Hanzal prožil peklo: Záda i nohu měl KO!

Josef Hlaváč | 19. 08. 2015 | komentáře: 0

"Kojoti" v poslední sezoně NHL těžce strádali, klukům na ledě nemohl pomoci zdravotně indisponovaný Martin Hanzal. Důvod? Českého centra zradila záda! Kvůli následné operaci problémové partie odehrál rodák z Písku v základní části ročenky 2014/2015 pouhých 37 zápasů.


V rozhovoru, který Martin Hanzal poskytl pro server coyotes.cz letos v dubnu, ujistil český reprezentant všechny zainteresované s pouštními psi, že na nový ročník nejprestižnější ligy světa bude na 100 % připraven. Jinak řečeno - výše zmíněný chirurgický zákrok se povedl, rehabilitace nabyla statusu "podle plánu", takže optimistická nálada fanoušků a samotného hráče byla namístě.

Jaká je aktuální situace? Odpověď vás potěší - i nadále platí konstatování "vše je OK!" Podle zámořského webu foxsports.com "Hanzyho" nic netrápí respektive žádné komplikace nečekaného charakteru nespatřily světlo světa. Navíc - stav zad Martina Hanzala si přímo v České republice zkontroloval J.P. Major, zaměstnanec organizace Coyotes vykonávající pozici koordinátora síly a kondice.

Osmadvacetiletý střední útočník podstoupil operaci v polovině února (v nemocnici se mu "hrabali" přesně v té části zad jako při zákroku v červenci 2008). Suma sumárum - Hanzal je de facto bez ostrého zápasového vytížení půl roku. Před několika měsíci začal s bruslením, léčba probíhá dle původních prognóz. Na předsezonní zářijový kemp bude k dispozici. "To byl taky hlavní důvod, proč jsem šel na operaci během rozběhnutého ročníku. Věděli jsme (v klubu), že sezona je ztracena a chtěli jsme mít jistotu, že stihnu zářijový kemp. Nebylo co řešit, šlo se do toho."

Poslední soutěžní duel minulého ročníku NHL Hanzal odehrál 29. ledna, proti Torontu se mu podařilo i skórovat. Už před startem samotného utkání se však tento borec s číslem 11 na zádech necítil - mírně řečeno - optimálně. Stručně řečeno - bolest zad se časem nakumulovala až do stavu "dál už to opravdu nejde". "Hanzy" jednoduše nebyl ze zdravotního hlediska v pohodě už několik měsíců předtím.

První (zmíněný) chirurgický zákrok v roce 2008 bolest stejné partie zad utlumil, definitivně však zcela neodstranil. Potíže se pak začaly opět postupně ozývat a vrcholem Hanzalova trápení bylo vánoční období roku 2014. To už jel 17. player draftu NHL z roku 2005 opravdu na krev. Východiskem byla druhá operace, kterou provedl - na hráčovo přání - Dr. Robert Watkins.

"Patálie se zády mi dokonce vystřelovaly bolest do levé nohy. Byly i dny, kdy jsem v té noze ztratil cit," vzpomíná na nelehké spaní klíčový muž sestavy The Desert Dogs. "Něco mi tam tlačilo na nervy... Teď už je všechno v pořádku. Samozřejmě se o záda musím starat, správně posilovat. Důležitá bude i dobrá masáž a strečink před každým zápasem a po něm."

Martin Hanzal má s "Kojoty" smlouvu ještě na dva roky, díky které si na základním platu přijde na úhrnných 7 milionů amerických dolarů. Většinu léta strávil tento téměř dva metry vysoký pořízek v Česku, párkrát se potkal i s bývalým spoluhráčem Radimem Vrbatou. Do Arizony se "Hanzy" vrací ve čtvrtek 20. srpna.

zdroj: foxsports.com

zdroj foto (Martin Hanzal): Norm Hall

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.