Hanzal: Cíle? Zůstat zdráv a play off!

Josef Hlaváč | 16. 09. 2015 | komentáře: 0

Loni toho v dresu "Kojotů" moc neodehrál, kvůli problémům se zády absolvoval pouhých 37 zápasů. Hlavní přání Martina Hanzala pro sezonu novou je tak jasné - zůstat zdráv! Osmadvacetiletý rodák z Písku se pro coyotes.cz rozpovídal o stráveném létě a cílech pro ročník 2015/16.


Martine, nová sezona NHL se kvapem blíží, předsezonní období vyplní tradiční kemp. V jakém rozpoložení - ať už z hlediska psychického, tak fyzického - do každoročního zářijového soustředění jdeš? Jak se těšíš?

Cítím se skvěle. Dokonce bych řekl, že z fyzického hlediska možná nejlépe, co jsem se kdy před sezonou cítil. Co se týče psychické stránky, jsem na tom v tomto ohledu také dobře. Loňský ročník jsem hodil za hlavu a soustředím se na nadcházející.

Patříš ke klíčovým playerům "Kojotů". Důkaz? Během letní pauzy tě osobně navštívil kondiční trenér Yotes J. P. Major. Hlavně, aby koukl na tvá v únoru operovaná záda. Co všechno jste spolu stihli probrat/potrénovat?

Stihli jsme toho spolu probrat hodně. Taky jsme navštívili Masné krámy, máme za sebou prohlídku Budějovického Budvaru. Tedy místa, kterými jsou České Budějovice zajímavé. Jo a české pivo mu hodně chutnalo :). Teď vážně, přijel za mnou na pár dnů, aby se ujistil, že jsem na správné cestě... Abych byl na novou sezonu připraven na 100 %. Velmi jsem ho potěšil.

Martin Hanzal s manželkou Lenkou a dětmiJak dlouho se vůbec Major v Česku zdržel? Předpokládám, že všechno se netočilo jen kolem pracovní báze, ale že jsi mu v naší zemi dělal takového menšího průvodce. Kolik padlo piv? :)

J. P. strávil v Česku asi tři dny. A jak jsem říkal, nejvíc ho zaujala návštěva Masných krámů a Budvaru. Vzali jsme ho s manželkou i za naším kamarádem-komikem Milošem Knorem. Hodně jsme se pobavili.

Jak si vůbec celé léto strávil? Samozřejmě, tréninkový dril a poctivá příprava hrála o přestávce prim. Nicméně nepochybuju, že sis našel čas především na to, co nemůžeš během sezony v Americe zcela stíhat. Věnovat se rodině, koníčkům...

Větší část léta mi zabrala jako každý rok příprava na ledě a v posilovně. S manželkou a s naším klukem jsme strávili pár dnů na Krétě, což bylo moc pěkné. A taky jsem ještě vyrazil s mým otcem a kamarády do Norska na ryby, což je můj velký koníček a hlavně relax.

Soupiska Arizony doznala během letní přestávky jistých změn, k těm zásadním patří návrat Antoinea Vermettea a Zbyňka Michálka. Který transfer z dílny generálního manažera Dona Maloneyho tě nejvíc zaujal/překvapil? Jsi se změnami v týmu spokojený?

Jsem hlavně rád, že je zpátky Zbyňa. Vždycky je lepší, když si v šatně můžete popovídat česky. Co se týče dalších změn, žádná mě nepřekvapila. Tým chce stavět na mladých hráčích. Tímto směrem jde v lize hodně klubů.

Martin Hanzal se synkemDo startu nového ročníku zbývá nějaký čas. Přesto - máš náznaky (např. od kouče Davea Tippetta), s jakými parťáky v útočné lajně bys mohl sezonu odstartovat? Nebo takhle - kdybys mohl sám rozhodnout, koho by sis do své lajny vzal? Podle všeho bys měl plnit roli druhého centra hned za "Vermym".

S "Tipem" jsme tohle ještě neprobírali. Myslím, že na to bude čas během kempu. Nejsem typ hráče, který by si vybíral, s kým chce hrát. Kam mě trenér postaví, tam budu dělat svou práci na 100 %.

