vyšších pater" sestavy Yotes. Naopak. Pokud bude tento rodák z Winnipegu povolán do Národní hokejové ligy, rovnou dostane pořádný prostor se předvést a prodat své schopnosti.

Nutno podotknout, že mu v tom vlastně nic nebrání. "Kojoti" prožívají mizernou sezonu, forvard Antoine Vermette (hraje prvního nebo druhého centra) zřejmě bude před přestupovou uzávěrkou v NHL vyměněn a volné místo ve středu útoku by mohl zaplnit právě Max. Uvidíme. Nyní jen musíme počkat, do jaké fáze play off OHL se London dostane. Pak se věci mohou dát do pohybu.

zdroj: arizonasports.com

zdroj foto: subwaysuperseries.ca (print screen)

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.