Hlavní kemp Coyotes byl zahájen!

Josef Hlaváč | 19. 09. 2015 | komentáře: 0

Prospekti to mají za sebou, Rookie Development Camp skončil. Nyní se - konkrétně řečeno od 18. září - prohání v Gila River Areně borci v rámci hlavního předsezonního soustředění. Cíl všech? Udělat první tým respektive zasloužit si místo v sestavě Arizona Coyotes.

Nadějní mladíci organizace "Kojotů" odehráli během svého kempu dva přípravné zápasy na stadionu Toyota Sports Center v Los Angeles - první v úterý 15. září, druhý o den později. Výsledek zápolení proti talentům Kings? Dva triumfy! V prvním případě se jednalo o výhru v poměru 5:3 po 60 minutách (v dodatečném pětiminutovém nastavení tři na tři pak Yotes přidali další dvě branky), ve středu pouštní psi zapsali skalp 4:1.

V úvodním přípravném utkání se z tábora Desert Dogs střelecky zaskvěli Brendan Perlini, Chase Stewart, Dylan Strome, Max Domi (kapitán týmu, mimochodem) a Ryan MacInnis (ve zmíněném extra prodloužení se trefili Kyle Capobiancem a Conor Garland). K vítězství Arizony pomohl i Marek Langhamer - rodák z Moravské Třebové dostal důvěru pro první dvě třetiny a zlikvidoval 17 z 18 střel (pustil jen projektil Valentina Zykova; ve třetím dějství chytal Adin Hill).

Dave TippettZ úhrnného hlediska "Kojoti" (koučovaní Ronem Rolstonem - trenérem farmy ve Springfieldu) nakonec přestříleli "Krále" za 65 minut hry 43:34. Nepříjemností z pohledu Coyotes však bylo zranění 30. hráče letošního draftu Nicka Merkleyho, který musel z duelu předčasně odstoupit po tvrdém hitu ze strany Kurtise MacDermida v závěru první třetiny (má blíže nespecifikované problémy v horní polovině těla).

Ve druhém utkání proti Los Angeles se o góly Arizony postarali Dakota Mermis (ten se trefil i v pětiminutovém nastavení 3 na 3), Brendan Perlini, Laurent Dauphin a Jeremie Fraser. Ve svatyni pouštních psů tentokrát dostal pro první dvě dvacetiminutovky šanci Niklas Treutle (zneškodnil 15 ze 16 střel), do třetí třetiny se pak mezi tři tyče Yotes opět postavil Adin Hill (zastavil všech 16 soupeřovic pokusů). Kapitánem mužstva "Kojotů" byl pro středeční zápas obránce Justin Hache (jeho asistenty byli Henrik Samuelsson a Laurent Dauphin).

Hlavní zářijový kemp Arizona Coyotes byl oficiálně zahájen 17. září, nicméně poprvé se hráči na ledě Gila River Areny v Glendale sklouzli až o den později v pátek. První přípravné střetnutí během Coyotes 2015-16 Training Campu odehraje parta kouče Davea Tippetta v pondělí 21. září proti Los Angeles Kings v kalifornském Bakersfieldu na stadionu Rabobank Arena. Celkem "Kojoti" odehrají šest "preseason" zápasů, ten poslední 2. října doma se San Jose Sharks.

Kemp 2015Do tábora Coyotes před startem nového ročníku NHL bylo pozváno 63 playerů - 7 brankářů, 19 obránců a 37 útočníků (budou rozděleni do třech týmů). Do začátku prvního utkání Národní hokejové ligy 2015/2016 (9. října) bude soupiska Arizony zredukována na finálních 22 borců.

Kempu se zúčastní i čtyři hráči, kteří jsou na soustředění na bázi zkoušky (try-out) - útočníci Greg Carey a Joey Crabb a obránci Keith Aulie s Coreym Potterem. Přítomen je i Nick Merkley, jenž ale podle generálního manažera Dona Maloneyho zatím nebude bruslit (z důvodu výše zmíněného zranění v horní polovině těla, které utrpěl v rámci Rookie Development Campu).

20. kemp ve své kariéře absolvuje kapitán pouštních psů Shane Doan. Osmatřicetiletý křídelní forvard je blízko jubilea - jen dva kanadské body mu schází k dosažení mety 900 zápisů v NHL (pouze Dale Hawerchuk jich v historii organizace Coyotes nasbíral víc - 929).