Majitel: AZ? Jde o generační záležitost!

Josef Hlaváč | 17. 07. 2017 | komentáře: 0

12. června koupil Andrew Barroway podíly minoritních akcionářů Coyotes. K posvěcení tohoto obchodu došlo ve středu 12. července, kdy byla celá transakce odsouhlasena radou guvernérů NHL. "Proces je zkompletován," potvrdil zástupce komisaře NHL Bill Daly.


Den poté, co byla koupě definitivně dokončena, respektive ze strany ostatních týmů požehnána, čelil Andrew Barroway v Gila River Areně řadě otázek zvídavých novinářů (Barroway se s místními reportéry v čele s těmi z arizonasports.com pořádně seznámil ve čtvrtek vůbec poprvé od zmíněného 12. června, kdy nabyl 100% podílu v klubu - z původního 51% podílu).

A o čem si Barroway s reportéry povídal?

Co vás přimělo k tomu, abyste podíly minoritních akcionářů koupil?
Ne, že by to mezi námi (vlastníky) neklapalo (o čemž se v médiích psalo). Ale co člověk, to hlas... Bylo nás deset a každý měl trochu odlišný náhled na fungování klubu. Každý, kdo dělá byznys, ví, že víc partnerů se prostě ne vždy dokáže v nějaké záležitosti shodnout, každý má svůj názor. Navíc, vlastnit tým, kompletně celý, to byl vždycky můj sen. I proto jsem se rozhodl svoji investici zdvojnásobit.

Na tiskové konferenci jste zmínil, že nyní (po zisku 100 % klubových akcií) se chod organizace značně "zrychlí". Co jste tím měl vlastně na mysli?
Jeden hlas, jedna vize, každý v klubu uvažující stejným směrem. Tohle všechno nám umožní snáz učinit mnohdy těžká rozhodnutí.

Co to (odkoupení ostatních podílů) znamená pro budoucnost "Kojotů" v Arizoně?
Plním si sen. Sportovní tým jsem chtěl vlastnit od svých šesti let. Tehdy jsem svému tátovi řekl, že bych rád koupil Philadelphia Eagles (tým NFL). Samozřejmě to nebylo možné, ale v hlavě jsem to od té doby nosil pořád. Byla to jediná věc, po které jsem toužil... Moje rodina teď nemůže být šťastnější, z představy zářivé budoucnosti klubu ve Valley jsme nadšeni. Miluju tento tým, miluju hokej a rád tady (ve Valley) žiju. Vlastním tu dům, chodím tady volit. Toto je místo, kde chceme (s rodinou) být. Nadlouho.

Nad nějakým stěhováním proto vůbec nepřemýšlíme, žádnou "exit strategii" nemám. Můj syn Jake, který se nyní chystá studovat sportovní management na Michiganské univerzitě, by mi to nikdy neodpustil. Mám představu, že jakmile na to bude (Jake) mít věk, stane se v klubu guvernérem. A to neříkám jen tak. Jde o rodinný byznys... Představte si to jako hodně hodně dlouhou cestu, ještě delší než můj život. Chci, aby tento klub byl v držení rodiny Barrowayů po mnoho generací.

Jak hodnotíte své dosavadní působení v organizaci Coyotes (do klubu Barroway majetkově vstoupil v říjnu 2014)?
Je to zábavné, náročné a... okouzlující. Nákup týmu je zatím ta nejtěžší věc, do které jsem se z obchodního hlediska pustil. A "opravovat" ho (mužstvo), tak to je ještě náročnější. Někdy je to skutečně nahoru dolů, ale můžu vám říct jedno - i přes to všechno mě to absolutně baví.

V médiích se objevily informace o tom, že na pokrytí ztrát v rámci minulé sezony jste do klubu musel ze svého napumpovat 20 milionů dolarů. Časopis Forbes pak odhadl vaše jmění mimo hokejový tým na zhruba 50 milionů. Z těchto důvodů tak panují obavy, že to (držet Coyotes) sám neutáhnete. Navíc jste investoval nemalé prostředky na odkup minoritních akcionářů... Je nervozita na místě?
NHL si myslí, že to zvládnu. A já si to myslím také. Provozuji hedgeový fond v miliardách dolarů (Merion Investment Management)...

Uvažujete nad tím, že byste do klubu přivedl další investory? A pokud ano, máte představu kdy?
Nemám to v plánu. Za to, jak je to teď, jsem rád. Jsem nadšen, že jsem jediným majitelem. Nicméně, pokud se objeví nějaká zajímavá příležitost, jsem otevřený diskuzi.

