Koho Arizona draftuje ze 7. pozice?

Josef Hlaváč | 11. 05. 2017 | komentáře: 0

Arizona v současné chvíli drží jako nejvyšší draftový pick ten na sedmé pozici. O všem rozhodla nedávná loterie. Na jakého hráče vedení klubu použije svoji první volbu? Na koho "Kojoti" s největší pravděpodobností ukážou? Na to se podíval server azcentral.com.


První dvě místa na letošní dražbě podle všeho opanují centři Nolan Patrick a Nico Hischier. V jakém pořadí, to není jasné. Draft 2017 nemá jasného favorita. Jak to dopadne za nimi? Kdo ví... Arizoně při loterii v Torontu štěstí nepřálo, ze čtvrté příčky spadla až na sedmou. "Jsme zklamaní," nezastíral generální manažer klubu Joh Chayka. "I tak věřím, že získáme prvotřídního hráče."

Kdo to bude? Z českého pohledu se možná rýsuje zajímavé rozuzlení v podobě draftování brněnského centra Martina Nečase. Dle zámořské predikce se však spíše dostane na některého z následujících mladíků:

TIMOTHY LILJEGREN, pozice - obránce, poslední klub - Rögle (Švédsko)

Timothy LiljegrenObrana Coyotes je ve fázi výstavby, práce na vylepšení defenzivy "Pouštních psů" není dokončena. Rodák ze Švédska Timothy Liljegren by mohl být vhodnou alternativou. Ale do budoucna, ne hned. Jednoduše ideální kandidát-zadák "do zásoby". Navíc jde o pravorukého beka, po kterých je v Arizoně v poslední době celkem sháňka. K Liljegrenovým kladným parametrům patří především velká síla a dobrá střela.

CALE MAKAR, obránce, Brooks Bandits (AJHL)

Cale MakarZ Makara roste playmaker - hráč, který umí řídit hru, nebojí se zodpovědnosti, připravuje šance pro ostatní a sám dává důležité branky. Tedy takový "mozek" týmu. V poslední sezoně Makar zaznamenal v lize AJHL (Alberta Junior Hockey League) 75 kanadských bodů (24+51) v 54 zápasech. Jeho poznávacím znamením jsou úžasné pasy. Hlavně díky této schopnosti odborníky přesvědčil o tom, že se v NHL v žádném případě neztratí.

CASEY MITTELSTADT, centr, Eden Prairie High (USHS)

Casey MittelstadtV předchozích dvou draftech "Kojoti" pokaždé použili svoji první volbu na hráče-centra. Na druhou stranu, takový Clayton Keller (sedmička dražby z roku 2016 a rozený centr) se ve velmi dobrém světle ukazuje na postu křídla. Je tedy možné, že Arizona sáhne po nadějném středním útočníkovi i letos - třeba právě po Caseym Mittelstadtovi.

Americký forvard působil v ročníku 2016/17 jako kapitán středoškolského mužstva Eden Prairie High (64 bodů v 25 duelech) a také v týmu Green Bay Gamblers v USHL (30 bodů v 24 utkáních). Jde o rychlého, dynamického a chytrého borce - jednoduše disponuje takovými zbraněmi, aby se jednou stal nebezpečnou útočnou hrozbou v NHL.

MICHAEL RASMUSSEN, centr, Tri-City Americans (WHL)

Michael RasmussenAčkoliv pro Rasmussena sezona 2016/17 skončila brzy poté, co si zlomil zápěstí, je stále považován za špičkového hráče. Je to obr - má 195 cm a 92 kg. Je silný, roste z něho typický powerforvard.

"Před brankou soupeřů hraje znamenitě," chválí ho Tim Bernhardt, ředitel amatérského skautingu Coyotes.

OWEN TIPPETT, pravé křídlo, Mississauga Steelheads (OHL)

Čistokrevný "pravoruký" snajpr (který není v žádném příbuzenském vztahu s hlavním trenérem Desert Dogs Davem Tippettem) - v 60 zápasech posledního ročníku Ontario Hockey League (OHL) zapsal v dresu týmu Mississauga Steelheads 44 branek (+ 31 asistencí).

"Je to pravděpodobně nejlepší střelec, který bude na draftu k mání," řekl Bernhardt.

Oblékne dres Yotes některý z výše jmenovaných talentů? Nebo snad někdo úplně jiný? Ve hře jsou i Miro Heiskanen, Cody Glass, Klim Kostin... No prostě fůra dalších kandidátů. Včetně zmiňovaného Martina Nečase. Jak jen tohle může dopadnout? Chytřejší budeme za pár týdnů (draft se uskuteční od 23. do 24. června v Chicagu.

zdroj: azcentral.com; arizonasports.com; eliteprospects.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.