Maloney dostal padáka. Hledá se nový GM!

Josef Hlaváč | 12. 04. 2016 | komentáře: 0

Zemětřesení ve vedení Coyotes. Don Maloney už není generálním manažerem "Kojotů"! Důvod? Sedmapadesátiletý hokejový konstruktér dostal v pondělí po další nepovedené sezoně "Pouštních psů" padáka! Arizona se počtvrté v řadě neprobojovala do play off.


"Jménem naší majetkové skupiny a celé organizace Arizona Coyotes bych chtěl Donovi upřímně poděkovat za všechnu tvrdě odvedenou práci, kterou pro nás vykonal," konstatoval v rámci 25 minut dlouhé tiskové konference prezident, generální ředitel a spolumajitel Desert Dogs Anthony LeBlanc. "Pod Donem jsme zaznamenali několik úspěchů. Věříme však, že změna je nutná. Chceme naše mužstvo posunout novým směrem, na vyšší úroveň."

Don Maloney byl generálním manažerem Yotes (celkově sedmým v historii organizace Jets/Coyotes) jmenován 29. května 2007. V roce 2010 byl vyhlášen GM roku NHL.

"Myslím si, že je spravedlivé říct, že důvodem, proč jsme se k tomuto tahu rozhodli, byla odlišná filozofie řízení týmu mezi námi a Donem," poznamenal LeBlanc. "Prostě jsme se neshodli na tom, jakým způsobem klub dále vést. V tomto smyslu jsme nesdíleli společný pohled na takové klíčové body jako spolupráce, komunikace a modernizace všech našich procesů."

Don MaloneyHledání nového muže do křesla určeného pro generálního manažera začne okamžitě. Jakýsi "dočasný GM" jmenován nebude. Než majitelé najdou nového GM, správu hokejových operací si vezmou na starost Chris O’Hearn a John Chayka (doposud plnili funkci asistenta Dona Maloneyho). Nového generálního manažera by Anthony LeBlanc rád našel do šesti týdnů: "Mám svého favorita. Ale víc teď prozrazovat nebudu."

"Kojoti" se v sezoně NHL 2015/2016 prezentovali bilancí 35-39-8, což znamená 78 získaných bodů - to je o 22 bodů víc než v ročníku předchozím. Na v Západní konferenci osmou Minnesotu (obsadila druhou "divokou kartu") jim chybělo devět bodů.

"Letos to byl celkem úspěšný rok. Šlo o další dobrý krok směrem k optimistické budoucnosti," podotkl LeBlanc. "Rozhodnutí rozloučit se s Donem nemělo co do činění s tím, že jsme se počtvrté za sebou nedostali do vyřazovacích bojů. Šlo o potřebu změnit celkový 'ekosystém'," dodal jeden z nejvyšších představitelů AZ, který přiznal, že se strukturou řízení profesionálního sportovního mužstva inspiruje klubem NFL Arizona Cardinals. "Ano, studovali jsme jejich úspěšný model správy klubu. Interakce mezi vlastníky, vedením, trenéry a samotným týmem je na neskutečně vysoké úrovni."

LeBlanc zároveň označuje poznámky typu "kdybyste dali (majitelé) Donovi víc peněz na kvalitní hráče..." za "poněkud krátkozraké". "Je rozdíl mezi utrácením peněz a moudrým utrácením peněz," řekl a poukázal na týmy jako Anaheim, NY Islanders, Floridu či Nashville, které se v nákladech na mzdy hráčů pohybují ve spodní třetině ligy a přesto letos postoupily do play off. "V posledním roce jsme byli zapojeni do mnoha diskuzí ohledně zájmu o velmi dobré a drahé playery. I co se týče nákladného prodlužování smluv. Peníze byly k dispozici. Že se nakonec nějaké hráčské transakce nepodařilo dotáhnout do zdárného konce... To nesvádějte na problém nedostatku finančních prostředků."

Dave TippettPokud se ptáte, jestli po této radikální změně v managementu Coyotes náhodou není ohrožena i pozice hlavního trenéra Arizony Davea Tippetta, tak vězte, že (zřejmě) není. Podle Anthonyho LeBlanca se Tippett totiž dokonce má zapojit do samotného procesu výběru nového generálního manažera. Jinak řečeno - Dave bude součástí skupiny, která bude kandidáty vybírat a hodnotit.

"Jsme (majitelé) zcela odhodlaní k tomu, abychom zde (v Arizoně) postavili vítěznou organizaci. Dlouhodobě vítěznou organizaci. Pro naplnění tohoto cíle jsme dnes (v pondělí) učinili první krok," zdůraznil LeBlanc, jenž je velkým fanouškem nových trendů v oblasti sportu, především rozšířených/moderních statistik (tuto oblast má v klubu Coyotes na starost výše zmíněný pětadvacetiletý analytik John Chayka).


LEBLANC OZNÁMIL VYHAZOV DONA MALONEYHO:

zdroj: nhl.com, coyotes.nhl.com

zdroj foto 1 (LeBlanc x Maloney): fssta.com, foto 2 (Maloney): Bruce Bennett/Getty Images, foto 3 (Tippett): Jerome Miron/USA TODAY Sports

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.