Kemp prospektů Yotes skončil. Co ukázal?

Josef Hlaváč | 15. 07. 2015 | komentáře: 0

Max Domi, Anthony Duclair, Dylan Strome a Christian Dvorak. Jména čtyř borců, kteří oslnili měrou vrchovatou na kempu mladíků The Desert Dogs. Ten proběhl ve městě Scottsdale od 6. do 10. července.


"S tak talentovanými kluky jsem se od začátku svého působení v této organizaci ještě nesetkal," unešeně konstatoval generální manažer "Kojotů" Don Maloney, jenž se do manažerských struktur celku z jihozápadu Spojených států zapojil před dlouhými osmi lety. "Opravdu jsem nadšen z toho, co jsem viděl. Máme neskutečné hráče. Třeba takový Duclair, jemu dávám velký kredit. Přišel a fakt se ukázal. Nebo (Christian) Dvorak - ten už je vlastně pro NHL připraven. Minimálně je jí velmi blízko."

Vedení pouštních psů mělo po minulé, značně nevydařené sezoně, plán - zabudovat do sestavy hlavního týmu pro ročník kanadsko-americké soutěže 2015/2016 mladé nadané hokejisty s růstovým potenciálem. Díky tomu, čeho byli zástupci Yotes na "Prospect Development Campu" svědky, se jim zmíněná myšlenka bude realizovat snáz, než původně předpokládali. Jinak řečeno - na soupisce "Kojotů" se v nadcházejícím ročníku National Hockey League dočkáme s určitostí hraničící s jistotou nové krve z vlastní stáje!

Brendan Perlini - uprostředOproti předchozím letům byl i trošku pozměněn formát předsezonního soustředění prospektů Coyotes - bylo pozváno méně hokejistů (nakonec se jich mezi mantinely stadionu Ice Den prohánělo 28) a tréninkové jednotky se zaměřily spíš na individuální schopnosti playerů než na drily typu "soutěží mezi hráči". "Sledujeme především ty, kteří jsou v nejbližší možné době připraveni naskočit do NHL. Mají naši prioritní pozornost," řekl hlavní kormidelník pouštních psů Dave Tippett. "Minulá sezona už je za mnou, snažím se na ni zapomenout. Naopak se těším na světlé zítřky, které nás čekají. Když vidím, kolika talentovanými borci disponujeme, nebojím se, že bychom nešli po správné cestě."

A kdo dál (vedle čtveřice Domi - Duclair - Strome - Dvorak) GM Maloneyho zaujal? Útočníci Brendan Perlini, Michael Bunting, Conor Garland (malý postavou, ale dosti zručný), Brendan Warren, Nick Merkley (jde hodně po puku a pořád s ním něco vymýšlí), obránci Kyle Capobianco, Dakota Mermis (během letošní finálové série play off OHL mezi Oshawou a Erie dobře pokrýval Connora McDavida), Dysin Mayo a brankář Adin Hill (taková mladší verze Mikea Smithe - je velký a atletický).

Anthony Duclair"Nyní jsme všechny (prospekty) poslali domů. S plánem a výzvou, aby na sobě dál (z individuálního hlediska) pracovali," konstatoval asistent generálního manažera Coyotes Darcy Regier. "Období před začátkem ročníku je pro ně a jejich rozvoj důležité. Jakmile totiž sezona začne, ponoří se do zápasového kolotoče a věnují se výhradně tréninkovým věcem systémového charakteru. Kluci teď mají dostatek prostoru zaměřit se na zlepšení své síly, kondice... Jinak řečeno - dostat ze sebe to nejlepší."

DALŠÍ POSTŘEHY Z KEMPU:

- Devatenáctiletý ruský forvard Maxim Letunov, který do Arizony přišel letos v březnu před uzávěrkou přestupů ze St. Louis (v rámci výměny Zbyňka Michálka), bude v nadcházejícím ročníku působit na Bostonské univerzitě (NCAA). "Má šikovné ruce, dobrou předvídavost. Potřebuje ale zesílit," poznamenal Tippett. Pro doplnění - na univerzitách budou v sezoně 15/16 působit i Christian Fischer (Notre Dame) a Brendan Warren (Michigan).

Dylan Strome- Závěrečný den kempu vynechal kanadský útočník Laurent Dauphin. Důvod? Preventivní. Dvacetiletý centr se totiž během tzv. "scrimmage" zle sroloval na led po nekontrolovatelném nárazu na mantinel. Na každý pád - Dauphin na srazu zelenáčů zapůsobil a po třech sezonách v juniorské QMJHL se může těšit na kompletní "dávku" mezi profíky na farmě ve Springfieldu v American Hockey League (mezi "muže" nakoukl i loni - za Portland Pirates odehrál 4 utkání). "Je to chytrý hráč, velmi soutěživý. Uvidíme, na jakou úroveň se dokáže vypracovat," pověděl Tippett.

- Útočný univerzál Matthias Plachta si na své první zámořské štaci pochvaluje skutečnost, že v organizaci The Desert Dogs působí jeho kámoš z reprezentace Tobias Rieder, který je mu vždy po ruce a v případě nutnosti rád poskytne pomoc. Rozkoukávání po Arizoně je tak pro tohoto čtyřiadvacetiletého mladíka o něco snazší. "'Toby' je borec. Sledoval jsem ho (loni), jak hraje. Vždycky, když skóruje za Německo, jsou za něho všichni šťastní, přejeme mu to. Je super, že tady mám někoho, s kým si můžu pokecat v rodném jazyce. Jsem v kontaktu," řekl Plachta, účastník (spolu s Riederem) květnového MS v Česku, po kterém uzavřel se zástupci Yotes jednoletou nováčkovskou smlouvu. "Každý má sen hrát v NHL. Když jsem dostal nabídku od Arizony, neváhal jsem ani vteřinu," řekl hráč s jedovatou střelou, jenž si v minulé sezoně připsal v dresu Mannheimu (DEL) 35 bodů (14+21) v 47 zápasech. Christian DvorakMimochodem - v případě Plachty bude ohromně zajímavé sledovat, jak (a jestli vůbec) se přizpůsobí rychlosti v nejprestižnější lize světa.

- Gólman Brendan Burke a útočníci Yan-Pavel Laplante a Edgars Kulda. Kdo to je? Tři hráči, kteří se zúčastnili loňského nováčkovského kempu "Kojotů". Proč nedorazili nyní? Jsou už snad staří? Ne. Vysvětlení je prosté - klub už s nimi nadále nepočítá.

zdroj: azcentral.com; coyotes.nhl.com

zdroj foto 1 (Domi - Dvorak - Strome - Duclair), foto 2 (Perlini - uprostřed), foto 3 (Duclair), foto 4 (Strome) a foto 5 (Dvorak): Norm Hall

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.