Hanzalova letní nejistota: Může odejít?!

Josef Hlaváč | 09. 06. 2016 | komentáře: 0

NHL je hlavně byznys a během tohoto léta se klidně může stát, že i takový Martin Hanzal, dlouholetý to člen kádru "Kojotů", bude vyměněn. Alespoň to tvrdí Elliotte Friedman ze serveru sportsnet.ca. Dovedete si vůbec "Hanzyho" představit v jiném dresu?


Reportér Elliotte Friedman (který mimochodem přišel jako první se spekulací, že generální manažer Yotes Don Maloney po další nevydařené sezoně v klubu skončí) se nedávno v pořadu Hockey Night in Canada televizní stanice CBC vyjádřil v tom smyslu, že by se Arizona mohla statného českého centra před novou sezonou NHL 2016/2017 zbavit. Friedman navíc řekl, že vedení "Pouštních psů" Hanzala požádalo o seznam mužstev, kam by mu nedělalo problém přestoupit.

Počkat. "Vysněné" týmy daný player píše tehdy, když jeho kontrakt obsahuje no-trade nebo no-move klauzuli. A Martin Hanzal ve smlouvě, která mu vyprší 1. července 2017 (s výdělkem 3,1 milionů dolarů) žádný takový dodatek o nevyměnitelnosti bez hráčova souhlasu přece nemá! Ano, o této skutečnosti Friedman moc dobře ví a tah zástupců Coyotes vysvětluje následovně: Jde o projev úcty, respektu k hráči. Za to, co všechno pro organizaci odvedl. Dovolí mu, aby si vybral z určitého okruhu destinací NHL a mohl tak do jisté míry ovlivnit svůj další hokejový osud.

Martin HanzalDevětadvacetiletý rodák z Písku dosud za žádný jiný tým v NHL nenastupoval. Za Phoenix/Arizonu odehrál 557 utkání, ve kterých si připsal 286 kanadských bodů za 100 branek a 186 asistencí. Kdyby ho však poslouchalo zdraví, měl by na kontě zápasů a bodů mnohem víc. Trochu statistiky: V pěti z posledních šesti sezon pokaždé chyběl v minimálně 15 duelech základní části; v prvních třech letech v NHL odehrál 92,2 % všech zápasů Coyotes; během dalších šesti ročníků absolvoval pouhých 75 % všech klání, do kterých mohl nastoupit.

Právě Hanzalovy časté zdravotní patálie (způsobené fyzicky náročným stylem hry) by mohly konkurenci varovat: Vyplatí se nám? Vydrží mu zdraví? Riskneme to? Poptávka po jeho službách by tak toto léto nakonec nemusela být až tak žhavá, respektive nabízená protihodnota za něj by nemusela vedení AZ tolik zaujmout. Jinak řečeno - Hanzalova zaplněná zdravotní karta by mohla dost týmů od jeho angažování nakonec odradit. Na druhou stranu, když je český reprezentant fit, patří k nejlepším hráčům Yotes. V tomto ohledu se bezesporu najde pár organizací, které by k výměně přece jen mohly přistoupit a nabídnout velice solidní protihodnotu.

A koho by Arizona vlastně na oplátku mohla za Martina Hanzala požadovat? Na serveru vavel.com se objevila informace o tužbě "Kojotů" získat nějakého špičkového zadáka. Co třeba Tyson Barrie z Colorada? Nebo Kevin Shattenkirk ze St. Louis? Na každý pád - předsezonní období bude hodně zajímavé. A pro samotného "Hanzyho" jakbysmet.

zdroj: CBSSports.com; vavel.com; sportsnet.ca

zdroj foto 1 (Hanzal): David Kadlubowski/azcentral sports; foto 2 (Hanzal): Patrick Breen/azcentral sports

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.