Lídr QMJHL má smlouvu. Garland podepsal!

Josef Hlaváč | 25. 12. 2015 | komentáře: 0

Generální manažer "Kojotů" Don Maloney upekl den před Štědrým dnem podpis závazku s talentovaným mladíkem Conorem Garlandem. Devatenáctiletý pravý křídelník se s organizací Coyotes domluvil na podmínkách tříletého nováčkovského kontraktu.


"Plním si sen," řekl forvard po podpisu smlouvy. "Vyrůstáte s tím, že jednou chcete hrát mezi profesionály. A toto je první krok. Jsem šťastný a vděčný za příležitost, kterou mi Coyotes dali. Pro mě a celou moji rodinu jde o vzrušující záležitost."

Conor Garland aktuálně působí v Quebec Major Junior Hockey v Monctonu (za Wildcats hraje čtvrtou sezonu). A nevede si vůbec špatně. Naopak! V tuto chvíli vede kanadské bodování soutěže s 80 body (21+59) v 33 zápasech (což je o 22 bodů víc, než má hráč na druhém místě).

"Garland prožívá další skvělý rok v QMJHL," chválí svého podřízeného GM Maloney. "I když jde o hráče menší postavy (173 cm), hokejové instinkty má na špičkové úrovni. S jeho pracovní morálkou a soutěživostí má před sebou ohromnou budoucnost. Jsme rádi, že jsme se s ním dohodli na spolupráci."

Garlandovu výjimečnost charakterizuje i další statistika - rodák z Massachusetts zaznamenal minimálně jeden bod v 32 z 33 zmíněných duelů, do kterých v tomto ročníku QMJHL nastoupil (aspoň dva zápisy si pak připsal v 25 utkáních).

"V NHL v minulosti hrálo a i nyní hraje mnoho hráčů, kteří moc nevyrostli," nevidí Garland ve své výšce žádný problém. "Hra se změnila. Nechci se na výšku dívat jako na něco, co by mě drželo zpátky, brzdilo. Podle mě je to jen výmluva pro ty, kteří na vás budou chtít něco vytáhnout v případě, když nehrajete dobře. Spousta malých playerů to zvládlo."

Svými povedenými letošními výkony si tento 123. hráč draftu NHL z roku 2015 už dvakrát vysloužil status "hráč týdne CHL" (Canadian Hockey League = WHL + OHL + QMJHL). A abysme to měli komplet - Garland za Moncton ve své kariéře nastoupil k úhrnným 204 kláním, v nichž si připsal 310 kanadských bodů (91+219).

zdroj: coyotes.nhl.com

zdroj foto: Minas Panagiotakis/Getty Images

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.