Hanzi: Strome na to neměl, mě asi vymění

Josef Hlaváč | 10. 12. 2016 | komentáře: 0

Patří ke klíčovým forvardům Arizony. Opět! Tedy, když je zdravý... Martin Hanzal jakožto elitní centr "Kojotů" okomentoval pro coyotes.cz dosavadní vývoj aktuální sezony. V rozhovoru mimo jiné připustil, že letošní ročník NHL může dohrát u konkurence.


Martine, sezona se pro "Kojoty" zatím nevyvíjí moc ideálně. Kde vidíš hlavní problém dosavadního strádání?

Neúspěch vidím hlavně a především v tom, že máme opravdu mladé mužstvo.

Tohle je asi spíš otázka na trenéra, ale říkám si - není právě těch mladých kluků nakonec v prvním týmu Coyotes až moc najednou? Není třeba v obraně až moc ofenzivně laděných beků? Situaci v zadních řadách by třeba mohl "uklidnit" Zbyněk Michálek.

Tohle je opravdu otázka spíš na našeho trenéra. To on rozhoduje o tom, koho chce v sestavě. A pak je to také on, kdo je zodpovědný za výsledky týmu.

Který nováček v sestavě "Kojotů" tě zatím velmi mile svými výkony překvapil?

Že by mě někdo vyloženě překvapil... To se říct nedá. Odpovím jinak - velmi stabilní a kvalitní výkony podává Christian Dvorak.

Před startem ročníku NHL se, alespoň na papíře, zdálo, že post centra má Arizona velmi dobře obsazen. Nedávno byl však do juniorky poslán Dylan Strome, zranil se Brad Richardson. Vnímáš to tak, že je nyní na tebe jakožto nejdůležitějšího centra v týmu upřena vyšší pozornost? Že tvá role v ofenzivě ještě více narostla/víc se na tebe spoléhá?

Na papíře náš tým může vypadat dobře, ale až samotné zápasy vždycky ukážou, kdo na to má a kdo ne. Co se týče Stromeho - dostal šanci, jenže jak se po pár zápasech ukázalo, na NHL teď ještě nemá. Tak ho poslali zpátky do juniorky. Do toho se zranil "Richie"... Je to znát, že nám chybí dva centři (novinka - v pátek 9. 12. "Pouštní psy" posílil střední útočník Peter Holland - pozn. red.)

Když už jsem zmínil "Richieho", jak to s ním vypadá? Máš o jeho zdravotním stavu nějaké bližší informace? Někde jsem četl, že do této sezony by už vůbec nemusel zasáhnout!

Je to tak. Letos asi fakt dohrál. Obě kosti v noze má zlomené.

V zámořských médiích se čerstvě objevují informace ohledně tvého možného brzkého trejdu. Jak tyto spekulace vnímáš? Ve smlouvě máš modifikovanou no trade klauzuli. Naznačilo ti už něco v této souvislosti vedení Yotes? Obrátil se na tebe John Chayka a spol. s tím, že se "může něco stát", pokud konkurence přijde s adekvátní protihodnotou?

Ve smlouvě mám limitovanou no trade klauzuli. To znamená, že si můžu vybrat sedm týmů, kam mě nesmí vyměnit (bez mého souhlasu). A je pravda, že vedení Coyotes si tento seznam sedmi týmů ode mě před startem aktuální sezony vyžádalo. Existuje tedy možnost, že mě dříve nebo později vymění.

Ve hře však zůstává i prodloužení smlouvy. Ta aktuální ti končí po tomto ročníku. Už ses na toto téma v průběhu aktuální sezony s vedením klubu bavil?

O nové spolupráci jsme se dosud nebavili. Ani během léta, ani v průběhu letošní sezony. Prostě o ní zatím nepadla zmínka. Vypadá to, že jestli se celá věc ohledně podpisu nového kontraktu nezmění během následujících dvou měsíců, půjdu jinam.

Z důvodu zranění jsi musel vynechat pět zápasů. Můžeš specifikovat, co tě trápilo? A jsi už zdravotně v pořádku? V několika zápasech po tvém návratu se mi zdálo, že na buly to nebylo úplně 100%... Jakobys ke vhazování přistupoval s větší opatrností.

Měl jsem natažený přitahovač. A když jsem se vrátil, ještě jsem to cítil. I proto to možná vypadalo, že se šetřím.

Jak jsi vůbec z osobního hlediska s dosavadním průběhem sezony spokojený?

Moc spokojený teda nejsem. Určitě to může být lepší. Je to ale způsobeno i tím, že, jak jsem už říkal, máme opravdu mladý tým... Děláme strašně moc chyb!

Válíš v první formaci. Jak hodnotíš spolupráci s Vrbatou a Domim (v předchozích zápasech spolu pravidelně nastupovali). Jaké má kdo v útoku úkoly? Jak si vlastně "Vrbič" svůj návrat do Arizony pochvaluje?

Na mě klasicky připadá defenzivní práce. "Vrbič" a Domi mají za úkol dávat góly, což jim zatím jde. Radim je spokojenej, má to tu rád. Už z dřívějška zná dobře trenéra. Co je ale hlavní - daří se mu. Takže si to tady fakt užívá.

Organizace Desert Dogs nedávno odhalila projekt nové arény. Jak se ti plán výstavby domova pro "Kojoty" v Tempe zamlouvá? Věříš, že si v novém stánku v dresu Coyotes ještě zahraješ? Prvním ročníkem Yotes v novém teritoriu má být přelom roku 2019/2020.

Co mám informace, hala má být velmi pěkná. A podle mě si v ní i zahraju. Ale jak to tak vypadá, spíš už jako soupeř...

Díky za rozhovor. Ať se tobě a celé tvé rodině daří!

zdroj foto (Hanzal): Tom Tingle/azcentral sports

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.