Gólman Smith pustil Buffalu kuriózní gól

Josef Hlaváč | 24. 12. 2013 | komentáře: 0

Neskutečně bizarní gól stál za vítězstvím Buffala nad Phoenixem 2:1 v rámci bohatého předvánočního pondělního programu zámořské NHL. Obránce "Šavlí" Mark Pysyk se do statistických zápisů klání zapsal vskutku nevšedně, rozhodující trefu z prodloužení si totiž do své svatyně zavezl sám gólman hostů z Arizony Mike Smith.


Z konkrétního hlediska se tak stalo v čase 3:47 nastaveného času, za stavu 1:1.

Brankářské teritorium svěřenců Davea Tippetta se odvážil ohrozit neznámý zadák Pysyk... a to v konečném účtování takovým způsobem, díky němuž jsme se dočkali jednoho z nejkurióznějších gólů během dosavadního průběhu sezóny NHL 2013/2014.

Pysyk vystřelil, kotouč nabral směr střemhlav nahoru, český centr Martin Hanzal padající černý touš rukou minul, ten zapadl do kalhot Mikea Smithe a dezorientovaný couvající kanadský strážce klece Yotes si v úmyslu pokrýt co největší prostor v brankovišti zavezl puk do vlastní branky.

Celou situaci následně posoudil videorozhodčí. Ten však neměl důvod gól neuznat, pískáno předtím nebylo. Radost hráčů Sabres byla dvojnásob oprávněná.

"Nic jsem necítil," nebyl si Mike Smith vědom, že na svých zádech nese kotouč. "Nevěděl jsem, co se stalo. Vím, že puk šel do vzduchu, ale kam pak dopadl, to jsem netušil." S podobnou situací se za celou svoji kariéru nesetkal ani oponent na druhé straně kluziště Ryan Miller: "Smith měl trochu smůly," věděl americký brankář. "Myslím, že na chvíli zavrtěl hlavou. Pro nás je to malý vánoční dárek a my ho bereme."

Video (zdroj youtube.com): Buffalo se kuriózně stalo vítězem duelu s Coyotes


Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.