V prvním týmu pouštních psů by mělo dostat pro ročenku NHL 2015/16 "regulérní" šanci několik mladíků, v této souvislosti má největší šanci Max Domi. Sleduješ situaci v táboře prospektů Yotes? Zaujal tě nějaký borec natolik, že by se mohl v nové sezoně ukázat/překvapit v dresu The Desert Dogs?

Ano, ze všech mladíků se mi nejvíc líbí hlavně Max. Až samotný kemp ale ukáže, kdo se dokáže prosadit v zápasech proti ostatním.

Kromě hráčské fluktuace na soupisce Arizony doznala změny i sada dresů. Jak se ti nové barevné kombinace svršků "Kojotů" líbí?

Nové dresy se mi opravdu moc líbí. Asi víc než ty staré... Snad nám přinesou i více štěstí a úspěchů.

Hodně se v médiích - bohužel opětovně - probírala nejistá budoucnost Coyotes na jihozápadě Spojených států. Nájemní smlouva mezi Gila River Arenou a městem Glendale má nově (namísto původně sjednaných 15 let) platnost pouze dva roky. Jak tuto napjatou situaci vnímáš? Máš k této záležitosti nějaké bližší informace, nejlépe - zejména pro fanoušky - optimistického charakteru?

Martin Hanzal se synkemZa mého působení u "Kojotů" už se řešilo tolik věcí ohledně klubu... Ať už to byl bankrot nebo možné přestěhování týmu. Snažím se už tyto věci nevnímat. Z mého pohledu - když budeme na ledě předvádět slušné výsledky, vyhrávat, lidi budou chodit a zastupitelé Glendale uvidí, že o hokej je v této oblasti zájem. Pak nebudu mít strach, že by se situace za dva roky nevyřešila.

Tématem pro nadcházející rok bude i nominace na Světový pohár 2016. Přepadají tě myšlenky, že v této sezoně hraješ o účast na tomto prestižním podniku? Přece jen, patříš k top českým forvardům-centrům, který vyniká na buly, v přesilovkách se postaví tam, kde to nejvíc bolí (před brankoviště soupeře) a bránění mu vůbec není cizí. Jinak řečeno - takovými typy hráčů náš nároďák moc nedisponuje, tudíž se ti naskýtá ohromná šance.

Světový pohár se hraje přesně za rok v září. Je to ještě dlouhá doba, abych nad tím přemýšlel. Teď se hlavně soustředím, abych odehrál celou sezonu bez zranění a aby se dařilo týmu. Samozřejmě, že to v hlavě mám a vím, že to bude skvělý turnaj, kde chce hrát každý hráč. Ale jak jsem už řekl, je to ještě dlouhá doba na to, aby mě to nějak svazovalo nebo abych nad tím nějak moc přemýšlel.

S "Kojoty" máš smlouvu ještě na dva roky. Chtěl bys v Arizoně pokračovat i po vypršení aktuálního závazku a třeba tam i odehrát celou zámořskou kariéru?

Na tohle téma se těžko odpovídá. Arizonu mám samozřejmě velmi rád, strávil jsem tu osm let, narodily se nám tu obě děti, takže mi to tady přirostlo k srdci. Záleží na tom, jaká bude situace. Může se stát, že mě klub vymění už letos nebo po sezoně. Odehrát celou kariéru za jeden klub by bylo krásné, ale uvidíme jak to dopadne.

Martin Hanzal se synkemJsi v kontaktu s některými bývalými členy družstva Coyotes? Setkáváte se někdy?

Jednou, dvakrát za léto se potkám s Radimem Vrbatou. Občas si zavolám s Michalem Rozsívalem.

Jaké si dáváš osobní cíle pro nový ročník?

Osobní cíl je odehrát celou sezonu bez zranění. O osobní statistiky se nebojím, v tomto ohledu si žádné cíle nedávám. Když se bude dařit týmu, bude se dařit i mně. Mým cílem je play off!

Má Arizona na to bojovat v této sezoně NHL o postup do vyřazovací části?

Myslím si, že na začátku každé sezony má na play off všech 30 týmů. Když budeme celý rok hrát vyrovnaný a zodpovědný hokej, který jsme hráli před třemi lety, kdy jsme se dostali do finále konference, máme na něj určitě i my.

zdroj fotek: Lenka Hanzalová

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.