Lessio IN, Schlemko zůstává. Zatím!

Josef Hlaváč | 18. 11. 2014 | komentáře: 0

Prospekti Arizony z řad útočných vozeb letos mají šanci se předvést. Nejdřív přišel na řadu navrátilec z KHL Justin Hodgman, posléze na něj navázal německý talent Tobias Rieder. A nyní se dostalo na Lucase Lessia. Jak se povede posledně jmenovanému rodákovi z ontarijského Maple?


V neděli v duelu na ledě Edmontonu ještě šanci nedostal, na první šanci v této sezóně kanadsko-americké soutěže si tak Lucas Lessio musí po svém sobotním povolání ze záložního oddílu Portland Pirates počkat. Jistou, leč krátkodobou, zkušenost s Národní hokejovou ligou už ale tento 56. hráč draftu NHL z roku 2011 má - během sezóny 2013/2014 Lessio odehrál za Phoenix Coyotes 3 střetnutí.

Nenasazení jednadvacetiletého kanadského křídelníka na aktivní soupisku The Desert Dogs pro zmíněný souboj s Oilers vysvětlil hlavní kouč Arizony Dave Tippett stručně: "Nechtěl jsem zasahovat do vítězné sestavy." Dva dny předtím, tedy v pátek, totiž "Kojoti" uštědřili těžký debakl borcům z Vancouveru (5:0).

Lucas Lessio se ale dříve či později dočká. Na farmě se mu dařilo, ve 14 zápasech aktuálního ročníku American Hockey League nasbíral 8 kanadských bodů za 5 branek a 3 asistence.

"Začátek sezóny má dobrý, tak jsme si řekli, že mu dáme příležitost," pochvaluje si formu své ovečky generální manažer pouštních psů Don Maloney. "Disponuje herními prvky, které se nám líbí - síla, rychlost, energie. Svým pohybem navíc dokáže v každém utkání dvakrát až třikrát vyprovokovat soupeře k faulům. Shodli jsme se, že nadešel čas, aby se ukázal v prvním týmu."

S nejprestižnější soutěží světa se naopak loučí obránce David Schlemko. Alespoň dočasně. Sedmadvacetiletý rodák z Edmontonu opustil hlavní tým Yotes v sobotu, na farmě bude bojovat o návrat do NHL.

Ještě před odchodem do Portlandu Schlemko musel projít waivers listinou, ale protože si tohoto nikdy nedraftovaného borce žádný z klubů konkurence "nestáhl", definitivně se musel smířit s přesunem k Pirates (i přesto bude pobírat plat jako při působení v NHL, neb má podepsaný jednocestný kontrakt).

David Schlemko nastoupil v letošním ročníku NHL k 7 duelům, ve kterých se prezentoval jednou asistencí a zápornou statistikou účasti na ledě při vstřelených a obdržených brankách (-3).

"Na ledě (v AHL) dostane pořádnou porci minut, bude vytížený. To mu pomůže," řekl hlavní kouč Coyotes Dave Tippett. "Potřebuje zapracovat na konzistenci. Jakmile se tak stane, vrátí se zpátky," dodal GM Maloney s puncem víry, že Schlemkovo setrvání v Portlandu nenabyde stavu dlouhodobého charakteru.

UPDATE 18.11.2014 20:15: Zadák David Schlemko si ani nestihl vyklidit skříňku v šatně "Kojotů" a už musí měnit plány - v prvním týmu Coyotes zůstává! Prozatím. Jiný bek Brandon Gormley se totiž ocitl na marodce. Důvod? Dvaadvacetiletého Kanaďana trápí blíže nespecifikované problémy v dolní polovině těla, které utrpěl v nedělním duelu s Edmontonem a ze hry je vyřazen minimálně na týden.

zdroj: coyotes.nhl.com; azcentral.com

foto 1 (Lessio): video.coyotes.nhl.com; foto 2 (Lessio) a foto 3 (Schlemko): coyotes.nhl.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.