Chcete postavit novou arénu, podle vašich slov je to jen otázka času. Co vás k touze mít nový stadion vede a jak vám v této záležitosti pomůže Steve Patterson?
My prostě nemáme na výběr. A selhání si nepřipouštíme, budeme se o novou halu snažit tak dlouho, jak bude potřeba. Steve má znalosti, zkušenosti a mnoho kontaktů. To nám pomůže. Chceme postupovat agresivně.

Až bude všechno domluvené a podepsané, půjdeme s tím ven. Myslíme si, že přesně toto (oznámení finální dohody o výstavbě nového stadionu) požaduje i veřejnost. Není důvod o tom (možném vývoji) dennodenně číst a spekulovat nad tím, jak to s tou arénou nakonec dopadne. Nechceme fanouškům nic slibovat, dávat jim falešné naděje, že stadion bude do toho a toho data... Až bude jasno, dozvíte se to. Nad novou halou přemýšlím jak ráno po probuzení, tak večer, když jdu spát. To mi věřte.

Kooperujete v otázce budoucího stadionu i s ligou?
Co se týče spolupráce Coyotes s NHL, jde o hodně silný vztah. Gary Bettman naší organizaci neskutečně pomáhá... o čemž se ale v lokálních médiích moc nedočtete. A to je podle mě špatně, Gary si totiž v tomto ohledu zaslouží obrovský kredit. O aréně spolu samozřejmě diskutujeme, musíme se dobrat k nějakému výsledku. Ale kdy, to vám neřeknu. Žádný časový rámec, jak už jsem vám nastínil, nemáme. NHL informujeme o všem, co děláme. Gary Bettman ví o "Kojotech" všechno... Máme tým plný talentovaných hráčů, nejlepšího mladého generálního manažera v lize a trenéra, pro kterého chce hrát každý hráč. Chybí nám jedno - stadion na správném místě.

Můžete vysvětlit rozhodnutí zpřetrhat vazby se Shanem Doanem?
Myslím si, že z hokejového hlediska šlo o správné rozhodnutí... Ale co se týče způsobu, formy, je pravda, že jsem k tomu měl přistoupit jinak. Měl jsem se se Shanem sejít osobně, promluvit si o tom tváří v tvář. Za to jsem se mu už omluvil a omlouvám se za to i fanouškům. Shane je bedrock (základ) této komunity. Měl jsem to zvládnout lépe.

Mohl by Shane Doan pracovat v managementu Coyotes?
Záleží na něm. Zatím ani není jasné, jestli ještě bude pokračovat v aktivní kariéře. Nemám představu, jaké má úmysly, ale jakmile bude mít o budoucnosti jasno, sejdu se s ním. Z chyb jsem se poučil.

Jak to bylo s koncem trenéra Davea Tippetta?
V posledních týdnech jsme provedli mnoho změn. Sám cítil, že je čas jít. Je to skvělý kouč a člověk... Pro náš tým jde o nový začátek, nic víc.

Šlo odchodem Mikea Smithe, Shanea Doana a Davea Tippetta o vědomovou snahu zbavit se klubových tváří minulosti?
Ne, šlo o vědomé úsilí o to, aby mužstvo začalo vyhrávat. Není to tak, že bysme si najednou řekli, že se zbavíme "starých" a nahradíme je "mladými". Chceme postavit co nejkonkurenceschopnější tým. Derek Stepan zaplní díru uprostřed, v Antti Raantovi jsme získali nejlepšího dostupného brankáře a Niklas Hjalmarsson je zase top defenzivním obráncem v lize.

Jak chcete, aby vás osobně vnímala veřejnost?
Jako upřímného, starajícího se, přístupného s cílem udělat maximum pro vítězství. Chci ve Valley postavit úspěšnou organizaci, takovou, která se každému příznivci vryje do srdce a mysli. Chci, aby lidé chodili na zápasy a odnášeli si z nich prvotřídní zážitky. Takové, na jaké mají právo. Takže třeba jezdit na stadion i hodinu a půl (do Glendale), to si opravdu nezaslouží... Tohle (Valley) je nejlepší dostupný trh. Zároveň chápu, že je to jen sport a s ním musí být spojená i legrace. Rád tak chodím ven, trávím čas s dětmi, nedělá mi problém podepisovat fanouškům čepice nebo bobbleheads. Vychutnávám si to. Valley je nádherné místo k životu.

zdroj: arizonasports.com

zdroj foto (Andrew Barroway): Norm Hall

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.