Kemp zahájen! Zatím bez kapitána...

Josef Hlaváč | 15. 09. 2017 | komentáře: 0

Je to tady. Ve čtvrtek vypukl předsezonní kemp "Kojotů"! Hráči se trenérskému štábu Desert Dogs v čele s hlavním kormidelníkem Rickem Tocchetem hlásili "do služby" ráno 14. září v Gila River Areně. Cíl pro novou sezonu, už 21. v poušti? Jasný - poprvé od roku 2012 vybojovat play off!


Na kemp Arizony bylo pozváno celkem 55 hráčů. "První věc, kterou jsem jim řekl, byla ta, že každého z nich plně respektuji," řekl šéf střídačky "Pouštních psů" Rick Tocchet. "Je náročné dostat se do této kabiny, je těžké vybojovat si pozvánku na kemp, udělat první tým, získat si respekt... A jak se tak stane, musíte pak okolí dokola a dokola přesvědčovat o tom, ža si tady zasloužíte být. Je třeba být odhodlaný, nebát se. Pokud chceme vítězit, musí nás to bolet."

Derek StepanRick Tocchet zároveň trochu poodhalil svůj plán, na němž bude v nadcházejícím ročníku lpět, míní ho dodržovat - chce totiž hrát stylem, díky kterému vyniknou ty největší přednosti/kreativita borců na soupisce týmu. To znamená, že převážně mladí a rychlí playeři dostanou volnost v ofenzivě respektive při vytváření útočných akcí.

"Vím, jak budeme hrát. Vím, jakou identitu naší hře nastavím," hlásí Tocchet. "Samozřejmě chci praktikovat rychlý hokej. Když se podíváte na naše křídla, tak jim tahle hra bude sedět. Důležité je dobře odstartovat."

Tocchet bude svoji herní filozofii prosazovat spolu s dalšími novými tvářemi na střídačce Yotes - asistenty Johnem MacLeanem a Scottem Allenem. Přímo na ledě se ji pak budou snažit plnit mimo jiné v létě příchozí útočník Derek Stepan, obránce Niklas Hjalmarsson a brankář Antti Raanta. Max DomiPomůžou posily klubu k postupu do vyřazovací části? Loni Arizona nasbírala 70 bodů - plných 24 bodů od play off.

Předpokládá se, že bývalý člen New York Rangers Derek Stepan bude nastupovat na pozici centra elitní lajny, "ex-jezdec" Antti Raanta by zase měl zastávat funkci gólmanské jedničky a v případě dlouholetého člena zadních řad úspěšného Chicaga Niklase Hjalmarssona se počítá s tím, že na ledě bude operovat v top obranném páru s kamarádem ze švédské repre Oliverem Ekman-Larssonem.

Pro úplnost - během rušného léta v týmu skončili Shane Doan, Mike Smith, Radim Vrbata, Anthony DeAngelo, Connor Murphy, Laurent Dauphin, trenér Dave Tippett, naopak přišli (vedle Stepana, Hjalmarssona a Raanty) Nick Cousins, Merrick Madsen či Adam Clendening. Byznysmen Andrew Barroway pak získal 100% podíl v organizaci a post prezidenta a generálního ředitele obsadil Steve Patterson.

Brendan Perlini"Přijít do týmu, ve kterém došlo k tolika změnám... To pro mě může být dobré," tuší Stepan. "Klub má nového trenéra, každý si bude muset zvyknout na nový systém hry... Všichni, co jsme tady, vlastně začínáme ze stejné startovací pozice."

"Kojoti" se vedle výše zmíněných nově příchozích zkušených mazáků budou i nadále spoléhat na um a vzájemnou chemii (na ledě i mimo něj) stále nadějných "stálic" AZ. Jinak řečeno - mladé jádro Coyotes budou opět tvořit Max Domi, Tobias Rieder, Brendan Perlini, Jordan Martinook, Lawson Crouse nebo Anthony Duclair (Jakob Chychrun je v důsledku zranění vyřazen na neurčito). A to není všechno - zálusk letos udělat hlavní tým a pravidelně nastupovat v NHL mají i další prospekti organizace Dylan Strome, Clayton Keller a Christian Fischer.

Christian DvorakRick Tocchet by podle svých slov chtěl mít seznam všech 23 členů prvního mužstva hotový pokud možno co nejdříve. Optimálně před závěrečnými třemi přípravnými zápasy před novou sezonou NHL (ta pro Arizonu vypukne 5. října na ledě Anaheimu).

Co se týče jmenování nového kapitána po odchodu Shanea Doana (šéfem týmu byl 14 let), tak v této záležitosti Tocchet nikam spěchat nebude. "Je to spíš téma pro média. V kabině máme spoustu dobrých vůdců. Stepana, Hjalmarssona, několik kluků, kteří tu působí už pár let... Zatím nevím, koho a kdy kapitánem určím. Půjdu ze dne na den, kemp mi napoví víc. Žádná časová osa v tomto ohledu neexistuje," prohlásil "Toc". Za top kandidáta na "céčko" na dresu je považován "OEL".

Mimochodem, Max Domi přišel na čtvrteční sraz v rámci zahájení kempu s nezvyklým lookem - oholen a ostříhán. "Jo, shodil jsem to. Původně jsem chtěl nechat vlasy narůst, ale pak jsem si uvědomil, že by to už asi nevypadalo moc dobře. Mám snad nejhorší vlasy v lize. Jsou husté, kudrnaté... Když by byly navíc ještě delší, už by se to opravdu nedalo. Louis DomingueAfro jsem tak odmítl, do helmy by se navíc vlasy špatně dávaly, obzvlášť když máte velkou hlavu," smál se "Domes" a za "design" vlasů na oko obvinil svého otce Tie: "Nic s tím nenadělám... Mohou za to geny."

Jediným hráčem na kempu na zkoušce je bek Tyler Strachan.

Seznam všech pozvaných borců na kemp Yotes najdete TADY.

Seznam přípravných zápasů Coyotes:

Pondělí 18. září: ARIZONA - LOS ANGELES
Středa 20. září: ANAHEIM - ARIZONA
Pátek 22. září: CALGARY - ARIZONA
Sobota 23. září: ARIZONA - SAN JOSE
Pondělí 25. září: ARIZONA - ANAHEIM
Čtvrtek 28. září: LOS ANGELES - ARIZONA
Sobota 30. září: SAN JOSE - ARIZONA

zdroj: nhl.com/coyotes; arizonasports.com

zdroj foto 1 (Max Domi): Janelle Etzel; foto 2 (Derek Stepan): Janelle Etzel; foto 3 (Max Domi): Janelle Etzel; foto 4 (Brendan Perlini): Janelle Etzel; foto 5 (Christian Dvorak): Janelle Etzel; foto 6 (Louis Domingue): Janelle Etzel

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.