Klesla u Yotes skončil, Murphy je zpět

Josef Hlaváč | 27. 11. 2013 | komentáře: 0

O jednoho Čecha v sestavě celku Národní hokejové ligy Phoenix Coyotes méně. Dlouho početná základna playerů na jihozápadě Spojených států pocházejících z našich luhů a hájů utrpěla šrám, obránce Rostislav Klesla byl degradován do farmářského oddílu The Desert Dogs do Portlandu válčící v nižší zámořské soutěži American Hockey League.


Jednatřicetiletý rodák z Nového Jičína platil po roky za spolehlivý stabilní článek sestavy daného mužstva NHL, kde zrovna působil. I ve Phoenixu. Poslední dobou však "Rustyho" trápila zranění, dokonce i vysedával na tribuně z pozice zdravého náhradníka (16. listopadu během duelu proti Tampě). Navíc, konkurence v zadních řadách "Kojotů" roste. Na výsluní se dere mládí v podobě Davida Rundblada, Connora Murphyho, Michaela Stonea, Chrise Summerse či na farmě stále na první příležitost v NHL číhající Brandona Gormleyho.

Před odchodem do záložního oddílu Coyotes musel být Rostislav Klesla, čtvrtý hráč draftu NHL z roku 2000, zapsán na listinu volných hráčů. Mohl tedy skončit v jiném týmu kanadsko-americké ligy. Žádný z ostatních organizací NHL však možnost stáhnout si Kleslu nevyužil, zkušený bek tak měl o svém osudu ve středu ráno definitivně jasno.

Kádr prvního týmu Phoenixu tak rázem nabyl počtu 22 členů. A za chvíli už jen 21. Vedení "Kojotů" totiž zapsalo na listinu zraněných hráčů finského útočníka Lauriho Korpikoskiho, jehož zranění v horní polovině těla jest závažnějšího charakteru. Phoenix však na nastalou situaci reagoval pohotově - z farmy z Portlandu povolalo křídelníka Chrise Browna a obránce Connora Murphyho. Oba pánové už dnes ráno trénovali s týmem Yotes.

Otazník naopak visí nad kapitánem Shanem Doanem, který v důsledku zranění v dolní polovině těla nedohrál minulý zápas proti Nashvillu (předčasně odstoupil během druhé třetiny). Podle posledních zpráv by se ale nemělo jednat o nic vážného.

ZAJÍMAVOST: Phoenix má v dosavadním průběhu sezóny průměr 3,17 vstřelených branek na zápas a 3,17 obdržených branek na zápas. Coyotes jsou navíc čtvrtí (odshora) ze všech týmů NHL v počtu nastřílených gólů a čtvrtí (zespodu) v počtu gólů inkasovaných.

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.