Konec sezony, aplaus pro Cunninghama!

Josef Hlaváč | 09. 04. 2017 | komentáře: 0

"Kojoti" v sobotu odehráli poslední zápas sezony 2016/2017. Své fanoušky ale výsledkem nepotěšili. Vyprodaná Gila River Arena sledovala porážku svých miláčků 1:3 s Minnesotou. Za Wild dal jednu z branek Martin Hanzal.


Začátek duelu se nesl v dojemném duchu. Úvodní buly totiž obstaral Craig Cunningham, který v listopadu minulého roku zkolaboval před utkáním farmářského týmu Tucson Roadrunners proti Manitoba Moose. Craig utrpěl fibrilaci komor - smrtelně nebezpečnou poruchu srdečního rytmu. 85 minut hráč podstupoval kardiopulmonální resuscitaci (oddálení klinické smrti a zamezení nevratného poškození životně důležitých orgánů).

Doan x Cunningham x HanzalKanadský rodák z Trailu si společnou fotku při předzápasovém miniceremoniálu "pořídil" s kapitánem Desert Dogs Shanem Doanem a bývalým dlouholetým členem Arizony Martinem Hanzalem (původně měl jít na vhazování šéf Wild Mikko Koivu, ale finský fovard "Hanzimu" dopřál, aby byl pro tento moment "mezi svými").

Šestadvacetiletý, dnes již bývalý, útočník Craig Cunningham se teprve před osmi dny poprvé od kolapsu postavil na led mezi své spoluhráče z Tucsonu. Dostal tak ještě jednu šanci být s kamarády z týmu Roadrunners přímo na place. V sobotu ráno už byl na ledě počtvrté... A dělá pokroky. "Nejsem tak rychlý jako dřív. Bez kotníku je to složitější... Hokej byl celý můj život. Chybí mi každý den, každou minutu. A to jsou ještě slabá slova," pověděl Craig.

CunninghamBohužel, je to tak... Cunningham přišel o část nohy. Poté, co se 19. 11. složil před utkáním s Manitobou bezvládně na led, musel o pár týdnů později na další zákrok, kdy mu byla amputována část levé nohy. Konkrétně se tak stalo na Štědrý den.

"Mám za sebou dlouhou cestu. Věřil jsem tomu, že se do této budovy (Gila River Areny) jednou vrátím... Ale s hokejovou výbavou," pověděl Cunningham, který si v letošním ročníku AHL připsal v dresu Tucsonu 13 kanadských bodů (4+9) v 11 duelech. "Nakonec jsem si ale uvědomil, že mám vlastně štěstí, že tady můžu být. Mezi fanoušky v Tucsonu, ve Phoenixu a celém hokejovém světě. Všichni mě neskutečně podporují."

DoanDoktoři ani dnes stále přesně nevědí, proč vůbec k náhlé a nečekané zástavě srdce Craiga Cunninghama a tudíž předčasnému ukončení jeho kariéry vlastně došlo. "Podstoupil jsem snad už asi tisíc krevních testů," poznamenal 97. hráč draftu NHL z roku 2010. "Posledních pár měsíců bylo pro mě moc těžkých," dodal Cunningham, jenž jeden čas během své rehabilitace vážil i 75 kilogramů. Nyní už je však zpátky na optimální váze kolem 84 kg. A zpátky v tělocvičně a, to hlavně, také na ledě.

Co se týče Craigovy nejbližší (pracovní) budoucnosti, rád by podle svých slov zůstal u hokeje. Například na pozici skauta.

Ostatně, budoucnost budou v nejbližších týdnech/měsících řešit i Shane Doan a Zbyněk Michálek. Je totiž dost dobře možné, že v sobotu proti Wild oba odehráli svůj poslední zápas v kariéře v NHL. V případě zkušeného českého obránce je už nyní jasné, že šlo o jeho rozlučkový duel s organizací Coyotes.

Video: Úvodní ceremoniál Coyotes vs. Wild

Video: Poslední zápas Shanea Doana?

zdroj: coyotes.nhl.com; arizonasports.com

zdroj foto 1 (Doan x Cunningham x Hanzal): Norm Hall/Getty Images; foto 2 (Doan x Cunningham x Hanzal): AP Photo/Ross D. Franklin; foto 3 (Cunningham): Christian Petersen/Getty Images; foto 4 (Doan): Christian Petersen/Getty Images

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.