Hanzal kritizoval, Cunningham zkolaboval

Josef Hlaváč | 20. 11. 2016 | komentáře: 0

Tak tento zápas se mu fakt povedl. Martin Hanzal v sobotu proti San Jose zářil, v prodloužení zapsal vítězný gól (na 3:2). Hlavně díky "Martymu" Arizona přerušila čtyřdílnou sérii porážek!


Martin Hanzal byl za svůj povedený výkon oceněn titulem hráč zápasu. Druhým top playerem večera byl zvolen strážce svatyně domácích Mike Smith, autor 43 (!) úspěšných zákroků! A abychom to měli kompletní, třetím nejužitečnějším borcem bitvy proti Pacifickému rivalovi byl střelec jedné z branek "Kojotů" Max Domi (zaznamenal teprve druhou trefu v sezoně).

Doan x Rieder x Martinook"Byl jsem tam (před klecí Sharks) úplně sám. Měl jsem tak plno času nasměrovat puk (nahozený od Alexe Goligoskiho) mezi tři tyče," okomentoval Martin Hanzal svůj třetí zásah v aktuálním ročníku a celkově 22. vítězný gól v kariéře NHL (a druhý v prodloužení).

Výkon celého týmu se ale "Martymu" nepozdával. "Musíme přidat, dnes nám přálo štěstí. Dva body bereme, ale máme před sebou ještě hodně práce. Z naší strany to nebylo dost dobré. I když jsme vedli 1:0 (po první třetině), nemyslím si, že se nám úvodní dvacetiminutovka povedla (Yotes byli přestříleni v poměru 4:17; mimochodem slabé první třetiny v podání AZ se letos opakují až velmi často)," řekl devětadvacetiletý střední forvard. "Smith byl úžasný," dodal člen elitní formace.

Hanzal x VrbataJeho nadřízený s ním souhlasil: "Mike Smith byl důvod, proč jsme zůstávali ve hře. Trochu nás obléhali (Sharks)... Máme spoustu mladých kluků, kteří se pořád učí, dostávají tvrdé lekce," řekl hlavní trenér Desert Dogs Dave Tippett.

DALŠÍ NOVINKY:

- Do sestavy Arizony se v sobotu vrátil křídelní útočník Tobias Rieder. Německý forvard chyběl v předchozím (čtvrtečním) zápase ve Vancouveru z důvodu nespecifikovaného zranění v dolní polovině těla. "Tobi" proti San Jose odehrál 21 minut a 50 sekund, čtyřikrát vystřelil na branku a v rámci svého prvního střeleckého pokusu otevíral skóre večera (v čase 1:55).

Haley x White- Proti San Jose naopak nehrál jiný útočník - nováček Lawson Crouse. Ten si pár chvil před vypuknutím sobotního boje přivodil zranění v horní polovině těla (status "ze dne na den"). Trenérský štáb "Kojotů" se nato rozhodl vyslat do boje jen 11 forvardů a 7 obránců (zadák Luke Schenn si zahrál ve čtvrtém útoku).

- Jednu asistenci si proti "Žralokům" připsal Radim Vrbata. Český útočník tímto zápisem (na Hanzalův vítězný gól) zaznamenal jubilejní 300. nahrávku v kariéře NHL v dresu Coyotes. V klubové historii se "Vrbič" stal teprve 16. hráčem, kterému se něco takového povedlo.

- Ryan White se dostal do křížku s Michealem Haleym. Šlo o jejich druhou vzájemnou bitku v této sezoně. Oba dva borci se totiž porvali i v předchozím zápase na ledě Coyotes dne 1. listopadu.

Cunningham- Zraněný Brad Richardson je stále v nemocnici ve Vancouveru. Tam tento zkušený centr prodělal v pátek úspěšnou operaci zlomené holenní a lýtkové kosti na pravé noze (zdravotní patálii "Richie" utrpěl ve čtvrtek během duelu proti Canucks). Kouč Tippett pro oficiální web Coyotes pověděl, že Richardson zůstane v kanadském městě ještě několik dnů. Pak se vrátí do Arizony.

Vzhledem k závažnosti zranění je však bohužel velmi pravděpodobné, že Brad už do této sezony nezasáhne. "Je to možné, ale definitivní to ještě není. Zatím neznáme všechna fakta (o jeho stavu). Proto teď nechci předbíhat," uvedl Tippett.

- Děsivá zpráva a video záběry přišly z farmy v Tucsonu (American Hockey League). Před zápasem Roadrunners s Manitobou zkolaboval kapitán záložního oddílu "Kojotů" Craig Cunningham.

"Craigu Cunninghamovi se dostalo lékařské péče před zahájením dnešního (sobotního) utkání mezi Tucson Roadrunners a Manitoba Moose v Tucson Convention Center. Cunningham byl převezen do místní nemocnice. Naše myšlenky a modlitby jsou s Craigem a celou jeho rodinou. Jakmile obdržíme další fakta o Craigově zdravotním stavu, budeme veřejnost informovat," stojí v prohlášení generálního manažera Coyotes Johna Chayky.

Kolaps Craiga Cunninghama

zdroj: coyotes.nhl.com; tucsonroadrunners.com

zdroj foto 1 (kolaps Craiga Cunninghama): youtube.com/print screen; foto 2 (Doan x Rieder x Martinook): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 3 (Hanzal x Vrbata): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 4 (Haley x White): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 5 (Cunningham): nhl.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.