Kletba sophomore jinx. Komu hrozí?

Josef Hlaváč | 23. 04. 2017 | komentáře: 0

Sophomore jinx. Kletba druhé sezony. Strašák, který děsí mnoho hráčů - nováčků (nejen) v NHL. Jeden rok zaválí, druhý propadnou, zvadnou... Jak chcete. Prostě se nezlepší, neudělají progres. Nad kým z týmu Coyotes tato hrozba visí? Proklestí se mladíci nástrahami druhého roku v top lize světa?


Pojďme se podívat na čtyři talenty Desert Dogs, které v následujícím ročníku NHL 2017/2018 čeká podle serveru arizonasports.com pořádná zkouška ohněm. Navážou na nadějné výkony z poslední sezony?

Jakob Chychrun, 19 let

Bilance v sezoně 2016/17: 68 zápasů, 20 bodů (7+13)

ChychrunPokud nepočítáme útočníka Claytona Kellera, který byl do prvního týmu Coyotes povolán až v závěru základní části minulého ročníku a odehrál pouze tři zápasy, je Jakob Chychrun nejmladším stabilním členem sestavy Arizony. Před měsícem oslavil teprve 19 let.

Na úroveň NHL se podle všeho dobře etabloval. Se svými sedmi góly se stal nejlepším střelcem z řad nováčků-obránců týmu Coyotes od ročníku 2005/2006, kdy se podobně produktivně prezentoval Zbyněk Michálek (český zadák tehdy zapsal osm branek). "Na začátku sezony jsem byl samozřejmě trochu nervózní, ale postupem času jsem se do toho dostal," pověděl Chychrun. "Teď už to bude lepší. Vím, co od startu nového ročníku můžu čekat."

Kromě velmi slušných výkonů Chychrun "zaujal" i srážkou s kapitánem Shanem Doanem během jednoho předzápasového rozbruslení (VIDEO TADY). "Cítil jsem se strašně," okomentoval se smíchem kolizi Jakob. "Tohle není situace, do které se chcete dostat. Omluvil jsem se mu (Doanovi) už asi stokrát... Nemohl jsem uvěřit tomu, co se to stalo. Byl jsem rád, že je v pořádku."

Christian Dvorak, 20 let

Bilance v sezoně 2016/17: 78 zápasů, 33 bodů (15+18)

DvorakChristian Dvorak dosáhl v ročníku 16/17 velmi dobrých čísel - v 78 kláních urval 33 kanadských bodů za 15 branek a 18 nahrávek a stal se nejproduktivnějším zelenáčem sestavy "Pouštních psů". Charakteristickým rysem tohoto amerického centra je stoické chování. Dvorak je klidný, tichý, nenechá se rozhodit. I díky těmto vlastnostem toho může podle mínění zámořských médií hodně dokázat.

Příklad Christianovy "vážné nátury"? Když dal překrásný gól Washingtonu, vůbec se neradoval (tedy alespoň ne navenek). "Ne, nebyl tam ani náznak úsměvu. Odjel na střídačku s kamennou tváří," okomentoval Dvorakův poker face pobavený Shane Doan. "Zeptal jsem se ho: No tak, 'Dvo', to byl neuvěřitelný zásah a ty na to vůbec nereaguješ?"

"Své emoce na ledě nedávám moc najevo. Žádné oslavy nebo něco takového," prohodil Dvorak. "Měl jsem to tak vždycky, takhle jsem byl vychován. A do budoucna se toho asi moc nezmění."

Brendan Perlini, 20 let

Bilance v sezoně 2016/17: 57 zápasů, 21 bodů (14+7)

PerliniBrendan Perlini se profiluje do pozice velmi schopného snajpra. V 57 duelech posledního ročníku NHL zaznamenal 14 branek. Potvrdil, že střílení gólů má v DNA. Ještě před povoláním do prvního mužstva Yotes totiž Perlini vstřelil za záložní tým Tucson Roadrunners 14 fíků v 17 zápasech. A dával jich dost i před ročníkem 16/17.

"'Perls' je kluk, který přišel, vstřelil spoustu gólů a všechny ohromil," pochválil spoluhráče Doan, který tuší, že právě Perlini si na sophomore jinx bude muset dát ze všech noviců v kádru AZ největší pozor. "Jestli v dalším roce udělá opět nějakých 15 gólů, tentokrát se ho budou všichni ptát: 'Co se děje, Perlsi'? Takhle to prostě chodí. Jeden rok dáte 10 branek a čeká se, že ten další nasázíte 15."

Anthony DeAngelo, 21 let

Bilance v sezoně 2016/17: 39 zápasů, 14 bodů (5+9)

DeAngeloAnthony DeAngelo hrál v posledním roce na farmě v AHL v Tucsonu (25 duelů) a po povolávacím rozkazu také v hlavním týmu Coyotes (39 utkání). V NHL si v dresu Desert Dogs připsal 5 gólů a 9 asistencí. Součástí organizace Arizony se stal loni v létě v rámci výměny z Tampy Bay.

"Z osobního hlediska mi trejd hodně pomohl," řekl DeAngelo. "Je to byznys a zároveň velmi zajímavá zkušenost, když vás vymění. Dopadlo to pro mě dobře... Tady jsem opravdu šťastný. Myslím si, že na NHL mám. Ale taky vím, že na sobě musím ještě dost zapracovat, musím se zlepšit."

Další "kandidáti"

Ukázalo se, že na výsledky týmu měl v minulém ročníku celkem významný dopad i Lawson Crouse. Devatenáctiletý powerforvard má za sebou premiérovou celou sezonu v NHL a v 72 kláních si připsal 5 gólů a 7 asistencí. Uvidíme, jak si povedou a jaký posun ve svých kariérách učiní i Clayton Keller, Christian Fischer, Laurent Dauphin či Dylan Strome.

Mladí borci budou v každém případě hrát i v následující sezoně důležitou roli v týmu Arizony. A s odchodem hráčů jako Martin Hanzal, Zbyněk Michálek a možná Shane Doan vzroste i jejich odpovědnost. Zvládnou to? Nebo generální manažer John Chayka vyšperkuje soupisku během léta podpisem nějaké zkušené osobnosti z trhu s volnými hráči?

Jistá je jedna věc - jádro sestavy AZ se tvoří, je ve vývinu. Učiní v nové sezoně krok vpřed?

Video: Nádherný gól Christiana Dvoraka proti Washingtonu

zdroj: arizonasports.com

zdroj foto (Chychrun x DeAngelo x Dvorak x Perlini): AP Photos

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.