Hanzi a Tobi řádili, prohře nezabránili

Josef Hlaváč | 02. 12. 2016 | komentáře: 0

No tak to byla nádhera! Tobias Rieder se ve čtvrtek zaskvěl parádní brankou do sítě Los Angeles. Po neméně úžasné přihrávce z hole Alexe Goligoskiho! Ani "Tobiho" skvostná trefa však "Kojotům" body nepřinesla. Arizona padla s Kings 3:4.

Ke zmíněné gólové akci došlo v závěru třetí třetiny, šest minut před koncem (konkrétně v čase 53:50). Zadák Alex Goligoski poslal z vlastního obranného pásma kotouč rozjetému Tobiasi Riederovi, německé křídlo uletělo bekům LA, zařadilo ještě větší rychlost a tváří v tvář Jeffa Zatkoffa chladnokrevně prostřelilo. Krásná a chirurgicky přesná "citovka" od "Gooseho", suverénní zakončení z dílny "Tobiho".

Hanzalův druhý gólTobias Rieder vůbec hýřil aktivitou po celé utkání. "Vidím v něm prvotřídního, excelentního, '200-foot' playera," byl ze hry svého podřízeného unešen hlavní trenér "Pouštních psů" Dave Tippett. "Je to vážně nebezpečný útočník. NHL je rychlá liga, takový hráč se do ní perfektně hodí. Někteří naši kluci od něho mohou něco odkoukat, něco se od něj přiučit."

Mimochodem, "200-foot" je označení pro hráče, který válí na obou koncích kluziště, sbírá kanadské body, forčekuje, bojuje o puk, kontroluje ho, ochotně se vrací, brání (takovými playery jsou/byli například Sidney Crosby, Marián Hossa, Jonathan Toews, Mike Richards nebo Gordie Howe).

Zásah Tobiase Riedera byl na každý pád tím nejhezčím z úhrnné sedmigólové porce v Gila River Areně. "Podívali jsme se na sebe ('Tobi' a 'Goose') a naše myšlenky se potkaly. Šli jsme na to," okomentoval Rieder plán akce před změnou skóre na 3:3. Rodák z Landshutu kromě branky (své šesté v sezoně) celkem pětkrát vystřelil na klec hostů, uštědřil jeden hit, pomohl ke zpacifikování šesti přesilovek "Králů" a na ledě strávil 17 minut a 25 sekund.

Dvorak x DowdZ individuálního hlediska se vedle Tobiase Riedera zaskvěl proti Los Angeles český forvard Martin Hanzal. Centr elitní formace zaznamenal dva góly (oba v přesilovkách a oba v úvodním dějství; dva zásahy v jednom klání dal podvanácté v kariéře NHL) a byl vyhlášen druhým nejužitečnějším borcem střetnutí. Pro informaci - první branku dal "Marty" 15 sekund po zahajovacím buly! V historii organizace Jets/Coyotes ale stále platí za nejrychlejšího "Kojota"-střelce Doug Smail (20. prosince 1981 skóroval proti St. Louis už po pěti vteřinách).

Nahrávku si u zmíněného Hanzalova úvodního gólu připsal Radim Vrbata a Michael Stone. "Vrbič" díky této asistenci prodloužil šňůru, v rámci které dokázal bodovat, na čtyři zápasy. Co se týče Stonea, ten nakonec ve čtvrtek zapsal dvě asistence. Kanadský obránce navíc zblokoval sedm střel Kings (jeho letošní maximum)!

Na závěr jedna dobrá zpráva - v sestavě Arizony nechyběl proti "Králům" Oliver Ekman-Larsson. V případě tohoto švédského beka hrozilo, že se nedá včas dohromady po minulém (úterním) utkání na ledě San Jose. Z něj totiž předčasně odstoupil (nehrál ve třetí třetině) z důvodu zranění v horní polovině těla. Naštěstí tedy nešlo o nic vážného a "OEL" mohl duel s LA absolvovat (připsal si bod za přihrávku, rozdal tři hity, třikrát vypálil a odehrál 25 minut a 6 sekund - nejvíc z týmu Yotes).

Sestřih Coyotes - Kings

zdroj: coyotes.nhl.com; arizonasports.com

zdroj foto (Riederův gól): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 2 (Hanzalův druhý gól): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 3 (Dvorak x Dowd): AP Photo/Ross D. Franklin