Maloney práskl do stolu, čistka započala

Josef Hlaváč | 06. 12. 2014 | komentáře: 0

Generální manažer Arizony Don Maloney se rozjel, dal se do práce. Konečně. Už se nemohl na tu bídu, kterou jeho hráčský materiál v dosavadním průběhu sezóny NHL předvádí, dívat. A začal konat.


"Kojoti" padli doma šestkrát za sebou, z úhrnného hlediska patří pouštním psům předposlední pozice v Západní konferenci. Dalo se čekat, že se dříve nebo později něco stane. A už je to tady. "Výkony týmu se mi vůbec nelíbí, musíme začít pořádně makat," řekl Maloney. "Půjde o proces, kdy se s mužstvem pokusíme něco udělat. Musíme změnit naši chemii, sestavu. Dodat týmu novou šťávu."

Zahájenou transformaci odnesl jako první útočník Rob Klinkhammer. Osmadvacetiletý křídelník v Arizoně skončil, vedení Coyotes tohoto kanadského rodáka z Lethbridge vyměnilo do Pittsburghu (spolu s potenciálním výběrem v 5. kole dražby talentů v roce 2016). Novým členem The Desert Dogs se naopak stal obránce Philip Samuelsson, starší bratr prospekta Yotes Henrika Samuelssona. Philip, který si v rámci letošního ročníku připsal v AHL za záložní oddíl Penguins Wilkes-Barre Scranton 4 body v 22 zápasech, se rovnou přesunul ke svému sourozenci na farmu "Kojotů" - do Portlandu.

"Je to inteligentní hráč, který dobře manévruje s pukem," pochvaluje si nového člena organizace Maloney. "Rob Klinkhammer byl podle mne v pohodě, ale měli jsme možnost získat mladého hráče. Borce, jenž se bude hodit do koncepce, kterou se chceme vydat."

Pár chvil po výše zmíněném trejdu oznámili zástupci "Kojotů" další hráčské pohyby, tentokrát interního charakteru. Ze zálohy byl povolán obránce Andrew Campbell a útočník Jordan Martinook, opačný kurs nabral zadák David Schlemko. Strachovat se o svou budoucnost bude i útočník Kyle Chipchura, osmadvacetiletý Kanaďan byl totiž ze strany představenstva Arizony zapsán na listinu volných hráčů (waivers).

"Musíme být při pohledu na naše mužstvo v doprovodu s jeho aktuálním postavením nekompromisní," ví Maloney. "Musíme fanouškům ukázat, že nechceme jen tak sedět a nic nedělat. V rámci našich možností, kterými disponujeme, uděláme všechno možné, jen abychom z týmu dostali to nejlepší."

zdroj: coyotes.nhl.com

zdroj foto (Philip Samuelsson): wtae.com

Komentáře

Jméno i text jsou povinná pole. Pro odeslání komentáře je nutné je vyplnit.

Copyright © 2013-2020 www.coyotes.cz | RSS | kontakt | mapa stránek

Všechna práva vyhrazena. Při přebírání nebo kopírování textů prosím uvádějte zdroj www.coyotes.cz.